GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze gry roku 2014. Konkurs zakończony.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: X-Tech »

Ta forma, o której piszecie to forma z rpgmaker.neta - uwielbiam i nawet kiedyś proponowałem, ale - na polskiej scenie jest trochę inaczej. Niegłupie być może jest zestawienie jakiegoś maniaka który grał np: we wszystko/większość i sobie zanalizował wg. swojego uznania pod różnym kątem i przedstawi w gońcu, a nawet kilku takich osób, które przedstawią swoje zestawienie np: wg. grywalności, wg. najlepszych urozmaiceń rozgrywki, grafiki,map, dopasowania ścieżki dźwiękowej do sytuacji, klimatu, dialogów, technicznych - własnych autorskich skryptów do rozgrywki itp.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 14:31 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Klonoa »

X, piszesz jakbys byl chetny na tego typu akcje :D

Jakbym mial dosyc czasu to bym se pogral po trochu w kazda gierke jaka bierze udzial w GF2014 to pewnie bym jakas swoja tam opinie zbudowal, ale zeby robic takie imprezy musi byc zdecydowanie wiecej osob lub ewentualnie jedna grajaca i stremujaca dla reszty by oni sobie opinie wyrobili.

W kazdym razie pomysl nie wypali tak jak widze i nie bede dalej w nim drazyl.. jedynie dodam od siebie, ze licze na chociazby jeszcze dwa tytulu by sie tutaj pojawily, na ktore zaglosuje.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

X-Tech pisze:Niegłupie być może jest zestawienie jakiegoś maniaka który grał np: we wszystko/większość
Zapomniałeś o maniaczkach. :P Heh, już niemal trzy lata gram w RM-óki i nadal je uwielbiam, aż sama się temu dziwię.

Nie widzę w tym roku materiału do rozdrabniania się na kategorie, podział na wersje VX/VX Ace i pozostałe to chyba maksimum tego, co ma sens. Przy braku tego podziału można ewentualnie pomyśleć o jakichś wyróżnieniach za poszczególne elementy. Ale koncepcji na to zbytnio nie mam i wcale się przy tym nie upieram.
Awatar użytkownika
Zwiodimus
Posty: 57
Rejestracja: 05 mar 2011, 10:26
Lokalizacja: Arcy

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Zwiodimus »

Tworzenie w rpg mejkerze to jedna wielka walka, którą ja niestety póki co - przegrałem. Mimo tego, trza walczyć dalej. Pamiętajcie, nigdy się nie poddawajcie i projekty różnorakie stwarzajcie. Yeeaah!

W tym roku piszę maturę i wybieram się na Uniwersytet Mejkerowski. Podobno ma tam wykładać profesor najbardziej niezwyczajny - X-tech. Może jeszcze wyjdę na ludzi.
Zwicza paczka, zawiera wszystkie gry z serii Zwicze Opowieści i nie tylko LINK

Gra fabularna - "Zokus 2014"

Trza robić, nie gadać.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rahim »

Zwiodimus pisze:Podobno ma tam wykładać profesor najbardziej niezwyczajny - X-tech. Może jeszcze wyjdę na ludzi.
:lol:

To strasznie miłe zaskoczenie! Naprawdę myślałem że GF w tym roku nie będzie, bo za mało jest projektów, a tu proszę bardzo, wielka niespodzianka. Trzymam kciuki za uczestników, i życzę powodzenia =)
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: AkiNebula_e »

Skoro już udało się to skończyć przed końcem roku to czemu nie. Rok temu projekt startował jako zapowiedź, tym razem jako pełnoprawna i pełna część dłuższej (byćmoże, jak mnie nic nie rozjedzie) gry.
Obrazek
Tytuł: Najlepsze Kampanie SD: "Hope" - Scenariusz 1 - Pełna
Autor: AkiNebulae
Voice Acting: Mitsuyo, Katrina, Shakkin, AkiNebulae
Wersja RM: RM2k3
Premiera: Grudzień 2014
Temat: viewtopic.php?f=1&t=4067&start=0
Download: http://www78.zippyshare.com/v/60740016/file.html
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: X-Tech »

Jakieś 2-3 dni temu wpadłem na pomysł na grę przygodową (zagadki i el. wymagające reakcji natychmiastowej) Sporo opowiada - rozpisałem sporo fabuły i zdobyłem pasujące grafy i regularnie szukam dźwięków na stronach z darmowymi i rozpisuję i na szybko wymyślam nowe elementy. Gra w konwencji lekkiej i strasznej przygody zarazem - balansuje. Nie mam pojęcia jak to będzie, ale jeśli wena mnie przyciśnie i wyłuskam z czasu na inne hobby może w parę dni się zrobi tę gierkę kwestia tego czy mi się dobrze zachce. Musi mi się zachcieć dobrze. Pracuję nad tym, aby mi się zachciało.


@Zwiodimus: Rób różne gry fabularne z różnymi grafikami nie kojarzącymi się tylko z kształtem fallicznym, a będziesz wielki.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Podbijam, do końca zgłoszeń we wszystkich działach pozostał tydzień!

Najważniejsze, mamy już ponad 10 tytułów spod znaku RMVX(A), zatem szykujcie się na głosowanie w dwóch kategoriach, podział pojawił się w pierwszym wpisie tematu.

Konkurs Zapowiedzi prawdopodobnie odbędzie się na bazie wpisów w odpowiednim dziale na forum, z tego co widzę, w tej chwili warunki uczestnictwa spełnia 12 pozycji, uściślam, że biorę pod uwagę tylko otwarte tematy.

W razie wątpliwości - piszcie, lepiej późno niż później.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: AkiNebula_e »

No fajnie, mimo wszystko jednak nazbierało się tego trochę i wcale jakość tych tytułów jest całkiem przyzwoita.
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Shadow EX »

Szczerze powiedziawszy - nie zdziwię się, jeśli w GF w kategorii Gry - Pełne Wersje (czy jak to tam się nazywa) wygra Aki.

To, co ukazał zarówno w SD jak i tym bardziej w Hope jest nie do opisania.
Mechanika, klimat, dynamika, możliwości, itp., itd.

Jak dla mnie murowany faworyt. Jeśli nie do zwycięstwa to do pierwszej trójki.

Powodzenia wszystkim.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Crashykk »

Widze, ze niektorzy (up) maja podobne zdanie do mojego.
Patrzac na poziom kilku projektow widze, ze nie mam szans zadnych. Haha, sam bym nawet na swoj nie zaglosowal xD
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

Nie desperuj, CrasheRku. Bo nie to ładne, co ładne, tylko to, co się komuś podoba. Poza tym twoja gra jest akurat w innej kategorii, która (na moje oko) wcale nie ma jakichś zdecydowanych faworytów. O ile w ogóle można o takowych z niezłomną pewnością mówić, zwłaszcza, że końcówka roku sypnęła premierami i wygląda na to, że jeszcze z tym nie skończyła. :)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rahim »

Jestem ciekaw czy wyrośnie jeszcze jak jakiś grzyb po deszczu czyjś projekt do świąt? Miło by było.
E, CrasheR przeca twoje gry nie są złe ;p
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: AkiNebula_e »

Milo takie coś czytać Shadow, ale to, że gra jest rozbudowana nie oznacza, że musi być dobra. Tona skryptów nie zastąpi ciekawej fabuły i interesujących postaci, a Hope mimo świętowanych mniejszych lub większych sukcesów w swojej obecnej formie nie posiada nawet wyraźnie zarysowanego, głównego wątku.
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Shadow EX »

Milo takie coś czytać Shadow, ale to, że gra jest rozbudowana nie oznacza, że musi być dobra. Tona skryptów nie zastąpi ciekawej fabuły i interesujących postaci, a Hope mimo świętowanych mniejszych lub większych sukcesów w swojej obecnej formie nie posiada nawet wyraźnie zarysowanego, głównego wątku.
Chyba się nie doceniasz Aki.
Zwyczajnie to co wyrabiasz z silnikiem gry i jak wyciągasz z niego coraz to nowe rzeczy to się prosi zwyczajnie o wyróżnienie.
Moim zdaniem to po "To The Moon" jeśli miałaby wyjść dobrego poziomu gra, aby móc ją nabyć to właśnie takim przykładem byłoby twoje Hope albo i po zmianach SD.

CrasheR nie uważaj się od razu za skreślonego. Skoro niektórzy dali Ci poparcie to sam uwierz, że też możesz namieszać w GF.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Zablokowany