Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Zasady, Dyskusja

Bo składanie mapek to sama przyjemność. Sezon V, wyniki!
Awatar użytkownika
Keibi

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Postautor: Keibi » 18 lut 2015, 15:07

A jeśli chodzi o wysyłanie map to mam pytanie.
Oprócz pliku mapy jest potrzebny screenshot tej mapy. I ma to być screen całej mapy czy fragmentu? A jeżeli całej, to jak to zrobić? :-)
Kontakt : keibigames@gmail.com
Aktualnie pracuję nad grą : WKRÓTCE SIĘ DOWIESZ...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 18 lut 2015, 15:35

Yotta pisze:
Jazzwhisky pisze:z wersją RM rotującą co kolejkę

Czyli trzeba będzie zaopatrzyć się w każdą wersję?
Odpowiem na to pytanie dosyć wyczerpująco w momencie startu pierwszej kolejki LM.

Dragon Kamillo pisze:Zazwyczaj była ankieta, wyjątki - kiedy skrypt forum nawalił - patrz sezon 3 kolejka 2.
Makera wybierasz tylko tak dla tego żeby wiadomo było z jakim makerem ma być więcej kolejek, a z jakim mniej - przynajmniej tak z tego wynika.
Dodam tylko, że ankieta jest monitorowana, skrypt forum rejestruje kto i jakie opcje wybrał, więc głosy są anonimowe tylko z poziomu innych uczestników. No i wybór RM miał nawet szersze znaczenie, np. na starcie możliwe były między innymi opcje jednej wersji Makera przez całą ligę, czy równoległej rywalizacji w podzielonych kategoriach albo dodatkowe zmagania pucharowe.

Keibi pisze:Oprócz pliku mapy jest potrzebny screenshot tej mapy. I ma to być screen całej mapy czy fragmentu? A jeżeli całej, to jak to zrobić? :-)
Całej mapy, spod poziomu RM (jeśli to możliwe) lub spod poziomu gry, co czasami oznacza, że trzeba będzie powycinać/posklejać fragmenty do kupy w programie graficznym.

edit-dół
Żeby nie mnożyć odpowiedzi: poprzednie edycje LM udowodniły, że każdy z głosujących ma swoje własne kryteria, dopóki mapy nie przekraczają granicy żartu/prowokacji wszystko zależy od subiektywnej oceny każdego z uczestników głosowania.

Mapy z pierwszej kolejki będzie można oddawać zapewne do wtorku, 24.02.2015 włącznie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Preki » 18 lut 2015, 17:02

Zmiana planów - wracam w niedzielę, nie czwartek jak pierwotnie planowałem. Czy zdążę?

Jazz, jeszcze takie pytanie. Czy mapy będą oceniane wyłącznie pod kątem estetyki, przydatności w grze, czy obydwu na raz? Jako ciekawostkę tak swoją drogą mogę wspomnieć, że fragment jednej mapy w "Z Archiwum Tsukuru" korzysta z jednej z mapy biorącej udział w LM.

PS. Pozdrowienia ze śnieżnych Bieszczad :-)
Obrazek
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 18 lut 2015, 17:22

To wam pomogę.

Tu jest pykanie fot z całej mapy do vx ace http://forums.rpgmakerweb.com/index.php ... creenshot/

Tu jest pykanie fot z całej mapy do xp http://rpgmaker.net/engines/rmxp/utilities/82/

Tu jest pykanie fot z całej mapy do 2k3 http://cherrytree.at/cms/lang/en/download/?did=10
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)

Postautor: Dragon Kamillo » 18 lut 2015, 17:26

Mało pomogłeś w przypadku 2k3. Ten program nie radzi sobie z autotilesami, przez co do tego celu nie jest za dobry. Przyda się tylko wtedy gdy np robimy światła na obrazkach itp.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 18 lut 2015, 18:12

Zdaje się że coś było jeszcze do 2k3, ale mogę się mylić. W każdym razie najpewniej jest zrobić 4 screeny i połączyć w paint ewentualnie 2,3 zależnie od wielkości mapy. Screen maszynkę do vx ace testowałem i działa. Faktycznie w HP był problem z auto tile.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 19 lut 2015, 10:11

Podbijam standardowo przypominając, jest czwartek, po godzinie 10, tzn., że do zapisów na cały sezon pozostało około 24h.
Awatar użytkownika
Pikselowy Potwór

Postautor: Pikselowy Potwór » 19 lut 2015, 10:33

Ja się zgłaszam do VX i XP.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)

Postautor: Dragon Kamillo » 19 lut 2015, 17:26

Ciekawe czy w pierwszej kolejce będzie tradycyjnie RTP?

A ja mam w sumie takie jedno małe pytanko, co do zasad składania map. W każdej kolejce było pisane że nie musimy ustawiać blokowania, a co jeśli chcemy - możemy? Nie chodzi tu tyle o blokowanie, ale o priorytety, dzięki którym możemy postawić zdarzenie (z częściową przeźroczystością!) pod innym elementem z chipseta. Można tak robić?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 19 lut 2015, 21:44

No i mamy ponad 30 zgłoszeń! Przypominam i podbijam temat ostatni raz, jutro przed południem startuje pierwsza rywalizacja w LM4, do tego czasu wciąż możecie się zgłaszać, późniejsze zapisy pozwolą na start dopiero w następnych kolejkach sezonu.

Dragon Kamillo pisze:W każdej kolejce było pisane że nie musimy ustawiać blokowania, a co jeśli chcemy - możemy? Nie chodzi tu tyle o blokowanie, ale o priorytety, dzięki którym możemy postawić zdarzenie (z częściową przeźroczystością!) pod innym elementem z chipseta.
Tak, tak, autorzy map to niejednokrotnie wykorzystywali, podobnie można użyć opcji grafiki hero i pojazdu z database.

edit
Cholera, jestem przekonany, że był jakiś niuans, ale rzeczywiście, nie pamiętam jaki. =D
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Postautor: Dragon Kamillo » 19 lut 2015, 21:55

No tak, ale pojazd i hero niczym nie różnią się graficznie od położonego w tym miejscu charseta. Chyba że tu chodzi o to, że ktoś chce nałożyć na siebie dwa charsety, więc jeden stawia, a jako drugi przy waleniu zrzutów leci w to miejsce bohaterem z odpowiednią grafiką - no ale to chyba już trochę przegięcie.
Awatar użytkownika
Nexis

Postautor: Nexis » 19 lut 2015, 22:05

Zapisuję się, preferowałbym XP.
Awatar użytkownika
DE

Postautor: DE » 20 lut 2015, 08:56

Zapisuje sie, choc z gory uprzedzam, ze zrobie ze 2 mapki i mi sie znudzi ;P

Preferuje RPG Maker 95.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 20 lut 2015, 11:13

Myliłem się, a raczej kłamałem, liczba startowych zapisów przebiła wszystkie poprzednie edycje LM! W dziale pojawił się temat na kolejkę pierwszą - viewtopic.php?f=21&t=5078 i duża aktualizacja pierwszego postu w tym wątku. Poniżej najważniejsze informacje, mające wpływ na przebieg całego konkursu.

Jazzwhisky pisze:Po pierwsze, jeśli marzy Wam się wykonywanie map w jednym RM (2003/XP) przez cały pozostały sezon, bez utraty dla szans na zwycięstwo, to teoretycznie jest taka (lub bliska temu) droga. IV Sezon LM będzie się składał z 7 kolejek, ale do ostatecznego wyniku zostanie zliczone tylko 6 waszych najlepszych rezultatów w konkursie. Oznacza to, że bez konsekwencji będziecie mogli pominąć jeden start, w wybranym przez siebie momencie.
Po drugie, z tego samego powodu i dodatkowych, warto wziąć udział w otwarciu, bowiem autorzy trzech najlepszych map tej kolejki zdecydują w głosowaniu o tym, w jakiej wersji Makera (2003 lub XP) będziecie składali mapy w kolejce 2. Jeśli chcecie przewagi którejś z wersji RM w dalszej części konkursu - możecie wywalczyć ją przede wszystkim w tym boju.

Na koniec, specjalnie dla wszystkich, którzy celują w zdobycie pełnej wersji RMVX Ace wraz z dodatkami na Steamie lub chcieliby (współ)decydować o wersji RM w kolejce 5. - mam dodatkowy konkurs okołoligowy. Wysyłając mapę wskażcie nick jednego z przeciwników (lista tutaj - viewtopic.php?p=53403#p53403), jeśli w kolejce 1. uzyskacie rezultat lepszy niż wskazany przeciwnik, przejdziecie do kolejnej rundy rywalizacji w tym minikonkursie. Wysyłając PM zaznaczcie, która ze zwycięskich opcji (wytłuszczonym drukiem wyżej, tylko jedna!) Was interesuje, od drugiej kolejki będziecie rywalizować już tylko z osobami o takim samym wyborze.

A ja wciąż czekam na ew. zapisy, ale już tylko na kolejkę drugą i następne.
Awatar użytkownika
kvachu

Postautor: kvachu » 20 lut 2015, 11:18

Spróbuję, ale może być ze mną tak jak z DE.
Obrazek

Wróć do „Liga Mapperów”