Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Pastiusz
Posty: 13
Rejestracja: 23 lis 2014, 19:17

Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: Pastiusz »

Szczerze mówiąc to nie chciałem robić zapowiedzi, a od razu wydać gierkę, ale zwyciężyła we mnie chęć pochwalenia się i przybliżenia Wam nieco tego projektu :wink:

Gra jest bezpośrednią kontynuacją części pierwszej. Wcielimy się w Leorinę von Sturm - zaufaną agentkę znanego z pierwszej części Gustava. Naszym zadaniem będzie odnalezienie ukrywającego się księcia Kaina - bohatera pierwszej części gry.

Rozgrywka będzie zbliżona do tego z czym mogliście się spotkać w "jedynce". Będzie to przygodówka skupiająca się głównie na zagadkach i różnego rodzaju minigierkach. Wśród przygotowanych atrakcji znajdą się też elementy zręcznościowe, prosta karcianka przypominająca trochę standardowe "oczko" czy ptasi towarzysz, który pomoże podczas rozwiązywania niektórych zagadek.

Świat gry jest budowany wokół opowieści i może ewoluować, postaram się Wam jednak trochę go przybliżyć. Akcja rozgrywa się w królestwie Adrii. Po krwawej wojnie domowej władzę przejął człowiek zwany Uzurpatorem. Sytuacja w królestwie chwilowo się ustabilizowała, ale wciąż pojawiają się konflikty pomiędzy osobami wiernymi prawowitemu królowi i buntownikom. W tej, jak i w ewentualnych kolejnych częściach Legend, gracz opowie się po stronie prawowitego dziedzica tronu - Kaina - i pomoże mu odzyskać utracone królestwo. W Adrii panuje wiara w Najwyższego - religia luźno wzorowana na chrześcijaństwie z czasów średniowiecza.

Obecnie ukończyłem już jakieś 90% gry. Fabuła jest praktycznie zakończona, wprowadzam jeszcze kilka pomysłów, które narodziły się w procesie tworzenia. Niedługo rozpocznę testy by wyeliminować bugi. Niestety nie ma teraz tyle czasu ile bym chciał więc trudno mi powiedzieć kiedy skończę. Może się zdarzyć, że za tydzień, a może za miesiąc.

Na koniec kilka screenów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: ravenone »

Pierwsza część mi się podobała. Była lekka w odbiorze, a ta sztuka udaje się niewielu tytułom.
Powodzenia w dalszym tworzeniu, czekam na drugą odsłonę i nie za trudne zagadki;)
Awatar użytkownika
matikun
Posty: 185
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:35
Lokalizacja: Area 11

Re: Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: matikun »

A gdzie są ściany we wnętrzu budynku? :/ Odkopię może epizod I i zagram w wolnej chwili.
Pracuję nad:

Story of Dracula (akcja/komedia) - data premiery: 2016
Mechanika: 90% ||||||||||
Scenariusz: 100% ||||||||||
Mapy: 50% ||||||||||
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: X-Tech »

matikun pisze:A gdzie są ściany we wnętrzu budynku? :/ Odkopię może epizod I i zagram w wolnej chwili.
Szukanie dziury w czymś co ma ręce i nogi i sens ? Słabe te wymagania trochę. Gry w rmie to spójnie ukazana fabuła i ciekawe urozmaicenia rozgrywki, a nie paka tutorialowych map.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: Crashykk »

Czekam jak najbardziej. Jeżeli chodzi o wnętrze budynku to zapewne nie żaden błąd. W wielu grach, anime etc. pojawia się motyw "znikania wszystkiego dookoła", bądź też "zmieniania koloru na szary". Gdy postać pogrąża się w swoich myślach. Pewnie coś zostało zastosowane tutaj. Zawsze też może chodziło o pokazanie jak bardzo tajne jest to spotkanie. Taka wizualizacja :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Pastiusz
Posty: 13
Rejestracja: 23 lis 2014, 19:17

Re: Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: Pastiusz »

Co do pokoju bez ścian - w gruncie rzeczy jest to zagadka :wink: . Zadaniem gracza jest posadzić przy stole poszczególnych gości w odpowiedniej konfiguracji, bazując na wcześniej zdobytych o nich informacjach.
Uznałem, że do rozwiązania jej wystarczy jedynie ukazać stół i owych gości. Reszta szczegółów jest chyba zbędna.

Jak dobrze pójdzie to do jutra skończę etap tworzenia i biorę się za testy.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: Kleo »

ravenone pisze:Pierwsza część mi się podobała. Była lekka w odbiorze, a ta sztuka udaje się niewielu tytułom.
Powodzenia w dalszym tworzeniu, czekam na drugą odsłonę i nie za trudne zagadki;)
Zgadzam się z przedmówcą niemal całkowicie, oprócz ostatniego - ja jednak poproszę choć deczko trudniejsze zagadki.
Pastiusz pisze:Jak dobrze pójdzie to do jutra skończę etap tworzenia i biorę się za testy.
Hm, świetna wiadomość, oby testy się za bardzo nie przedłużały. :)

Ściany ścianami (szczerze, to w ogóle tego nie zauważyłam), ale z podstawami niektórych kolumn z pierwszego screena to na pewno coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
matikun
Posty: 185
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:35
Lokalizacja: Area 11

Re: Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: matikun »

Co do pokoju bez ścian - w gruncie rzeczy jest to zagadka :wink: . Zadaniem gracza jest posadzić przy stole poszczególnych gości w odpowiedniej konfiguracji, bazując na wcześniej zdobytych o nich informacjach.
Uznałem, że do rozwiązania jej wystarczy jedynie ukazać stół i owych gości. Reszta szczegółów jest chyba zbędna.
W takim razie cofam zarzuty :lol: . Może jutro pogram w jedynkę i będę w stanie powiedzieć nieco więcej, ale zapowiada się całkiem całkiem ;).
Pracuję nad:

Story of Dracula (akcja/komedia) - data premiery: 2016
Mechanika: 90% ||||||||||
Scenariusz: 100% ||||||||||
Mapy: 50% ||||||||||
Pastiusz
Posty: 13
Rejestracja: 23 lis 2014, 19:17

Re: Legendy Adrii Epizod II: Burza VXA

Post autor: Pastiusz »

@Kleo
Wydaje mi się, że tym razem zagadki faktycznie będą nieco trudniejsze. Na pewno będzie ich więcej :wink: .

Kolumny już poprawione. Nawet tego wcześniej nie zauważyłem :-D
ODPOWIEDZ