Porównanie smartfonów

Tematy różne, różniste.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Porównanie smartfonów

Post autor: Rahim »

Witam, mam do wyboru zostać przy starym telefonie, bądź wymienić na nowy, model który został przedstawiony po lewej, to ten który obecnie używam, ten po prawej mogę miec. Sęk w tym wszystkim że jestem mocno sentymentalny i przyzwyczajony do starego telefonu, a nowy wydaje się po prostu... Dziwny? :d
Jeśli możecie to wyraźcie swoje opinie, czy byście dokonali wymiany, funkcje itd. pod linkiem:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/4870/5351/0/0/
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Porównanie smartfonów

Post autor: Noruj »

Nie wiem nad czym się zastanawiać? W kwestii sentymentu nikt ci nie pomoże. Twój nowy telefon ma więcej ramu, więc powinien w teorii szybciej chodzić i obsługiwać więcej apek, zwłaszcza takich działających w tle. Ma większą rozdzielczość, lepszy procek. Chyba jedyny minus to bateria, ale tego nie unikniesz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Porównanie smartfonów

Post autor: Rahim »

Właśnie rozdzielczość to lipa, wolę tą tego starszego nie wiem czemu. I wygląd ma jakiś taki dziwny ten nowy tel. Wiem choroba że zachowuje się jak baba w ciąży, ale nie umiem podjąć sam wyboru :/
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Porównanie smartfonów

Post autor: Jazzwhisky »

Pomijając kwestie finansowe (bo zakładam, że nie o nie chodzi), widzę jeden ew. argument za pozostaniem przy aktualnym sprzęcie. Jeśli rezygnując z wymiany teraz masz pewność, że za jakiś czas będziesz mógł zrobić to nadal, ale np. na inny model, to może warto zaczekać, ten przeskok tutaj nie jest aż tak dramatyczny.

Największa przewaga drugiego modelu to rodzielczość wyświetlacza i - co musi trochę za tym iść - znacznie wydajniejszy GPU.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Porównanie smartfonów

Post autor: Rahim »

Akurat sytuacja ma się tak, że mam oba telefony pod ręką, i nadal rozważam za i przeciw, jeden z telefonów muszę oddać młodszemu bratu, ale chyba oddam mu ten swój, znalazłem super launchera, który pozwoli mi ustawić wszystko jak w starym telefonie =)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Porównanie smartfonów

Post autor: Rave »

Powiem tak: Telefon ma przede wszystkim dzwonić i słać sms-y. Jak to robi i można od czasu do czasu TyTubkę czy jakieś gierki odpalić, to spełnia swoje zadanie.

Jak ci działa, a pieniądze chcą ci wypalić dziurę w portfelu, to bierz, czemu nie. Ale jak masz ciekawsze metody wydawania kasy, to zostań przy tym co masz, o ile nie ma jakiś wielkich problemów (ładowanie przez dłużej niż 2 min nie jest wielkim problemem).
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Porównanie smartfonów

Post autor: Noruj »

Przecież Rahim napisał, że już ma oba telefony... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Porównanie smartfonów

Post autor: Rahim »

Yay, to nie chodzi o hajs Rave. Tmat można zamknąć, ustawiłem wszystko w nowym tel. jak w starym, przez co nie bardzo się teraz różnią wyglądem wewnętrznym i ujdzie jakoś ^__^"
Zablokowany