Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Kahisa
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2015, 14:06

Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Kahisa »

Witajcie.
Czy wiecie może, gdzie i za ile można legalnie kupić RPG Makery? Wszystkie jakie wyszły - począwszy od RM2000, przez XP, do RMVX Ace.
Widziałam VX Ace na Steamie, ale byłabym ciekawa czy też inne można gdzieś kupić.
Dzięki za info!
No no limits, we'll reach for the sky!
No valley to deep, no mountain to high
No no limits, won't give up the fight
We do what we want and we do it with pride

(>‿◠)✌
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Rahim »

Ze starymi z tego co wiem ciężko by było =) Reptile ma je prosto z kraju pochodzenia :x
polecam zapytać go pod emailem o szczegóły, chyba pomoże najszybciej: reptile@o2.pl
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Jazzwhisky »

Zasadniczo temat się powtarza, możesz skorzystać z szukajki na forum, przeglądać sklepy online, serwisy aukcyjne, a poza tym proponuję po prostu oficjalne strony RM na rynek zachodni - http://www.rpgmakerweb.com/products, http://store.steampowered.com/search/?d ... Enterbrain (najnowsze wersje RM + dodatki) i na rynek rodzimy - http://tkool.jp/sp/valueplus/index, http://ebten.jp/eb-store/461/. RM2003 (jak i wersje sprzed RM2000 - http://tkool.jp/products/oldproducts_pc) lata temu wypadł z oficjalnej dystrybucji, jest dostępny tylko z drugiej ręki.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Kahisa
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2015, 14:06

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Kahisa »

Wow, dzięki za szybką odpowiedź! 70$ za VX Ace trochę przeraża :/
A jeśli chodzi o RM2000/2003 oznacza to, że nie można w takim razie nigdzie legalnie w Europie kupić? Tak, by otrzymać licencję np. na sprzedawanie swoich gier. Dziwne to trochę, że Enterbrain nie pomyślał o reszcie świata.
No no limits, we'll reach for the sky!
No valley to deep, no mountain to high
No no limits, won't give up the fight
We do what we want and we do it with pride

(>‿◠)✌
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Jazzwhisky »

Można legalnie kupić, o ile ktoś by miał i odsprzedał =), wersje kupione w Japonii (np. wysyłkowo) są też całkowicie ok, a to, że jesteś w Europie to żaden problem.
A RM2000/2003 nigdy nie wyszły oficjalnie poza Japonią, są tylko w jednym, oryginalnym języku. Podobnie jak tysiące innych produktów i gier, nie ma nic niezwykłego w tej praktyce, jest to wręcz znana wszystkim japońska klasyka. Swoją drogą, ile polskich/europejskich programów i gier, które wyszły ponad 10 lat temu, można kupić w oficjalnej dystrybucji dziś? =)))
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: GameBoy »

viewtopic.php?f=3&t=4754

Warto śledzić ten temat, bo zazwyczaj gdy pojawia się większa promocja to ktoś ją tam zamieści.
Kahisa
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2015, 14:06

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Kahisa »

Ojej, dziękuję chłopaki za informacje! Już teraz bardziej rozumiem. I dzięki za link do tego tematu, będę śledzić, jeśli nada faktycznie będziecie śledzić ten rynek ;)

Skoro RM2000 nie wyszedł poza japonię, przetłumaczył go na angielski tylko rosjanin, czy to oznacza, że nie można robić w angielskiej wersji leganie gier? A co jeśli zdobędę japońską wersję, ale będę korzystała i dystrybuowała z angielskiej wersji? Wybaczcie te moje pytania, ale trochę mnie to nurtuje, a widzę, że macie jakąś wiedzę na ten temat.

No i apel - jeśli ktoś będzie wiedział jak łatwo można kupić wersję RM 2000/2003, to byłabym wdzięczna, bo nie widzi mi się kupować z japońskich stron, na których nic nie rozumiem i nie mam pewności, że nie zostanę oskubana ;)
No no limits, we'll reach for the sky!
No valley to deep, no mountain to high
No no limits, won't give up the fight
We do what we want and we do it with pride

(>‿◠)✌
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: tiberium »

Reptile ma wszystkie pudełkowe wersje importowane z Japonii :-o , tylko że pudełkowe wersje kosztują około 400 zł. Kupe szmalu ponoć wydał.

No i począwszy nie od 2000 a od 95 :D
Poproś Reptile to ci sprowadzi z japonii, bo japońskie stronki to dla niego nie problem.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Dragon Kamillo »

Niestety choćbyś i kupiła RM2k to i tak najprawdopodobniej nie będziesz mogła sprzedawać z niego gier. Już pomijając angielski edytor, który w samej grze nie ma za bardzo znaczenia (to znaczy nikt nie mógłby ci na podstawie samej gry udowodnić czy używałaś angielskiego, czy japońskiego edytora) to niestety będziesz miała problem z czcionkami którego nie rozwiążesz bez edycji pliku exe gry, a co za tym idzie złamaniem licencji.

Więc jedyne co ci zostało to najlepiej kupić VX ACE (XP też byłby OK, ale oficjalna angielska wersja jest niestety z błędami).

A co do kupna makera z Japonii z drugiej ręki to przesyłka z tego co się orientuje jest tutaj bardzo droga. RM95 był podobno już do kupienia z około 5zł.

I informacja od Reptile:
RPG Maker 2003
1) Produkt dostępny tylko w Japonii
2) Produkt wycofany z sprzedaży
3) Możesz próbować odkupić od kogoś używany produkt - tylko że cenowo róznie bywa. Zazwyczaj od 14 000 yenów w górę, o ILE(!) uda się wogóle znaleźć jakiś produkt. Chociaż ostatnio widziałem programik za 4000 yenów.

** w przybliżeniu:
3000 yenów = 100zł

Zakupując pudełkową wersję, trzeba pamiętać jeszcze o ukrytych kosztach jak koszt przesyłki, koszt przelewu, koszt transferu, koszt przeliczenie (kursu walut) - więc cena zazwyczaj przewyższa to co widzisz na ekranie.

Chcesz zakupić RPG Makera 2003, to niestety możesz o tym zacząć myśleć, gdy będziesz miał odłożone te 500zł, inaczej nie ma co się tym nawet interesować.

To powyżej to są sprawdzone informacje.
Był kiedyś pomysł wydania RM2k3 na zachodzie (temat na rpgmaker.web), ogólnie było to trochę śmieszne, prędzej już wyszedł by RM2k - jednak ucichło.

A RM2k3 nie jest już w sprzedaży i prawdopodobnie nigdy już do niej nie wróci, domyślam się powodów tej sytuacji.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Rave »

Jeśli chodzi o Ace to warto obserwować stronę bundlestars.com - często-gęsto jest tam za $9. Ale to trzeba regularnie odwiedzać i wypatrzyć.
Kahisa
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2015, 14:06

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Kahisa »

Yay, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi! Już mi się rozjaśniło co nieco. Chociaż nadal nie rozumiem jak można "porzucić" tak świene programy jakimi są RPGMaker 2000/2003, skoro na świecie jest rzesza zapaleńców gotowa w nich legalnie projektować, a muszą posiłkować się jedynie spiraconymi wersjami. Szkoda.
No no limits, we'll reach for the sky!
No valley to deep, no mountain to high
No no limits, won't give up the fight
We do what we want and we do it with pride

(>‿◠)✌
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Preki »

Rzesza zapaleńców swoją drogą, ale niestety Windows 8 i nowsze zabiją starsze RM na amen. Ciężko z kompatybilnością gier z RM2000/2003 na tym systemie z tego co wiem.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

Przyda mi sie oryginalny RPG Maker gdyż lubie japońskie znaki, ale mam pytanie, można dawać ang. litery ala jak na ps3?
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: ADI »

Preki pisze:Rzesza zapaleńców swoją drogą, ale niestety Windows 8 i nowsze zabiją starsze RM na amen. Ciężko z kompatybilnością gier z RM2000/2003 na tym systemie z tego co wiem.
Mi tam na 8.1 gierki ze wszystkich mejkerów działają bez komplikacji
(no chyba że jestem szczęściarzem, ale odpalałem gry na 3/4 innych PC z tym systemem)

EDIT:
@Dół

Ja zawsze gram na full ekranie. Może jest tam jakiś problem z systemem.
Cóż... Ja mam dość świeżo zainstalowane oprogramowanie nawet dużo wirusów ni mam,
więc może przez to nie narzekam.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2015, 13:33 przez ADI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Preki »

U jednego z moich znajomych nieprawidłowo działają w trybie pełnoekranowym.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
ODPOWIEDZ