Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Rave »

X-Tech pisze:@Rave: Te twoje kawałki czasem brzmią jakbyś je robił w 5 minut waląc brudnymi spodniami w klawiaturę od pca,aż rozbolą dłonie - choć ten ostatni ma namiastke czegoś spójnego i nesowego, ale wydaje się jakby powstał w 2 minuty jako wycinek z jakiegoś utworu. Ogólnie używasz tych nesowych dźwięków to jakiś plus.
Dzięki, staram się. Będę jeszcze poprawiał ten utwór. A z nesowymi dźwiękami to nie trafiłeś - akurat w tym przypadku się bardziej na dźwiękach c64 wzorowałem. A co do chipowania ogólnie, to po prostu wolę chiptuny niż jakieś gitary, itp. Po prostu mają lepszy klimat jak dla mnie.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

O, tak mi się X przypomniało - trochę stary niedokończony kawałek.

http://www.noteflight.com/scores/view/5 ... 6435e56b2c

Teoria w praktyce.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: X-Tech »

O co chodzi z tymi nutami. Co to za program/sajt, który wyświetla nuty z kawałków midi ?
Sam utwór a raczej ścieżka z basu i srednicy pianina kończy się po parudziesięciu sekundach. Ledwo się zacznie czyli jak u Ravea. Rytm sobie "żyje", ale ten kawałek raczej mi nic nie wyraża i nie obrazuje. Nie pasuje mi jako ilustracja do gry. Podobne miałem wrażenia w przypadku niektórych kawałków w grze Gromada. Coś tam sobie pogrywało tylko to nic nie obrazuje. Jak dla mnie numer jeden na scenie ilustracji dźwiękowej jest autor tej gierki UNDER tam prawie nie ma zabaw nutami, a muza wyraża tyle co rozwijane niedopowiedzenia w filmachm
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Sajt to edytor nut z możliwością playbacku i wyeksportowania całości do midi albo pdfa.
I to nie jest kawałek do gry, a jest krótki, bo jak wcześniej pisałem jest on nie-do-koń-czo-ny. xd
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Rave »

Takie cuś wczoraj skomponowałem.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Hubertov »

@GB

Coś się nie zgadza ta teoria bo słyszę kilka nieplanowanych dysonansów :D
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

W którym miejscu? Trochę tu chromatyki stosuję, więc niejako łamię teorię (a raczej po prostu nie korzystam tylko i wyłącznie ze skali A-dur, czuję się już na tyle swobodnie w komponowaniu by nie trzymać się sztywno podstaw), ale to w kontrolowany sposób wszystko jest. :P


Dawno nikt tu nie wrzucał nic, więc pochwalę się nowym kawałkiem w produkcji, tego powinienem już ukończyć, bo mam już szkic całości w głowie, teraz tylko to wszystko zaaranżować.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/101 ... synth1.mp3
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Hubertov »

Ale wiesz GB że istnieją odmiany gamy czyli melodyczna, harmoniczna, naturalna itd> ? :) czasem idąc w górę nie spotykamy czarnego klawisza, a schodząc - owszem. Najlepsze jest to że sami możemy sobie stworzyć gamę.

W drugim takcie ten Ais nie pasuje na 100%, tam później sporo dysonansów było, nie chce mi się tyle pisać. I ja bym Ci radził zmienić tonację bo w A dur to chyba jeszcze nikt nic fajnego nie wymyślił :P

A strona świetna, skomponuję coś i może odsłuchasz ? Bo mamy podobne zainteresowania. Grasz na instrumentach?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Noruj »

Ja nie wiem o czym wy mówicie, jakaś czarna magia, ale od strony laika powiem, że biciki GB zawsze wydawały mi się strasznie chaotyczne, takie niespójne, jakby niektóre dźwięki były tam totalnie z czapy. Wiadomo, nie że poziom Rave'a, ale takie odczucia mam niemal zawsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

że biciki GB zawsze wydawały mi się strasznie chaotyczne, takie niespójne, jakby niektóre dźwięki były tam totalnie z czapy
Większość moich starych kawałków była tak tworzona, ale od jakiegoś czasu się to zmieniło.
czasem idąc w górę nie spotykamy czarnego klawisza, a schodząc - owszem
Mógłbyś to rozwinąć albo zarzucić jakimś linkiem? Bo nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc "idąc w górę/schodząc".
Wiem, że istnieją różne gamy, ale tutaj mam parę fragmentów z chromatyką, żadna z podstawowych 7 gam tego nie ma. :P
skomponuję coś i może odsłuchasz ?
Po to jest ten temat. Gram na gitarze i pianinie.
Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Charlie Vermin »

Mam tutaj cały pakiet midi które uzbierałem przez lata. Zrobiłem je nie mając żadnego pojęcia o muzyce i chciałbym wiedzieć co sądzicie.
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Hubertov »

Gama melodyczna d moll :
w górę - d e f g a h cis d
w dół d c hes a g f e d

z czarnym klawiszem to lekka gafa, bo tutaj w górę i w dół wystąpi taki klawisz, ale w innych miejscach co ważne/
harmonicza z kolei idzie do góry jak i z powrotem tak samo. Jak grasz na pianinie to na pewno wiesz co to może znaczyć iść w górę, grałeś przecież gamę C na 100% (durową naturalną) bo to jedno z pierwszych ćwiczeń, a tam właśnie idziemy w górę a później wracamy. Chyba że, właśnie, jesteś samoukiem? Co grasz na gitarze? Właśnie tak myślałem że troszkę pykasz na pianinie, bo słyszałem wiele przewrotów w kompozycji (o ile dobrze usłyszałem) a o chromatykach co pisałeś ja też często stosuje ale jako ozdobnik, czyli główna nuta mieści się w gamie, a dysonansowe wtrącenie gram bardzo krótko legato z główną nutą. Tylko sekundy tak gram i 99% przypadkach małe i niższe od poprzedniej nuty. Przykład piosenka
"jeszcze po kropelce" w tonacji Es - dur (nie pytaj czemu, wpadła mi w ucho i możliwości techniczne fajne :D) (H-eses), H-es, H-es, H-es, As, G, G. Chociaż nie mam zielonego pojęcia czy prawidłowo to napisałem, to enharmonicznie na 100% się zgadza. W nawiasie właśnie ozdobnik.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Jestem samoukiem, trochę tego żałuję teraz. :/
Pierwsze słyszę by grając gamę w górę grało się inne dźwięki niż grając w dół.

Na gitarze teraz głównie gram jak na klasyku (mimo, że mam elektryka tylko xd). Nawet jak gram jakieś rockowe utwory to głównie palcami (pomyśleć, że wzięło się to początkowo z mojego olbrzymiego lenistwa, które zabraniało mi wstawania by sięgnąć po kostkę xd).

Mam tutaj cały pakiet midi które uzbierałem przez lata. Zrobiłem je nie mając żadnego pojęcia o muzyce i chciałbym wiedzieć co sądzicie.
Chciałem sprawdzić wcześniej te midiki, ale wrzuciłeś je chyba na forum jak miałem popsutego laptopa i wyleciało mi to z głowy później. Zaraz zobaczę co tam stworzyłeś.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Hubertov »

Siemanko! Mam tutaj taką krótką, dokończoną kompozycję "Etiuda wiejska" https://www.noteflight.com/scores/view/ ... 587188472a

Proszę o odsłuchanie i szczere oceny, prosiłbym nie zostawić na mnie suchej nitki!

//Drobna poprawka! Każdy kto przesłuchał przed 22:30 niech przesłucha jeszcze raz! :P
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Sorry, you don't have permission to read this score.
Musisz kliknąć w "sharing" i zaznaczyć opcję, by inne osoby mogły oglądać nuty.

Mam tutaj cały pakiet midi które uzbierałem przez lata. Zrobiłem je nie mając żadnego pojęcia o muzyce i chciałbym wiedzieć co sądzicie.
Przesłuchałem, ciężko to skomentować inaczej niż właśnie stwierdzeniem, że robił to ktoś, kto nie ma w ogóle pojęcia o muzyce. =)
ODPOWIEDZ