Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 20 mar 2015, 14:46

Map0001
18
16%
Map0002
4
4%
Map0003
1
1%
Map0004
1
1%
Map0005
3
3%
Map0006
5
4%
Map0007
15
13%
Map0008
4
4%
Map0009
2
2%
Map0010
2
2%
Map0011
0
Brak głosów
Map0012
4
4%
Map0013
1
1%
Map0014
4
4%
Map0015
8
7%
Map0016
0
Brak głosów
Map0017
2
2%
Map0018
1
1%
Map0019
2
2%
Map0020
15
13%
Map0021
12
11%
Map0022
4
4%
Map0023
0
Brak głosów
Map0024
4
4%
 
Liczba głosów: 112
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: lorak »

Moja była mapka 15. Miałem bardzo mało czasu na jej zrobienie, bo zacząłem jakieś 2 godziny przed końcem wysyłania :) Dlatego trochę nie do końca zagospodarowana przestrzeń.

Cieszę się, bo w punktacji trzymam bardzo równy poziom: za każdym razem prawie tyle samo głosów i prawie to samo miejsce.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Sefiro »

Yay 4 pkt :-D
Dzięki za głosy oddane na mapę nr 8
Ja zagłosowałem na : #2 , #7, #14, #21
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Crashykk »

Nie myslalem, ze zyskam, az tyle pkt za moja szkole xD Niemniej dziekuje za te 4 glosy z calego serduszka <3

Jeseli chodzi o moje glosy to postanowilem dac szanse tez innym i polecialy na #3, #4, #9, #10. :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: X-Tech »

Kto był na tyle szalony, że zagłosował na to dziadostwo nr 13 ? XD
lorak pisze:Moja była mapka 15. Miałem bardzo mało czasu na jej zrobienie, bo zacząłem jakieś 2 godziny przed końcem wysyłania :) Dlatego trochę nie do końca zagospodarowana przestrzeń.
Gdyby nie to pewnie bym nie zagłosował XD


@dół: WOW
Ostatnio zmieniony 20 mar 2015, 20:27 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Jazzwhisky »

Ja.

edit
Ok, rozwinę, jak tylko zobaczyłem no.13 to myślałem, że zejdę, mapka jest jak niepoważna przebitka z jakiegoś jrpgowego intro, autentycznie spodobało mi się też, że jako jedyne wnętrze nie ma obwódki (w zasadzie ich nie lubię), razem z tą litą ścianą na dole mapa nabiera zupełnie innej głębi. =)

Poza tym głosy poszły na 1, 20 i to trochę nieszczęsne 24, chyba rybak z siecią przeważył.

W ogóle, być może najlepsza poziomem prac ligowa kolejka wszech czasów, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, zwłaszcza, że sam chipset doskonale znam i lubię.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Crashykk »

W drugiej rundzie walki o RMVXA pozostali tylko CrasheR i Keibi. =)
Dopiero to zauważyłem :shock:
Tak blisko, a zarazem tak daleko. Jeżeli mi się uda wygrać (w co wątpię xD) to możecie być pewni, że w ramach podziękowania wydam coś spod VX Ace. 8)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Athanor »

CrasheR pisze:możecie być pewni, że w ramach podziękowania wydam coś spod VX Ace. 8)
Historia Zaginionej Sałaty! 8)

Specjalnie dali tyle czasu do następnej kolejki, aby każdy sobie poćwiczył robienie w XP i 2k :lol:
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: X-Tech »

Jazzwhisky pisze:Ja.

edit
Ok, rozwinę, jak tylko zobaczyłem no.13 to myślałem, że zejdę, mapka jest jak niepoważna przebitka z jakiegoś jrpgowego intro, autentycznie spodobało mi się też, że jako jedyne wnętrze nie ma obwódki (w zasadzie ich nie lubię), razem z tą litą ścianą na dole mapa nabiera zupełnie innej głębi. =)

Poza tym głosy poszły na 1, 20 i to trochę nieszczęsne 24, chyba rybak z siecią przeważył.

W ogóle, być może najlepsza poziomem prac ligowa kolejka wszech czasów, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, zwłaszcza, że sam chipset doskonale znam i lubię.

Obwiednia dookoła nie działa szczególnie przy budowaniu różnic w wysokości. Działają czasem na jedno poziomowych lokacjach. Bez obwódek zostaje miejsce na więcej głębi jak to napisałeś. Ogólnie raczej się bawię tym. Mogłem stworzyć typową wioskę itd. wnętrze, ale nie o to chodziło. (W zasadzie tak zacząłem robić, ale po chwili sobie pomyślałem no po co ja mam robić wnętrze zrujnowanej chaty czy stodoły skoro tak zrobi 88% osób - mogę sobie coś innego wymyślić z jakąś historyjką i mieć z tworzenia troche radochy. Chciałem coś wykreować sobie z czegoś typowego i przewidywalnego. Odnośnie ściany na froncie to w ogóle miała zostać totalnie czarna przestrzeń, ale że robiłem focjusze w ostatnich minutach już nie było czasu. Najlogiczniejszy dla mnie byłby brak tej ściany na froncie XD Nie mogę się doczekać kolejnej kolejki. Ważne, że jest ciekawie.
Awatar użytkownika
Endvorte
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:43

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Endvorte »

Moje głosy:
1 - faktycznie, jak ktoś już wspomniał - za dużo tu trochę elementów, ale coś sprawia (może kolorystyka, może staranność?), że mapka jest bardzo przyjemna w odbiorze.
2 - nie wiem dokładnie czemu, ale ta mapa po prostu mnie urzekła - może to przez sprawne, kontrastowe zestawienie ze sobą dwóch rodzajów wnętrz, ciepło+chłód.
7 - ta mapka wymiata pod kątem historii - wnętrze jest generalnie przyjemnie, choć przeciętne, jednakże ta humorystyczna scenka robi swoje :).
15 - tutaj akurat znalazłem to, co lubię najbardziej - czyli bardzo sensownie wykorzystany minimalizm. Niby nie dzieje się tu nic szałowego, czy bardziej wyróżniającego, jednak bije z tej scenerii pewna subtelna delikatność i ciepło - jakby autor stworzył ją pod wpływem naturalnego wyciszenia i wewnętrznej harmonii.

Ja zaś jestem autorem tej nieszczęsnej 24 :D.
X-Tech pisze:24 RUJNUJE część wychodząca poza mapę. Każdy pokój z osobna jest dość OK, ale mapę rujnuje ta część z wodą.
No patrz, X-Techu - a ja z kolei myślałem, że obszar wychodzący poza mapę będzie dobrym pomysłem, który w jakiś sposób rozbudzi wyobraźnię.
Dragon Kamillo pisze:24 - byłoby OK, ale musiałoby zamiast tych schodów być normalne drzwi
Tu mnie rozwaliłeś Dragonie - bo ja głupi wziąłem te schody za drabinę :D! Generalnie ta dziwna wielość pomieszczeń, na co ktoś też zwrócił uwagę, nie jest w gruncie rzeczy przypadkowa - chciałem przedstawić na mapce poszczególne kabiny jakiegoś statku, stąd - w moim mniemaniu - obecność tych schodo-drabinek. Ciekaw jestem teraz czy ktoś w ogóle poza mną odczuł wrażenie, że to akurat wnętrze statku :D.
Necromo pisze:Ciekawe, jak ta krowa tam wlazła - raczej nie po drabinie.
Szczerze mówiąc, nie pomyślałem o tym. Dzięki Necromo - przeczytałem twój komentarz i ryję z tego aż do teraz :D.
Dzięki wszystkim za głosy!

Ogólnie muszę przyznać, że w tej kolejce nie widzę złych mapek - każdy się czymś wykazał, na swój własny sposób. Przeglądanie tych wszystkich prac było całkiem przyjemne - nieprzyjemny był jedynie fakt, że do wybrania tylko 4 mapki, gdy faworytów co najmniej jeszcze dwa razy tyle.

Z takich bardziej osobistych odczuć, to muszę wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy - nie wiem czy to sprawa chipsetu, rywalizacji, pomysłowości poszczególnych prac, czy może wszystkiego naraz - ale jakimś trafem, w trakcie przeglądania mapek, poczułem zapomnianą już bardzo, bardzo dawno - chęć stworzenia w makerze własnej gierki. Nie jestem pewien na ile to uczucie pozwoli mi zrealizować cel, lecz mimo wszystko miło było odczuć coś takiego ponownie - za co mogę szczerze i bez sztuczności podziękować wszystkim uczestnikom, jak i organizatorowi całego przedsięwzięcia! :)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Prometherion »

Dzięki za głosy. Tym razem postanowiłem nie kombinować i zwyczajnie zrobić domek. Lokacja po prawo to piwnica, w której prowadzona jest hodowla jakiejś tam ryby. Akurat mapowanie wnętrz jest dla mnie najprostsze, wystarczy zrobić prostokąt, wstawić okno, kilka szaf, stół, i już gotowe.

Gratulacje dla pozostałych uczestników! Szkoda, że pozostały tylko 3 kolejki, z chęcią pobawiłbym się dłużej.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Yoroiookami »

Moja była mapa #10. :roll: Dziękuję za głosy, bo naprawdę się nie spodziewałem przy takich ładnych mapkach.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: X-Tech »

Endvorte pisze:
No patrz, X-Techu - a ja z kolei myślałem, że obszar wychodzący poza mapę będzie dobrym pomysłem, który w jakiś sposób rozbudzi wyobraźnię.
Ja już więcej nie zagłosuję na screenshoty - tylko na mapy które w całości są na ekranie. Dlatego byłem na nie ponieważ kiedy coś wychodzi za mapę przestaje być mapą lokacji, ale zaczyna być screenshotem wycinkiem lokacji.
Zasady głosów są bardzo wolne, a ja raczej nie zmienię podejścia będę się "bawił" tworząc lokacje zapominając o tym że robię to na jakikolwiek konkurs. Po prostu to nie jest frajda robić dla mnie pod kogoś, ale frajda jest wrzucać w konkurs i móc porównywać podejścia do lokacji i pomysły. Po prostu ustawienie super pięknego kwiatka lub wycinka no nie jara mnie i ja tu nie będę ukrywał tego faktu. Wolę coś ciekawego majstrować co MI się podoba kiedy tworzę. Resztę olewam ona jest tylko dodatkiem, a historia pokazuje, że z mapami nie nastawionymi na przykuwanie "ładnością" powstało nie jedno arcydzieło w rmie natomiast wiele gier miało "kwiatkowe" lokacje wizualnie, ale nie dobiły do przeciętności, bo to mapy były celem, a nie dopełnieniem.W każdym razie konkurs jest spoko i nie mogę się doczekać co dalej.
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Keibi »

W drugiej rundzie walki o RMVXA pozostali tylko CrasheR i Keibi. =)
Nie martw się CrasheR, postaram się, by nie było tak łatwo tobie wygrać ze mną :lol:
Moja mapa to 5, słabo mi tym razem poszło, ale cóż... Teraz będzie tylko lepiej :mrgreen:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: GameBoy »

Śniło mi się dziś, że te 2 osoby musiały zrobić mapkę w VX Ace jako bonusową kolejkę i był temat na tsukuru z głosowaniem, która praca jest lepsza. =)))))))))
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Post autor: Kleo »

Dzięki, GameBoy, rewelacyjnie mi poprawiłeś nędzny, poniedziałkowy humor. xDDD
Szkoda, że to tylko sen, fajnie by było zobaczyć jeszcze jakieś mapki z VX Ace.
Zablokowany