Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Pantera »

Ooooo, Rave, panocku, ales mi nostalgie obudzil. Bardzo ladne, bedziesz doskonalil to sie spodziewac bede wiecej tego - nie jest to cos czego sluchalbym zbyt czesto, ale bardzo to mile :)
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Rave »

No na razie raczej nie będzie więcej tego, bo teraz robię muzykę do gry. Po wydaniu lub gdy porzucę projekt (co raczej nie nastąpi) wydam na kanale Ch1p M45t3r.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Nasze riffy =D

Post autor: Hubertov »

Michu pisze:http://www.youtube.com/watch?v=bHgBczC34sk

Nasz kawalek wersja light
Pro mega genialnie 8)
Więcej ognia w głosie i spokojnie rozwalacie te śmieszne MBTM i X-Factory czy Mam Talenty 8)

//Edit:
Wow, nie mogę przestać tego słuchać lol
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Rave »

Nowy kawałek. Idealny do walk z bossami: http://w837.wrzuta.pl/audio/8LPERgrPnCK ... -_megaboss
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Rave »

Takie tam w tematyce horroru: http://w496.wrzuta.pl/audio/87qzZrYR423/scary
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Michu »

Jednym z moich noworocznych postanowień jest powrót do komponowania muzy. Poniżej efekt tego postanowienia: utwór "Home for Hero", który ma być tłem dla domu głównego bohatera gry, gdy jeszcze chłopak nie wie, co go czeka.

https://www.youtube.com/watch?v=VPOrUqOVPmo
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Ładne brzmienie, ale brak mi ruchu w tym utworze, tj. nie ma tu budowania i rozwiązywania napięć, ani żadnych punktów kulminacyjnych, przynajmniej ja ich nie słyszę.

Masz jakiś plik midi/nuty do tego albo chociaż rozpisane akordy? Z chęcią bym sobie przeanalizował ten kawałek. =)
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Michu »

No właśnie mam problem z budowaniem napięć, w związku z czym koncentruję się póki co raczej na tym, żeby wszystko siedziało w skali i nie było zgrzytów. W załączeniu chyba ostatnia wersja midi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Widzę, że przez pierwsze kilkadziesiąt sekund grasz tylko G-dur.
Wystarczy, że dodasz do tego akord E7 (dominanta), a zbudujesz napięcie, które możesz rozwiązać akordem tonicznym, czyli w tym przypadku G-dur. =)

Jest to najprostsza progresja akordów: I -> V7, ale jest ona stosowana w dużej ilości klasycznych utworów i można z niej naprawdę dużo wycisnąć.

Mam nadzieję, że znasz trochę podstaw teorii muzycznej, ona nie gryzie i naprawdę pomaga, mam nadzieję, że nie wpadłeś też tak ja kiedyś w pułapkę "nuty/teoria będą mnie ograniczać". =))))

Jak znasz angielski to gorąco polecam ten darmowy kurs (robiłem go rok temu, w tym też sprawdzę z ciekawości czy doszło coś nowego), startuje za kilka dni:
https://www.coursera.org/course/classicalcomp

Niby to tylko 6 tygodni i materiał w formie ~2 godzin wideo na tydzień, ale informacji przekazuje on sporo, na tyle dużo by wyrwać się z ogrywania ciągle jednego akordu.

I jeszcze bonusowo - jak piszesz lub chcesz pisać teksty piosenek -> https://www.coursera.org/course/songwriting Genialna sprawa.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Rave »

Taki sobie bgm-ik.

http://www37.zippyshare.com/v/j8l0RkIV/file.html

Ostatnia część (z fletem) ma się loopować. Jak zippyshare czegoś nie popsuł, to w tagach OGG powinny być LOOPSTART/LOOPLENGTH i powinno w vx/ace zajarzyć.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Rave, zrobiłbyś w końcu jakiś odrobinę bardziej skomplikowany utwór. Coś co nie jest zlepkiem przypadkowych nut/akordów, bo to co teraz przedstawiłeś, łagodnie rzecz ujmując, wręcz nie posiada żadnej formy. Utwór musisz traktować jako jedną całość, gdzie każda kolejna nuta wynika z poprzedniej nuty, takt z poprzedniego taktu etc. U Ciebie tego nie słychać.

Spróbuj skomponować coś używając tylko toniki (akord pierwszego stopnia skali - I) i dominanty (akord 5 stopnia skali - V) oraz melodii składającej się głównie z dźwięków akordów.

Masz tu prosty przykład w C-dur. Progresja akordów I (C) -> V (G) -> I.
Literą p zaznaczyłem tzw. passing notes, czyli nuty, które nie wchodzą w skład granego akordu (ale należą do skali C-dur).

Obrazek
Plik MIDI: http://www.speedyshare.com/Yr7Nj/Empty.mid

Spróbuj zrobić coś podobnego używając tylko tych dwóch akordów.
To są totalne podstawy, ale warto od nich zacząć.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: X-Tech »

@Michu: Coś tam w głowie masz. Ogólnie takie coś to jest poezja i jak dla mnie myślenie teorią, aby robić coś takiego może być fest złe. Muze się po prostu czuje, albo nie. Trzymaj się takiej "poezji" zamiast wkuwania teorii na blachę jak radzi GB choć można ogarnąć jakieś prototypy dla hecy co czym się zwie. Muza to sama matma i poezja. Reszta to tylko nazywanie zbitków częstotliwości akordami/skalami itd. bla, bla. Jak chcesz więcej wrażeń pojedź czasem swoimi skalami/akordami itd. bla, bla na inne nuty zmieniaj po prostu zakres tych frquency które tworzą muzykę, ale poza tym słychać, że coś tam tworzysz.

@Rave: Te twoje kawałki czasem brzmią jakbyś je robił w 5 minut waląc brudnymi spodniami w klawiaturę od pca,aż rozbolą dłonie - choć ten ostatni ma namiastke czegoś spójnego i nesowego, ale wydaje się jakby powstał w 2 minuty jako wycinek z jakiegoś utworu. Ogólnie używasz tych nesowych dźwięków to jakiś plus.


@GB: Wrzuć też utwór, bo obczaić trzeba na ile to wkuwanie nutek itd. na blachę jest przydatne.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Za kilka-kilkanaście dni powinienem się tu czymś pochwalić, bo będę robił całą ścieżkę dźwiękową do jednej makerówki (nie mojej).
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: X-Tech »

Czyli do tej pory nic nie zmontowałeś. OK XD Ej to podobnie jak w grach. XD
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Ekhart »

X-Tech pisze:Czyli do tej pory nic nie zmontowałeś. OK XD Ej to podobnie jak w grach. XD
Zmontował intro, wiem, bo to dla mnie do Sh2ttered jest :p
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
ODPOWIEDZ