RPG Maker 2003 na Steam!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1156
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Michu »

Jeśli jeszcze miałem jakieś obiekcje, czy przelać trochę gotówki na Steama, zniknęły całkowicie.

Kupię z samego szacunku dla twórców i nostalgicznej miłości do tego programu, nawet jeśli nie mam w planach tworzenia żadnej komercyjnej gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Noruj »

2k3 mnie ominęło, ale wiadomość i tak warta uwagi :) Zwłaszcza, że pokazuje, że rm nie jest martwy - co to będzie, co to będzie...:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Rave »

Ja wczoraj z Viuu gadałem o tym przez czat steamowy i doszedłem do wniosku, że to głównie duperele (kolorowanie eventów), albo rzeczy które były dostępne przez patche. Co innego jakby "nowy" 2k3 obsługiwał grafiki z więcej niż 256 kolorami, albo np. EXFONT jako osobny zasób graficzny. Nawet w tej samej rozdziałce, 320x240, ale już samo podniesienie dopuszczalnej liczby kolorów zrobiłoby różnicę.

A tak, to głównie duperele albo rzeczy które mogłeś osiągnąć reshackiem/patchami.

Ja tam ciekaw jestem co na to X-Tech.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Crashykk »

Tak się boicie tego 3D, a ja tam chętnie zobaczyłbym coś w stylu RPG Maker'a 2 lub RPG Maker'a 3 na pc :)

RM2:
https://www.youtube.com/watch?v=slPGjyW-QO4

RM3:
https://www.youtube.com/watch?v=h5kwQKYVAPo
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Preki »

Silnik jak silnik, ale samo tworzenie zasobów 2D do RM jest upierdliwe (co skutkuje sięganiem po ripy albo origi innych autorów), a co dopiero tworzenie zasobów (modeli, tekstur, map!) trójwymiarowych?
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Po testowałem trochę to nowe rpg_rt i jak dla mnie problemu z pełnym ekranem nie rozwiązuje. (Edit - są przypadki nawet odwrotne, stara wersja była OK, nowa nie (http://steamcommunity.com/app/362870/di ... 319721373/).) Niby to już się wyświetla OK, no ale nie do końca, bo ekran jest rozciągany (chyba że mamy rozdzielczość która jest wielokrotnością 320x240 - czyli znowu trzeba grzebać) i mamy zjawisko nierównych pikseli. Do tego opcja gładzenia grafiki jest wprost mówiąc do dupy. Nie dość że inaczej działa w menu i normalnej grze, to jeszcze w normalnej grze zamazuje tak ekran że patrząc na to oczy bolą. Nie mogli po prostu zrobić tych algorytmów co były w another full screen patchu od cherrego? - który w sumie można sobie z nową wersją uruchomić, działa OK.

Zrzut z wygładzonej wersji: http://i.imgur.com/sSLMUqy.png
Ciekawi mnie czy tylko ja tak uważam że ten ekran z logiem degici itp jest o wiele gorszy niż dawne loga enterbain i ascii...

Dalej przejrzałem cały folder gry (tej przykładowej: http://forums.rpgmakerweb.com/index.php ... mple-game/) i nie znalazłem nigdzie czcionek które miały być teraz przy grze. Domyślam się że mogą być zakodowane w tym nowym dllku, który doszedł, albo po prostu coś przeoczyłem. Sprawdzałem program pod względem nazw czcionek i ma zapisane te RPG2000 i RPG2000G, czy jakoś tak, więc gdzieś one muszą być. Jeśli są jakoś zakodowane to krótko mówiąc dupa.

Patche wykrywają nowy plik jako nieznany, ale myślę że te prostsze łaty da się przenieść ręcznie.

Poczytałem trochę o tej wersji (gdzieś tam nawet coś popisałem...) i dowiedziałem się kilka rzeczy, ale nie bierzcie tego jako pewne na 100%. Za około 2 tygodnie ma wyjść wersja 1.11, ma zawierać między innymi możliwość pominięcia titla. Program ma też być niedługo (lepiej żeby był szybciej) dostępny też po za sreamem, jeśli tak się stanie, zamierzam go kupić, inaczej będę się musiał zastanowić. Cherry pisał że patche i np zmienianie grafik (ikony, exfont) nie jest sprzeczne z licencją - choć ta zabrania dekompilacji, dezasembleracji (?) i inżynierii wstecznej (choć mam takie wrażenie że to ostatnie jest właśnie używane podczas pisania łatek...).

Mimo wszystko z tego co widzę jednak pozostanę w większości przypadków przy wersji 1.08 - możliwości na dzień dzisiejszy są większe, choć będzie trzeba do gry dołączać ten program cherrego. Przenoszenie nichtera na nową wersję = napisanie całej mechaniki walki od nowa w mniej wygodnej formie.

A tak jakby co czekam na jakieś informacje od tych którzy odważyli się kupić już teraz program w takiej formie jaka na razie jest.
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Mikisi »

Szczerze myślałem, że 2k3 został definitywnie porzucony i nigdy nie doczekamy się już żadnych oficjalnych usprawnień, a tu proszę. Kupię na pewno, chociażby z sentymentu.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: tiberium »

a to niespodzianka :shock:
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Na stronie oficjalnej pojawiła się wersja nie potrzebująca Sreama.

No i w końcu mogę kupić bez żadnych obaw.
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Yoshu »

Świetna wiadomość tak czy inaczej, ale jak dla mnie niestety jakikolwiek kamień milowy w rozwoju całego rpg makera przyjdzie dopiero wtedy kiedy będzie możliwe odpalenie gier z którejkolwiek wersji RM na androidach/iosach/wp itp. Wtedy rm i gierki staną się praktycznie tak samo nieśmiertelne jak jakieś snsesowe/gameboyowe gry.
;]
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Rave »

Jest EasyRPG Player do 2k/me i są też jakieś playerki do xp. Nie wiem czy jest coś do VX/Ace.
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Gokufan »

Ah, najpierw nowy Dragon Ball, teraz to, super :) To dobry rok dla takich sentymentalnych dziadów jak ja.

Sorry za doublepost, ale przez najbliższe 16 godzin w sklepie Steam RPG Maker 2003 jest za 2,99 EUR!!!!!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Jazzwhisky »

Yup, a RMXP za 3,44€, nie wiem czy kiedykolwiek było taniej, ale właśnie instaluję. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Kryzz333 »

Dzięki za info. Wszystkie promocje będą powtórzone bodajże 20-22 czerwca, to wtedy zakupię, bo na paypalu mam o kilka złotych za mało.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Deathwing »

Też się wreszcie zaopatrzyłem, grzech by było nie skorzystać z takiej promocji :d Szkoda że na ten moment nie ma możliwości podmiany czcionki, ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem, że RM2k3 został w ogóle wypuszczony w takiej formie. Coś pięknego.
turn up the silence
ODPOWIEDZ