seria MEGAMAN

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Dlaczego sam nie pokażesz na YouTube, jak udaje ci się przejść "Mega Mana 1" bez używania do chwila niecenzuralnych słów? Czyżbyś miał za słaby komputer, żeby jednocześnie grać w grę na emulatorze i nagrywać, co się dzieje na ekranie?


W szybkich grach już jeden ułamek sekundy może przesądzić o wyniku. W "Mega Manie" w środku walki nie ma czasu, żeby zapisać grę w savestate'cie emulatora. Dlatego w takim miejscu najlepiej jest unikać zapisywania gry. Wspomniałem o tym w temacie zapisów na Ultimie, ale wspomnę i tutaj, bo może ktoś gra w "Mega Mana" na emulatorze, a nie jest takim tengu, jak X-Tech.

Po wczytaniu potrzebujesz czasu, żeby ogarnąć sytuację, w której zapisałeś grę. Jeśli skorzystałeś z możliwości zapisu wśrodku walki, najprawdopodobniej ogarniesz sytuację dopiero, kiedy już zostałeś rozwalony. Nawet, jeśli zapisałeś na pauzie, bo trudno jest ze spokoju przestawić sie na walkę. Na to potrzeba trochę czasu.

W najnowszych megamanach kluczowym wynikiem jest czas grania. W starszych o wynik nigdy nie chodziło. Poza tym istnieje różnica, pomiędzy graniem dla wyniku, a graniem dla fabuły. A "Mega Man" ma fabułę.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: seria MEGAMAN

Post autor: X-Tech »

Są trudniejsze gry na nesa, które wymasterowałem np: Street Fighter 2010. Lubię grać w megamany, ale nie grałem w nesowe megamany ani psxowe od miesięcy. Nie pamiętam nawet czy w tym roku choć raz. Musiałbym się rozegrać. Znając jednak życie nawet jakbym to nagrał i tak by coś tobie nie pasowało XD
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Przeglądając Wikipedię, znalazłem wzmiankę o jednej grze. Co prawda, nie jest to "Mega Man", ale z racji bardzo bliskiego podobieństwa do "Mega Mana" od Capcomu gra ta została nieoficjalnie mianowana "Mega Manem" od Konami. Taka ciekawostka.

Obrazek
Podobno gra ukazała się w Japonii, Ameryce i Europie.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 20:14 przez Mateusz SSJ8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: seria MEGAMAN

Post autor: X-Tech »

Bucky o Harre jest świetne. Gra szybsza, dynamiczniejsza od megamana. Mam kardridż z grą do konsoli od lat 90 tych. Przeszedłem grę kilka razy. Jeśli ktoś nie lubi powolności megamana i woli dynamiczną akcję i zmieniające się jak w kalejdoskopie tła i pomysły to niech pobiera. Z Megamanem ma tyle wspólnego, że rozgrywka podobna, tak jak zwiększanie mocy, ale zamiast pokonania bossów otrzymujemy ziomków do pomocy, ale to nie koniec, bo zbierając znaczki "P" można zwiększać poziom ich maksymalnej mocy (skilla)
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: seria MEGAMAN

Post autor: BH Daimaouji »

A Bucky o' hare, dobra gra, kiedyś w nią grałem w sylwestra jak byłem u kuzynki, dobra gra
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: seria MEGAMAN

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Wiecie, że niektórzy mistrzowie robotów mogą być obiektem żartów niektórych ludzi? Przykład? Te oto filmiki Wirgliusza.

https://www.youtube.com/watch?v=tJmk1dc22To
Start = 0'45"000
Koniec = 1'20"000

https://www.youtube.com/watch?v=DMVNuaUv1Fw
Start = 6'00"000
Koniec = 7'00"000
ODPOWIEDZ