Moje gameplaye

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Moje gameplaye

Post autor: kvachu »

GameBoy pisze:Syphon Filter wymaga korzystania z drugiego analoga? Odświeżyłbym sobie na PSP. ;d
Ja nie używałem żadnego analoga, grałem tylko d-padem.
Co do nagrywania głosu, to wolę się skupić na jak najpłynniejszej grze, a gadanie by mnie tylko rozpraszało, no i jeszcze nie każdy lubi jak ktoś gada. Ja zauważyłem, że sporo osób podczas wideo "let's play" się po prostu lansuje. Ja nie chcę by ktoś o mnie tak myślał. Ma być tylko gra i tyle.
tiberium pisze:Piękny przykład, teoria mija się z praktyką.
czyli gry z PSX idealnie nadają się dla rm2k, a nie xp.
Sporo gierc jrpg 2d ma tilesety pasujące wymiarami jak ulał do rm2k/2k3. Oczywiście w xp też można je użyć.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Moje gameplaye

Post autor: kvachu »

Witam!
Dawno mnie tu nie było, a to ze względu na pracę, ale ostatnio trochę pokiepcałem w gry na NESa i przy okazji ponagrywałem filmy z moich wyczynów. Gry te, to właściwie same hiciory z tej konsoli. Starałem się by było jak najpłynniej, ale niestety bez kilku wpadek się nie obyło. Tradycyjnie w moich filmach nie ma gadania.

Gry te to:

Chip 'n Dale Rescue Rangers
Obrazek

Chip 'n Dale Rescue Rangers 2
Obrazek

Duck Tales
Obrazek

Duck Tales 2
Obrazek

The Little Mermaid
Obrazek

I na koniec hardkor, z którego jestem najbardziej dumny.
1942
Obrazek

Mozliwe, że w najbliższym czasie zapodam nowe filmy z NESowych hiciorów.

Miłego nabijania mi wyświetleń i oglądania.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Moje gameplaye

Post autor: Rave »

Nie wiedziałem że była mała syrenka na nesa. Będę musiał pyknąć.

Nie wiem czy bierzesz requesty, ale może mógłbyś ograć Mr. Gimmicka? To jest naprawdę niedoceniana gra, za to bardzo fantastyczna. To SunSoft więc jest dość hardkorowa. Nawet ma fizykę 2D, deczko podobne do Box2D (jak grałeś we flashówki z fizyką to wiesz ocb), jedynie bez rotacji ze względu na limity nes-a.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Moje gameplaye

Post autor: BH Daimaouji »

Rave pisze:Nie wiedziałem że była mała syrenka na nesa. Będę musiał pyknąć.
Owszem była, grałem w nią, jedyne gry od Disneya w które nie grałem na "nesa" to Mickey mouse III Dream baloon i ta gra z parkiem rozrywki, ale od czego są emulatory
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Moje gameplaye

Post autor: Dragon Kamillo »

Chip i Dale, jak ja lubię tę grę, z 2 częścią wiąże się bardzo wiele wspomnień. Na początku nienawidziłem tej gry, była dla mnie strasznie trudna (dochodziłem tylko do 2 bossa i nie umiałem go pokonać), pamiętam jak jeszcze czekałem na ojca jak wróci z roboty, żeby zmienił mi grę - sam nie umiałem, miałem wtedy chyba 5, albo 6 lat XD. Potem w któreś wakacje odpaliłem ją z kuzynem w opcji dla dwóch graczy i wtedy się zaczęło (pewno znaczenie też miało to że w dwójkę gra się łatwiej, choćby dlatego że jak się zginie to nie trzeba zaczynać poziomu od początku), przeszliśmy ją wiele razy. Gdy pierwszy raz doszliśmy do głównego bossa sraliśmy ze strachu przed nim, ale jakoś w końcu żeśmy go pokonali. A że nie znaliśmy ani serialu, ani dobrze angielskiego (kuzyn miał w szkole ale to była podstawówka, ja miałem niemiecki) a czytać już umieliśmy to przybrał dla nas imię Danger XD, zresztą nic dziwnego słowo to pojawia się tuż przed bossem i w walce z nim gdzie wskazuje w którym miejscu się pojawi. Ale niestety ku naszemu rozczarowaniu po nim gra się kończyła, poszukiwania 3 części nie udały się (teraz już wiem że takowa nie istnieje, jest jakiś tam piracki hack ale to nie to), no i zostało nam tylko grać w to dla przyjemności jeszcze kilka razy. Po jakimś czasie znalazłem na targu 1 część, kupiłem i przeszedłem ją sam - to nie było już to samo, gra jest łatwiejsza i nawet nie pamiętam czy kiedykolwiek nam się chciało w nią grać w dwóch.

Za to duck talesa nie miałem, odpaliłem to potem na emu gdy widziałem że jest taki popularny, ale mi się nie spodobał. Nie lubię zbytnio gier w których nie wiadomo co ma się tak naprawdę robić.

Syrenki nie znam, a 1942 to zawsze dla mnie była bardziej ciekawostka, chyba ze względu na tytuł i kolejne 1943 i 1944 które w sumie tak bardzo się nie różniły, albo to mi się tylko tak wydawało XD.

Zamierzasz nagrać wszystkie disnejowskie gry z NESa, czy poprzestaniesz na tych 5 tytułach? Trochę ich tam jeszcze jest. Ja pamiętam z dzieciństwa np księgę dżungli, króla lwa (jakąś piracką wersję z grafikami ściągniętymi ze SNESa, ta oficjalne była brzydsza) i myszkę miki bodajże od Hudson Soft.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Moje gameplaye

Post autor: BH Daimaouji »

Dragon Kamillo pisze:Zamierzasz nagrać wszystkie disnejowskie gry z NESa, czy poprzestaniesz na tych 5 tytułach? Trochę ich tam jeszcze jest. Ja pamiętam z dzieciństwa np księgę dżungli, króla lwa (jakąś piracką wersję z grafikami ściągniętymi ze SNESa, ta oficjalne była brzydsza) i myszkę miki bodajże od Hudson Soft.
A, tak, Lion King official version, słabe może, ale chociaż prawdziwa, ponoć w tej wersji jest grobowiec słoni i piosenka "be prepared", co do pirackich wersji disneya na NESa, jest jeszcze jedna gra o Lion King, z lepszą muzyką niż ta druga (nie, nie oficjalna, chodzi mi o gre gdzie chodzisz Pumbą i Timonem także), ale z bardzej dramatycznymi pozami śmierci.

Poza tymi grami, z piratów Disneyowych mamy też:

Aladdyn
Toy Story
Mozliwe, że w najbliższym czasie zapodam nowe filmy z NESowych hiciorów.
Daj gameplay z Guardic Gaiden
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Moje gameplaye

Post autor: GameBoy »

Nie wiem czy bierzesz requesty, ale może mógłbyś ograć Mr. Gimmicka?
IMO byłoby to trochę bezcelowe, bo istnieje już świetny longplay tej gry:
https://www.youtube.com/watch?v=zYcf2yUgblc

Chociaż tutaj koleś pisze, że przeszedł grę spowalniając ją na emulatorze, więc można by nagrać w oryginalnej prędkości.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Moje gameplaye

Post autor: Rave »

Raz że w normalnej, a dwa że chcę zobaczyć jak by kvachu sobie poradził z tą grą. Naprawdę niedoceniany tytuł, z nesowych recenzentów to tylko widziałem go u Pata Contri (Pat the NES Punk), u innych nie.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Moje gameplaye

Post autor: kvachu »

Rave pisze:Nie wiem czy bierzesz requesty, ale może mógłbyś ograć Mr. Gimmicka? To jest naprawdę niedoceniana gra, za to bardzo fantastyczna. To SunSoft więc jest dość hardkorowa. Nawet ma fizykę 2D, deczko podobne do Box2D (jak grałeś we flashówki z fizyką to wiesz ocb), jedynie bez rotacji ze względu na limity nes-a.
Obadałem video tej gry i muszę przyznać, że wygląda świetnie. Nie jestem hardkorowym znawcą NESa, ale co nieco o grach na niego wiem i zastanawiam się jak mi mogła ta gra umknąć. Oglądając video widzę dość spore podobieństwo do Kirby.
Na pewno podejdę do tego cacka, ale nie wiem kiedy.
Dragon Kamillo pisze: Za to duck talesa nie miałem, odpaliłem to potem na emu gdy widziałem że jest taki popularny, ale mi się nie spodobał. Nie lubię zbytnio gier w których nie wiadomo co ma się tak naprawdę robić.

Syrenki nie znam, a 1942 to zawsze dla mnie była bardziej ciekawostka, chyba ze względu na tytuł i kolejne 1943 i 1944 które w sumie tak bardzo się nie różniły, albo to mi się tylko tak wydawało XD.

Zamierzasz nagrać wszystkie disnejowskie gry z NESa, czy poprzestaniesz na tych 5 tytułach? Trochę ich tam jeszcze jest. Ja pamiętam z dzieciństwa np księgę dżungli, króla lwa (jakąś piracką wersję z grafikami ściągniętymi ze SNESa, ta oficjalne była brzydsza) i myszkę miki bodajże od Hudson Soft.
Duck Talesy to genialne gierki. Uwielbiam tam te ukryte przejścia.
1943 różni się sporo od 1942. Śmiało mogę powiedzieć, że jedyne co obie gry łączy to pierwsze trzy cyfry w tytule, obie gry to shmupy i w obu lecimy atakować Japonię/Japońców. O 1944 na NESa pierwsze słyszę.
Co do tytułów Disney'a, to mam w planach Księgę Dżungli i Aladdyna. Za gówniarza KD wydawała mi się zawsze bardzo trudna, ale tak samo było na przykład z seriami Duck Tales i Chip & Dale. teraz poszło mi z wszystkimi czterema grami bardzo gładko, bez żadnych save state czy czegoś w tym stylu, więc jestem dobrej myśli także jeśli chodzi o Księgę Dżungli.

BH Daimaouji pisze:
Mozliwe, że w najbliższym czasie zapodam nowe filmy z NESowych hiciorów.
Daj gameplay z Guardic Gaiden
Nie znam tego, więc będzie raczej bardzo daleko na liście i o ile w ogóle.

Tak ogólnie to teraz na NESowej tapecie mam Micro Machines i serię Ninja Gaiden. Ale z ninja to będzie ciężko, bo pierwse dwie części są dość ciężkie.

Planuję też:
Serię Megaman
Super Robin Hood (kiedyś już to przeszedłem za jednym zamachem)
Obie części Big Nose
Felix the Cat
The Flinstones 1,2
Bucku O'Hare
seria Adventures of Lolo
seria Battletoads
Castlevania...

... I sporo sporo innych.

Widzę, że nikt z was nie wspomniał o jeszcze jednej bardzo fajne grze Disneya. Darkwing Duck to dla mnie jedna z lepszych gier na NESa i ją też mam na liście.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Moje gameplaye

Post autor: Dragon Kamillo »

Przyjrzałem się tym wszystkim 194x i okazało się że to 1944 to jakiś hack 1943.

Księgę dżungli też miałem, dla mnie w sumie zła nie była, chociaż z jakiegoś powodu i tak jej nie skończyłem - może mi się po prostu nie chciało...

A Alladyn na nesa to wersja piracka, przeniesiona ze SNESa.

A i co do Micro Machines ja miałem to na PC, gra jest świetna, tylko nie wiem czy czasem wersja PCtowa nie była lepsza od tej NESowej, ewentualnie były takie same. Na PC o ile dobrze pamiętam wyszła też i 2 część.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Moje gameplaye

Post autor: Jazzwhisky »

Dragon Kamillo pisze:A Alladyn na nesa to wersja piracka, przeniesiona ze SNESa.
To oficjalny port z Mega Drive, Alladin na SNES to inna gra.

Zasubskrybowałem se kanał, NES kręci mnie dużo bardziej niż PS1, czekam na Adventure Island 3, Feliksa i próby z Battletoads. ;D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Moje gameplaye

Post autor: Dragon Kamillo »

To są dwie wersje alladyna na nesa, jedna to oficjalna, a druga to ten piracki port ze snesa. I czyżby znowu piracka wersja była lepsze, tak jak przy królu lwie? Jakoś ta oficjalna powolna.

A tak przy okazji. Nie wiem z jakiego powodu, ale tak po prostu jest, dla mnie japońska wersja chipa i dale 2 jest bardziej klimatyczna. Ta angielska jakoś mi nie pasuje XD.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Moje gameplaye

Post autor: GameBoy »

Adventures of Lolo zrób, jedna z najlepszych gier logicznych ever.
Przeszedłem 2 części na emulatorze (z save state), rozgryzienie niektórych plansz trwa wieki, ale jak już ci się uda to satysfakcja jest przeogromna.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Moje gameplaye

Post autor: X-Tech »

@Kvach:

Co do Chip and Dale to jedynka ma taki mroczniejszy klimat i magiczną muze i wiecej nieliniowosci. Choć dwójka bardziej dynamiczna i sporo śmiechu jednka wg. mnie ma mocniejszy klimat i zroznicowany w dwojce lokacje sa do siebie podobne muzyka mniej więcej też. Co do Duck Tales to ja ukończyłem kilkadziesiąt razy na konsoli GB wersja na nesa identyczna i stwierdzam, że grając w to na gb miałem więcej klimatu szczególnie jak np: siedziałem z konsolą w jakimś naturalnym miejscu to się zgrywało z klimatem etapów.




GameBoy pisze:Adventures of Lolo zrób, jedna z najlepszych gier logicznych ever.
Przeszedłem 2 części na emulatorze (z save state), rozgryzienie niektórych plansz trwa wieki, ale jak już ci się uda to satysfakcja jest przeogromna.
Najlepsza gra logiczna jaka trafiłem w sensie, że najmyśleniejsza to Chromatron z laserami i odwracaniem zwierciadeł które zmieniają kolor laserów. To co podajesz wydało mi się po prostu za łatwe, a styl grafy wydal mi sie casualowy i przygłupawy. Nie jestem fanem postaci w grach z durnie wybaluszonymi oczami z rozgrywka ktora nie ma zwiazku z zadna trescia od razu mam w glowie CASUAL kiedy widze te dwie rzeczy prosta rozgrywka i postaci z wielkimi wybaluszonymi gałami poruszające się niezbyt jak to wskazuje gatunek - chętnie.

Dragon Kamillo pisze:To są dwie wersje alladyna na nesa, jedna to oficjalna, a druga to ten piracki port ze snesa. I czyżby znowu piracka wersja była lepsze, tak jak przy królu lwie? Jakoś ta oficjalna powolna.

A tak przy okazji. Nie wiem z jakiego powodu, ale tak po prostu jest, dla mnie japońska wersja chipa i dale 2 jest bardziej klimatyczna. Ta angielska jakoś mi nie pasuje XD.
GIERce na nesa po krzakowemu bardziej nam pasują, bo wydają się bardziej tajemnicze. Nie do końca wiemy o co chodzi to dlatego. Sam mam wiele kardridży po krzakowemu i jakoś mi to nie przeszkadza.




Z orientalnych gier na nesa, które wymiatają a są mało znane to ja Polecam

Son Son 1 (Sklepy kasa co krok, bossowie, różne bronie, el. rpg - platformer rpgowy nastawiony na akcje nie fabule intensywne zmiany w brroniach etapach nieliniowy dosc jak W super mario - w sensie ukryte przejscia xd)

Mitsume Ga Tooru (koles strzela trzecim okiem i rowniez za hajs robi upgrady w sklepach) Super klimat, super moce, lokacje.



Rygar - Kilometry do przełażenia typem który przypomina w jakiś sposób Conana. Gra jest mega dziwacznym dziełem, które polega na przemierzaniu kilometrów rozudowanych etapów dość nieliniopwo expieniu i eliminacji setek potworów i ogarniania nowych mocy. Nie ma drugiej takiej dziwnej sugestywnej gry.


Jeszcze raz Guardian Legend - To jest kolejny obraz małego arcydzieła dającego obraz genialności i klimatu gier na nesa. Sci fi pomieszane z rozgrywka jak w zelda i niektórymi etapami shmup. Klimat nieziemski.




Obie gry maja nieziemski klimat daja obraz klimatu famicoma z tamtych czasow i nesa lubie je czasem odpalic. Poodbnie jak Legend of Kage, ale to prostsze to jednak klimaty dosc podobne.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Moje gameplaye

Post autor: Preki »

Jazzwhisky pisze:próby z Battletoads. ;D
Śmiej się śmiej Jazz, ale na EZkonie w 2013 osobiście byłem świadkiem tego, jak jakiemuś świrowi się udało (i to na oryginalnym NESie!). Więc może i Kvachowi pójdzie ;)
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
ODPOWIEDZ