Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grach

Wszystkie sprawy związane z forum.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grach

Post autor: X-Tech »

Osoby, które są nowe na forum nie mogą zakładać tematu z projektem dopóki nie napiszą choć 10 opinii o różnych grach. Wtedy komentowanie zaczyna mieć bardziej charakter wymiany opinii i rad od osób, które grają w gry rm i coś tworzą więc są wiarygodne i komentarze zaczyna zyskiwać większą wartość. Oczywistym jest, że ktoś kto chce wystartować z czymś przyzwoitym na pewno skomentuje jakieś gry innych osób i napisze swoje zdanie i rady. Nie komentujesz mojego projektu itd. ja nie komentuje twojego. Jeśli komentarze nie mają wartości to ich wartość jest niska. Dlaczego ktoś ma się starać i grać w zabugowane crapy różnych osób i pisać takim osobom rady skoro takie osoby nie wykazują dość woli, aby SKOMENTOWAĆ inne projekty i napisać jakieś rady. Ktoś poświęca swój czas NA NIC, a mógłby na przykład robić w tym czasie coś lepszego...Proste. Jeśli komentarze mają charakter wymiany spostrzeżeń i rad zyskują wartość i to zaczyna mieć sens i zaczyna ich przybywać. Jak zliczać te opinie o grach ?

Kiedy osoba ma 10 opinii w 10 różnych tematach z grami, a autor danej gry uzna taki komentarz za pomoc i da pomógł - może zrobić temat z 1 projektem. 10 punktów pomocy w 10 różnych projektach. Automatycznie skok jakości wypowiedzi i ilości komentarzy o grach bez lania wody. Ludzie zaczynają się wtedy starać pisząc opinie, bo liczą na to samo w zamian, aby móc czynić swoje gry lepszymi. Jeśli komuś będzie zależało na wartościowych opiniach o jego projekcie skomentuje 10 różnych projektów dając cenne rady, a jeśli nie to tego nie zrobi to będzie świadczyć, że komentowanie jego projektu nie jest warte zachodu, a sam autor nie ma dość chęci, aby się starać ze swoim projektem - skoro on sam nie potrafi OCENIĆ projektów innych osób i dać rad to dlaczego inni mają się babrać z jego i w jakikolwiek sposób się starać skoro w tym czasie mogą robić coś lepszego zamiast babrać się z poradami dla niego i opinią.

Dla zachowania pewności co do poziomu opinii wymagane jest zliczanie punktów pomocy wg. różnych projektów otrzymanych od ich autorów. 10 punktów i można tworzyć jeden temat z grą.

Lepszy twórca z łatwością doradzi słabszym. Słabszy bardziej się zmotywuje, aby się postarać, aby móc cokolwiek radzić innym i zdobyć te 10 punktów, aby opublikować swój projekt.


Najlepiej jeśli te punkty obowiązywały tylko w dziale z grami i nigdzie więcej.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: McLaren »

Aż boję się pomyśleć co jeszcze wymyślisz X-Tech.
W niektórych grach nie piszę komentarzy bo nawet nie warto.

I tak mało osób pisze na forum :lol: To jeszcze chcesz jakieś zasady wprowadzać...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: X-Tech »

McLaren pisze:Aż boję się pomyśleć co jeszcze wymyślisz X-Tech.
W niektórych grach nie piszę komentarzy bo nawet nie warto.

I tak mało osób pisze na forum :lol: To jeszcze chcesz jakieś zasady wprowadzać...
Właśnie dlatego jest mało komentarzy. Motywator to by był idealny dla wszystkich twórców, którzy chcą aby inni twórcy komentowali ich projekty, a przecież rady osób, które coś tworzą są zwykle najcenniejsze.


Najlepiej jeśli te punkty obowiązywały tylko w dziale z grami i nigdzie więcej. Nagrodą za pomoc z zasobami są creditsy w grach. Opinie o grach fachowe wymagają motywacji, a ta jest idealna. Nic lepszego do głowy mi nie przychodzi.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: McLaren »

Motywacją dla mnie jest poparcie ,że to co robię jest dobre:) Motywacją są np. wygrana na GF to dla mnie jest motywujące:)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: Noruj »

Wspaniały pomysł na zmniejszenie ilości nowych projektów, które napływają od nowych użytkowników!
Ewentualnie na wprowadzenie spamu!
Nie ma to jak nowy użytkownik, który wypływa ze swoją fajną gierką, a specjalnie nie robił wcześniej wokół niej szumu i nie udział się na forum. Pisze sobie temat, a tu " nu nu nu! Najpierw napisz jak najszybciej 10 postów pod tematami z grami, które cię nie interesują, a później się pomyśli"

Jak chcecie coś naprawdę dobrego to proponuje rozdać każdemu bana, kto chociaż trzy razy w tygodniu nie oceni jakiejś gry! Taki bat nad głową to dopiero motywator!
Ostatnio zmieniony 07 lut 2015, 19:44 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: Rahim »

X, te twoje metody doskonale działają na innym PL forum o RM, wróć z nimi tam, gdzie już je wprowadziłeś =) Myślę że na tym forum doskonale jest jak jest, ma niezmienne zasady i klimat od lat, i skoro pasuje pozostałym, to i ty się przystosuj.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: ravenone »

Ozzaku pisze:X, te twoje metody doskonale działają na innym PL forum o RM, wróć z nimi tam, gdzie już je wprowadziłeś =) Myślę że na tym forum doskonale jest jak jest, ma niezmienne zasady i klimat od lat, i skoro pasuje pozostałym, to i ty się przystosuj.
Dobrze prawi, polać mu.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: X-Tech »

Dokładnie tak jest ,że to projekt rozwojowy dla innego forum, aby przerobić je w coś bardziej sensownego, bo nie mogę na nie patrzeć natomiast swoją drogą autentycznie założenia są dobre ponieważ osoby, które robią dobre gierki raczej grały już w jakieś gry na rma i mają rozeznanie stąd jest ten motyw, żeby skomentować pracę innych i pociągnąć na wyższy poziom.Na starcie zwiększa poziom wszystkiego. Od początku to też motyw, który utrudnia cieniasom i trollom prezentacje swoich gier ponieważ takim osobom trudno zdobyć jakiekolwiek punkty pomocy wskutek oceny gier automatycznie więc komentowali by słabsze projekty może ciut lepsze od swoich. Poziom, by szedł ciągle do góry. Przemyślałem tę machinę i dokładnie tak to by działo, że przed publikacją twórcy musieli by bardziej się zastanowić nad swoją pracą i porównać z innymi, a skoro nie mieli by nic wartościowego do napisania ich praca nie była by godna by pojawić się na forum (musieli by bardziej się strać z opiniami aby komukolwiek pomóc) poziom gier by rósł i komentarzy XD
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: GameBoy »

Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grach...

...kosztem utrudniania życia nowym twórcom.

Większość nowych osób albo dałaby sobie spokój z pokazywaniem swojej gry, albo napisałaby 10 komentarzy typu: "fajne skriny, 10/10".
Aktywni twórcy mieliby od razu wymagane posty.
Niczego dobrego to nie przyniesie.

To już lepsze by były jakieś puchary w profilu jak za wygrane GFy dla ludzi, którzy najczęściej i najlepiej komentują gry.
Marchewką, nie kijem.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: X-Tech »

Opinie motywują - rady/porady/wymiana błędów itd. to nie jest takie hop i jest, aby napisać takie posty trzeba włożyć w nie coś od siebie i nie lać wody, a przymus skomentowania 10 gier i zasłużenia na punkty pomocy za te wypowiedzi to jest 0.0001% wysiłku jaki trzeba włożyć w zrobienie gry, a pożytek wielki dla tych 10 osób, bo otrzymują opinie od kogoś kto sam tworzy i chce dostać też opinie na poziomie zamiast lania wody. Jak napisałem haczyk w tym jest taki, że aby dostać te 10 punktów trzeba faktycznie napisać porady, które mają jakąś wartość dla rozwoju projektu, w który dany twórca zagrał, bo jeśli ktoś napisze sobie coś w stylu co napisałeś to nie jest żadna pomoc i rada dla twórcy, aby dostać za to punkty. XD

Dokładnie to jest marchewka - takie forum staje się marchewką, bo wraz z kolejnymi projektami poziom skilla wypowiadających rośnie i w piśmie i w grach i to jest git Poza tym to gwarantuje, że twórca dostaje porady na poziomie i to przyciąga, a nie lanie wody, oraz komentarze, a one dodają mocy, aby tworzyć kolejne gry. Świadomość, że tych komentarzy i porad będzie zawsze sporo niezależnie od zaprezentowanej gry zawsze by motywowała. Gdybym robił swoje forum rmie... Tak. Zrobiłbym coś takiego raczej na więcej niż 75% bo nie liczy się dla mnie ilość gierek, ale jakość. XD
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: Kleo »

Ja tam z komentowania gier (i grania w nie) mam przyjemność. A jak ktoś grać czy komentować nie chce, to nic go do tego nie zmotywuje, a już zwłaszcza jakikolwiek przymus. Więc zgodzę się z przedmówcami, że pomysł jest do niczego. Ładny cytat wyłapałam, może na Gońca się przyda i chociaż będzie jakiś pożytek z tego (skądinąd dość bezsensownego) tematu:
X-Tech pisze:Jeśli komentarze nie mają wartości to ich wartość jest niska.

A tak w ogóle, jak zobaczyłam nazwę tematu, to myślałam, że ktoś poszukuje porad, jak pisać dłuższe i lepsze dialogi w grach. :)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: Crashykk »

A tak w ogóle, jak zobaczyłam nazwę tematu, to myślałam, że ktoś poszukuje porad, jak pisać dłuższe i lepsze dialogi w grach. :)
Miałem dokładnie to samo.
Sam pomysł może i spowodowałby wzrost ilości komentarzy w dziale gry, jednakże zapewne nie ich wartość, a dodatkowo wraz z poziomem ilości komentarzy wzrósłby poziom frustracji. :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: Rave »

Nie obraź się X, ale coraz bardziej brzmisz jak Stanior. Może zrób sobie podcast i na nim się produkuj - po co pisać jak możesz gadać do mikrofonu?
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: Shadow EX »

X-Tech pisze:Osoby, które są nowe na forum nie mogą zakładać tematu z projektem dopóki nie napiszą choć 10 opinii o różnych grach. Wtedy komentowanie zaczyna mieć bardziej charakter wymiany opinii i rad od osób, które grają w gry rm i coś tworzą więc są wiarygodne i komentarze zaczyna zyskiwać większą wartość. Oczywistym jest, że ktoś kto chce wystartować z czymś przyzwoitym na pewno skomentuje jakieś gry innych osób i napisze swoje zdanie i rady. Nie komentujesz mojego projektu itd. ja nie komentuje twojego. Jeśli komentarze nie mają wartości to ich wartość jest niska. Dlaczego ktoś ma się starać i grać w zabugowane crapy różnych osób i pisać takim osobom rady skoro takie osoby nie wykazują dość woli, aby SKOMENTOWAĆ inne projekty i napisać jakieś rady. Ktoś poświęca swój czas NA NIC, a mógłby na przykład robić w tym czasie coś lepszego...Proste. Jeśli komentarze mają charakter wymiany spostrzeżeń i rad zyskują wartość i to zaczyna mieć sens i zaczyna ich przybywać. Jak zliczać te opinie o grach ?

Kiedy osoba ma 10 opinii w 10 różnych tematach z grami, a autor danej gry uzna taki komentarz za pomoc i da pomógł - może zrobić temat z 1 projektem. 10 punktów pomocy w 10 różnych projektach. Automatycznie skok jakości wypowiedzi i ilości komentarzy o grach bez lania wody. Ludzie zaczynają się wtedy starać pisząc opinie, bo liczą na to samo w zamian, aby móc czynić swoje gry lepszymi. Jeśli komuś będzie zależało na wartościowych opiniach o jego projekcie skomentuje 10 różnych projektów dając cenne rady, a jeśli nie to tego nie zrobi to będzie świadczyć, że komentowanie jego projektu nie jest warte zachodu, a sam autor nie ma dość chęci, aby się starać ze swoim projektem - skoro on sam nie potrafi OCENIĆ projektów innych osób i dać rad to dlaczego inni mają się babrać z jego i w jakikolwiek sposób się starać skoro w tym czasie mogą robić coś lepszego zamiast babrać się z poradami dla niego i opinią.

Dla zachowania pewności co do poziomu opinii wymagane jest zliczanie punktów pomocy wg. różnych projektów otrzymanych od ich autorów. 10 punktów i można tworzyć jeden temat z grą.

Lepszy twórca z łatwością doradzi słabszym. Słabszy bardziej się zmotywuje, aby się postarać, aby móc cokolwiek radzić innym i zdobyć te 10 punktów, aby opublikować swój projekt.


Najlepiej jeśli te punkty obowiązywały tylko w dziale z grami i nigdzie więcej.
Na nie.
Do zamknięcia.
Rave pisze:Nie obraź się X, ale coraz bardziej brzmisz jak Stanior. Może zrób sobie podcast i na nim się produkuj - po co pisać jak możesz gadać do mikrofonu?
Dokładnie.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Pomysł na zwiększenie poziomu i ilości wypowiedzi w grac

Post autor: Rahim »

Po co wciąż polemizować nad czymś co i tak nie ma tutaj przyszłości? =) Przydało by się to zamknąć, i po sprawie =)
Zablokowany