Pytanie do dźwiękowców

Tematy różne, różniste.
Awatar użytkownika
Venesard

Pytanie do dźwiękowców

Postautor: Venesard » 30 mar 2015, 08:41

Zaczynam prace nad skomponowaniem własnego soundtracku do gry. Potrafię grać na gitarze oraz na keyboardzie/pianinie. Myślałem nad nagraniem kilku osobnych ścieżek zagranych na różnych instrumentach a następnie sklejeniu ich w całość.
I tu pojawia się pytanie do Was. Jako że jestem zielony w tym, mógłby ktoś zasugerować mi dobry program do obróbki dźwięku oraz miałby dla mnie wskazówki jak taki dźwięk obrobić by brzmiał dobrze i nie sztucznie?
Będę wdzięczny :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Re: Pytanie do dźwiękowców

Postautor: X-Tech » 30 mar 2015, 14:49

Idź do studia nagraniowego to nie będzie sztucznie.
Napiszę tak - obojętnie. Wszystko tylko nie w fl studio itp. zabawkach do muzy klubowej XD

To możesz nawet w Audacity za darmo zrobić. Wybierz sobie program który nagrywa całe ślady liniowo.
Radzę zgłosić się do ludzi, którzy są w tym ostro doświadczeni, bo tutaj klejenie nutek to czubek góry - cały ten temat jest na masę książek i wieloletniej praktyki.

Problemy z dźwiękiem będziesz mieć od początku w całym spektrum z wielu różnych powodów, ale w amatorskiej grze nie powinno przeszkadzać.

Cubase jeden z najlepszych do tego o czym piszesz, ale drogi, bo powyżej 200 euro. Darmowy to audacity który da radę.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Venesard

Postautor: Venesard » 30 mar 2015, 15:50

Dzięki X, skorzystam. Ktoś coś jeszcze doradzi?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 2)

Postautor: Yoroiookami » 30 mar 2015, 20:36

Ja nie wiem co jest nie tak z FL Studio. :roll: "Muza klubowa" jest w tym programie opcjonalna, a można go przecież użyć do zrobienia czegoś naprawdę ładnego. Ja oczywiście nie potrafię, ale to już szczegóły.
https://www.youtube.com/watch?v=P_fhs5c5zuY
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 30 mar 2015, 20:40

Yoroiookami pisze:Ja nie wiem co jest nie tak z FL Studio. :roll: "Muza klubowa" jest w tym programie opcjonalna, a można go przecież użyć do zrobienia czegoś naprawdę ładnego. Ja oczywiście nie potrafię, ale to już szczegóły.
https://www.youtube.com/watch?v=P_fhs5c5zuY

Chodzi o ograniczoność tej zabawki jako programu do obróbki nagrań zrobionych na żywo.
Przecież on napisał, że chce nagrywać ścieżki mikrofonem - ścieżki nagrane żywymi instrumentami.
Fl studio jest do układania z klocków muzy kluboweji nagrania midi głównie - techna/trance itd.
Jeśli chodzi o obróbka nagrań to to jest zabawka przy takich programach jak Cubase, Pro Tools.

Zresztą jak chcecie ja tylko piszę swoje zdanie. XD
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Venesard

Postautor: Venesard » 30 mar 2015, 21:59

Pewnie po prostu spróbuję wszystkich opcji, a zostanę przy tej która najlepiej spełni moje oczekiwania :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 30 mar 2015, 23:15

W FL toy możesz sobie nagrać midi a więc obejdzie się bez mikrofonów.Najprostsze jest z tego wszystkiego co oferują programy do robienia muzy, ale do zrealizowania lepszej jakości nagrań to to raczej słabo/średnio się nadaje (technika dźwięku) ale za to jest prostota. Możesz spróbować i FL. Jest jeszcze Ableton, Reason i Renoise i masa innych programów. Sa tez tańsze alternatywy pro toolsa jak dobrze pogrzebiesz. Wybierz program, który tobie pasuje - dokładnie.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 05 kwie 2015, 16:20

Z darmówek to osobiście polecam LMMS (podobne deczko do FL Studio) i SunVox (klasyczny tracker, podobny do Buzza ale łatwiejszy w obsłudze).

Wróć do „Offtopic”