Muzyka do gry RPG Fantasy

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Muzyka do gry RPG Fantasy

Post autor: PInroz »

Siema Wszystkim!!!

Mam pewne pytanie pod wyborem muzyki do mojej gry. Która muzyka myła by lepsza własnoręcznie skomponowana czy wzięta z innych gier?


Jeżeli muzyka własnoręcznie skomponowana jest lepsza to prosiłbym was o rady związane z tym jak podejść do jej stworzenia i jaki program by się do tego najlepiej nadawał?

A jeżeli muzyka z innych gier to prosiłbym żebyście podali mi strony z których mógłbym jej pograć.

Proszę o szybkie odpisanie........ Będę naprawdę wdzięczny :-D :-D :-D :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Muzyka do gry RPG Fantasy

Post autor: Noruj »

Najlepsza jest muzyka, która po prostu pasuje do twojej gry. Autorska muzyka może być beznadziejna, tak samo jak ta z gier. Naprawdę trudno ci pomóc, jeśli nie czujesz w jakim klimacie ma być twoja gra, to kto ci to powie?
Może chociaż bardziej opiszesz grę?


Co do tworzenia muzyki, jeśli nie masz w tym doświadczenia, to nici z tego będą, ale tutaj inni ci już lepiej poradzą. GameBoy może coś poradzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Muzyka do gry RPG Fantasy

Post autor: PInroz »

Moją grę chcę zrobić w RPG Maker VX ( Mam też wersje XP, 2003 i VXace ) Lecz najlepiej czujem się w RPG Maker VX.

To będzie gatunek RPG Fantasy z klimatem średniowiecznej Polski. Stworzyłem już cały plan gry lecz największy mam problem z muzyką. Wybrać z innych gier czy samemu stworzyć. I tu właśnie potrzebuję rady.

Nie podam wam więcej szczegółów mojej gry bo nadal pracuję nad fabułą. Więc scenariusz mojej gry jest jeszcze w wazie tworzenia.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Muzyka do gry RPG Fantasy

Post autor: Dragon Kamillo »

Już widzę tą średniowieczną Polskę na ohydnych i niepasujących grafikach z RMVX...

Jeśli nie umiesz komponować (coś tak czuje, skoro potrzebujesz porad co do programu), to jedyne co ci zostaje to brać muzę z gier, albo znaleźć kogoś kto ci muzykę zrobi. Nie zapomnij też, że w necie jest dużo utworów oryginalnych gotowych do użycia w grze, np: http://tsukuru.pl/index.php?link=zasoby&dzial=2kmusic
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Muzyka do gry RPG Fantasy

Post autor: PInroz »

Mogłem się źle wyrazić ( Klimat Polskiego Średniowiecza )

trochę mnie
Dragon Kamillo pisze:uż widzę tą średniowieczną Polskę na ohydnych i niepasujących grafikach z RMVX...
No po prostu nie wiedziałem co pomyśleć o tym komentarzu, więc przyjmę te słowa do siebie i postaram się o stworzenie dobrej grafiki w miarę moich możliwości.

A jeżeli chodzi o muzykę to powracam do pytania: Która muzyka była by lepsza z komponowana czy wzięta z gier?
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Muzyka do gry RPG Fantasy

Post autor: GameBoy »

Skoro gra ma być w klimatach polskiego średniowiecza to proponuję użyć muzyki z tej epoki. To będzie najlepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Muzyka do gry RPG Fantasy

Post autor: PInroz »

Będzie mieć taki klimat lecz będzie to RPG Fantasy. Lecz dziękuję za te sugestie na pewno ją wykorzystam. Jak nie w tym projekcie to w następnym.


:roll: :roll: :roll:

viewtopic.php?f=7&t=100, w razie gdyby ktoś
chciał nawiązać współpracę z autorem - kontakt przez PM.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Zablokowany