Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Zasady, Dyskusja

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Keibi »

A jeśli chodzi o wysyłanie map to mam pytanie.
Oprócz pliku mapy jest potrzebny screenshot tej mapy. I ma to być screen całej mapy czy fragmentu? A jeżeli całej, to jak to zrobić? :-)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Jazzwhisky »

Yotta pisze:
Jazzwhisky pisze:z wersją RM rotującą co kolejkę
Czyli trzeba będzie zaopatrzyć się w każdą wersję?
Odpowiem na to pytanie dosyć wyczerpująco w momencie startu pierwszej kolejki LM.
Dragon Kamillo pisze:Zazwyczaj była ankieta, wyjątki - kiedy skrypt forum nawalił - patrz sezon 3 kolejka 2.
Makera wybierasz tylko tak dla tego żeby wiadomo było z jakim makerem ma być więcej kolejek, a z jakim mniej - przynajmniej tak z tego wynika.
Dodam tylko, że ankieta jest monitorowana, skrypt forum rejestruje kto i jakie opcje wybrał, więc głosy są anonimowe tylko z poziomu innych uczestników. No i wybór RM miał nawet szersze znaczenie, np. na starcie możliwe były między innymi opcje jednej wersji Makera przez całą ligę, czy równoległej rywalizacji w podzielonych kategoriach albo dodatkowe zmagania pucharowe.
Keibi pisze:Oprócz pliku mapy jest potrzebny screenshot tej mapy. I ma to być screen całej mapy czy fragmentu? A jeżeli całej, to jak to zrobić? :-)
Całej mapy, spod poziomu RM (jeśli to możliwe) lub spod poziomu gry, co czasami oznacza, że trzeba będzie powycinać/posklejać fragmenty do kupy w programie graficznym.

edit-dół
Żeby nie mnożyć odpowiedzi: poprzednie edycje LM udowodniły, że każdy z głosujących ma swoje własne kryteria, dopóki mapy nie przekraczają granicy żartu/prowokacji wszystko zależy od subiektywnej oceny każdego z uczestników głosowania.

Mapy z pierwszej kolejki będzie można oddawać zapewne do wtorku, 24.02.2015 włącznie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Preki »

Zmiana planów - wracam w niedzielę, nie czwartek jak pierwotnie planowałem. Czy zdążę?

Jazz, jeszcze takie pytanie. Czy mapy będą oceniane wyłącznie pod kątem estetyki, przydatności w grze, czy obydwu na raz? Jako ciekawostkę tak swoją drogą mogę wspomnieć, że fragment jednej mapy w "Z Archiwum Tsukuru" korzysta z jednej z mapy biorącej udział w LM.

PS. Pozdrowienia ze śnieżnych Bieszczad :-)
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: X-Tech »

To wam pomogę.


Tu jest pykanie fot z całej mapy do vx ace http://forums.rpgmakerweb.com/index.php ... creenshot/

Tu jest pykanie fot z całej mapy do xp http://rpgmaker.net/engines/rmxp/utilities/82/

Tu jest pykanie fot z całej mapy do 2k3 http://cherrytree.at/cms/lang/en/download/?did=10
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Dragon Kamillo »

Mało pomogłeś w przypadku 2k3. Ten program nie radzi sobie z autotilesami, przez co do tego celu nie jest za dobry. Przyda się tylko wtedy gdy np robimy światła na obrazkach itp.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: X-Tech »

Zdaje się że coś było jeszcze do 2k3, ale mogę się mylić. W każdym razie najpewniej jest zrobić 4 screeny i połączyć w paint ewentualnie 2,3 zależnie od wielkości mapy. Screen maszynkę do vx ace testowałem i działa. Faktycznie w HP był problem z auto tile.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Jazzwhisky »

Podbijam standardowo przypominając, jest czwartek, po godzinie 10, tzn., że do zapisów na cały sezon pozostało około 24h.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Pikselowy Potwór
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2013, 00:22

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Pikselowy Potwór »

Ja się zgłaszam do VX i XP.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Dragon Kamillo »

Ciekawe czy w pierwszej kolejce będzie tradycyjnie RTP?

A ja mam w sumie takie jedno małe pytanko, co do zasad składania map. W każdej kolejce było pisane że nie musimy ustawiać blokowania, a co jeśli chcemy - możemy? Nie chodzi tu tyle o blokowanie, ale o priorytety, dzięki którym możemy postawić zdarzenie (z częściową przeźroczystością!) pod innym elementem z chipseta. Można tak robić?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Jazzwhisky »

No i mamy ponad 30 zgłoszeń! Przypominam i podbijam temat ostatni raz, jutro przed południem startuje pierwsza rywalizacja w LM4, do tego czasu wciąż możecie się zgłaszać, późniejsze zapisy pozwolą na start dopiero w następnych kolejkach sezonu.
Dragon Kamillo pisze:W każdej kolejce było pisane że nie musimy ustawiać blokowania, a co jeśli chcemy - możemy? Nie chodzi tu tyle o blokowanie, ale o priorytety, dzięki którym możemy postawić zdarzenie (z częściową przeźroczystością!) pod innym elementem z chipseta.
Tak, tak, autorzy map to niejednokrotnie wykorzystywali, podobnie można użyć opcji grafiki hero i pojazdu z database.

edit
Cholera, jestem przekonany, że był jakiś niuans, ale rzeczywiście, nie pamiętam jaki. =D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Dragon Kamillo »

No tak, ale pojazd i hero niczym nie różnią się graficznie od położonego w tym miejscu charseta. Chyba że tu chodzi o to, że ktoś chce nałożyć na siebie dwa charsety, więc jeden stawia, a jako drugi przy waleniu zrzutów leci w to miejsce bohaterem z odpowiednią grafiką - no ale to chyba już trochę przegięcie.
Awatar użytkownika
Nexis
Posty: 58
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Nexis »

Zapisuję się, preferowałbym XP.
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: DE »

Zapisuje sie, choc z gory uprzedzam, ze zrobie ze 2 mapki i mi sie znudzi ;P

Preferuje RPG Maker 95.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Jazzwhisky »

Myliłem się, a raczej kłamałem, liczba startowych zapisów przebiła wszystkie poprzednie edycje LM! W dziale pojawił się temat na kolejkę pierwszą - viewtopic.php?f=21&t=5078 i duża aktualizacja pierwszego postu w tym wątku. Poniżej najważniejsze informacje, mające wpływ na przebieg całego konkursu.
Jazzwhisky pisze:Po pierwsze, jeśli marzy Wam się wykonywanie map w jednym RM (2003/XP) przez cały pozostały sezon, bez utraty dla szans na zwycięstwo, to teoretycznie jest taka (lub bliska temu) droga. IV Sezon LM będzie się składał z 7 kolejek, ale do ostatecznego wyniku zostanie zliczone tylko 6 waszych najlepszych rezultatów w konkursie. Oznacza to, że bez konsekwencji będziecie mogli pominąć jeden start, w wybranym przez siebie momencie.
Po drugie, z tego samego powodu i dodatkowych, warto wziąć udział w otwarciu, bowiem autorzy trzech najlepszych map tej kolejki zdecydują w głosowaniu o tym, w jakiej wersji Makera (2003 lub XP) będziecie składali mapy w kolejce 2. Jeśli chcecie przewagi którejś z wersji RM w dalszej części konkursu - możecie wywalczyć ją przede wszystkim w tym boju.

Na koniec, specjalnie dla wszystkich, którzy celują w zdobycie pełnej wersji RMVX Ace wraz z dodatkami na Steamie lub chcieliby (współ)decydować o wersji RM w kolejce 5. - mam dodatkowy konkurs okołoligowy. Wysyłając mapę wskażcie nick jednego z przeciwników (lista tutaj - viewtopic.php?p=53403#p53403), jeśli w kolejce 1. uzyskacie rezultat lepszy niż wskazany przeciwnik, przejdziecie do kolejnej rundy rywalizacji w tym minikonkursie. Wysyłając PM zaznaczcie, która ze zwycięskich opcji (wytłuszczonym drukiem wyżej, tylko jedna!) Was interesuje, od drugiej kolejki będziecie rywalizować już tylko z osobami o takim samym wyborze.
A ja wciąż czekam na ew. zapisy, ale już tylko na kolejkę drugą i następne.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: kvachu »

Spróbuję, ale może być ze mną tak jak z DE.
Zablokowany