Sezon IV - kolejka 7

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 01 maja 2015, 11:34

Map001
1
1%
Map002
2
3%
Map003
4
6%
Map004
7
10%
Map005
9
13%
Map006
3
4%
Map007
7
10%
Map008
6
9%
Map009
16
24%
Map010
1
1%
Map011
2
3%
Map012
3
4%
Map013
4
6%
Map014
3
4%
 
Liczba głosów: 68
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Prometherion »

Właśnie kleję mapkę, mogę stwierdzić, że nie da rady kombinować z tym tilesetem jeśli chodzi o "łączliwość" elementów. Wszystko jest poprzyklejane i możliwe do użycia w tylko konkretnym zestawieniu. To nie jest set dla XP, w użyciu jest praktycznie tylko 1 warstwa, sporadycznie druga. Łatwo skóry i prowadzenia nie oddam:) Do środy!
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Kleo »

Prometherion pisze:Łatwo skóry i prowadzenia nie oddam:)
No, po sześciu kolejkach nieprzerwanego panowania oddanie prowadzenia byłoby pewnie baaardzo bolesne. :)

Czekam na mapki w tej kolejce szczególnie, nie tylko dlatego, że jest ostatnia, ale również dlatego, że uwielbiam grafiki z 95, a gry na nich to widziałam może ze dwie. No a poza tym ciekawa jestem, kto na scenie ma najciekawsze wnętrze. ;)
Deathwing pisze:To pozamiatane, bo moje wnętrza są do bólu zwyczajne :)
Adrapnikram pisze:Z tego co pamiętam to Kryzz miał ładne wnętrze.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: ravenone »

A ja mam puste wnętrze, bo nic nie oddam:P
Poległem na tych łączeniach pod autotile, a wystarczyło by dać kwadracik i kropeczki jak np. przy Inqusitorze. A to wpasowywanie skrzywiło mi mózg;)
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: ADI »

ravenone pisze:A to wpasowywanie skrzywiło mi mózg;)
Nie jesteś sam... :D

Po prostu masakra XD Ale nie zamierzam rezygnować.
To raczej nie jest moja chwila, ale walczę do końca.

Było kilka pomysłów, ale zawsze czegoś brakowało...
I w końcu wyszło normalnie :/

(A na pierwszy rzut oka, dawał mi się tyle możliwości hahah)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Dragon Kamillo »

Po prostu nie znacie tego tileseta, ja go znam i od razu wiedziałem co się szykuje. Co nie znaczy że zrobię jakąś wybitną mapkę, o nie XD. Popatrzcie np na Władcę Żywiołów a zauważycie że zawsze edytowałem te grafiki.

Co do autotile narzekacie, nauczcie się tego wzoru, to jest sposób na nieskończoność autotili w RMXP.

Zara tylko kury zamknę i ślę mapkie do jazza.
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: ADI »

Pewnie masz racje :P

Ja już mapkę wysłałem XD

Ale jeszcze mi coś na łeb wskoczyło...
Jazzwhisky pisze: @ADI - musisz pokonać (nie zremisować!) obu wybranych przeciwników, ale jeśli uda się to więcej niż jednej osobie (może się udać maksymalnie dwóm), to wszystkie wygrają zestaw.
A co jeśli wszyscy (Czwórka walcząca o mejkera) otrzymamy taką samą ilość punktów?

EDIT:
@Dół
Możnaby, ale ja tam się jednak czasem wolę nawet pomęczyć XD
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 20:38 przez ADI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Dragon Kamillo »

Wtedy nikt go nie dostanie - proste.

Jak już tak was męczy to autotile, to zróbcie sufity bez obwódek.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Crashykk »

A mi tam to autotile ani trochę nie przeszkadzało. Nie raz już bawiłem się w tworzenie sufitów w ten sposób :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Jazzwhisky »

UWAGA, już tylko 3 godziny z hakiem na oddanie ostatniej mapy w ostatniej kolejce tego sezonu LM!. Jeśli dostanę chociaż dwanaście prac to i tak będzie dwukrotnie więcej niż w jakiejkolwiek siódmej kolejce w poprzednich sezonach, a w sumie przekroczymy też 150 map w IV edycji konkursu i 450 map w całej historii (P)LM.
Prometherion pisze:To nie jest set dla XP
Pełna zgoda, ale RMXP był jedynym sposobem na przemycenie tego tilesetu.
Dragon Kamillo pisze:Co do autotile narzekacie, nauczcie się tego wzoru, to jest sposób na nieskończoność autotili w RMXP.
Właśnie, składałem mapy na tym tilesecie, jeszcze przed startem LM i teraz ostatnio, no i załapanie tego to była w sumie chwila, tam jest pewien schemat, który to ułatwia. Pamiętajcie też, że jego użycie nie jest obowiązkowe. =P
ADI pisze:A co jeśli wszyscy (Czwórka walcząca o mejkera) otrzymamy taką samą ilość punktów?
Kicha! =D

edit
Część tylko potwierdzam, zostałem ładnie uprzedzony przez dwa ostatnie posty.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Dragon Kamillo »

Po prostu traktujcie tą kolejkę jako kolejkę w RM95.

Bo tak szczerze, to nawet tak w połowie LM myślałem jakby mogła technicznie wyglądać kolejka w prawdziwym RM95 i doszedłem do wniosku że było by sporo problemów. Specyfika tego makera spowodowałaby że zamiast pojedynczej grafiki musielibyśmy ściągać cały projekt (bo paleta tilesa zależy od palety chary, a to wszystko zależy jeszcze od tego jak ktoś je do siebie dopasuje). Dalej wysyłając mapy znowu musielibyśmy wysyłać cały ten projekt (bo mapy siedzą w jednym pliku .rpg, a eventy KAŻDY w osobnym pliku .dat). A ile było by jeszcze narzekań o utracone mapki bo program się rozkraczył itp...

Więc zgadzam się z Jazzem, to była najlepsza opcja dania do LM chociaż namiastki najstarszej wersji naszego programu na PC.

Moja mapka już poszła. Jestem w sumie ciekawy jakie mapki tutaj ujrzymy, choć mam takie wrażenie że będzie ich najmniej w LM4, ostatnie kolejki były coraz biedniejsze + wydanie oficjalne RM2k3 i zapowiedź nowego makera, które przyćmiły trochę samą końcówkę LM.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Adrap »

Aż się nie chce wierzyć że liga kaszaniarzy się kończy. I co ja będę biedny jadł :<
Próbowałem jeszcze zrobić inną mapę, ale patrząc na mój dzisiejszy (oraz wczorajszy) stan prac uważam że przekroczyłem swoje możliwości już w sobotę i ładniejszej nie ukleje. Co nie oznacza że moja jest jakaś wybitnie piękna.
No fakt, że może być mało mapek. A jaki jest teraz ich stan Jazz. I o której mniej więcej głosowanie?
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Jazzwhisky »

Głosowanie wystartuje jutro, najpewniej niedługo przed południem. Nie chcę pisać dokładnie, ale mam już więcej map niż w kolejce szóstej o tej porze, zobaczymy jaka będzie końcówka. =)

Nie zapominajcie, po zakończeniu rywalizacji czeka nas jeszcze standardowo głosowanie na mapkę sezonu. Będzie też wtedy czas na podsumowujące komentarze, chociaż już można spokojnie napisać, że jeśli chodzi o frekwencję i rozmach, to mamy za sobą najbardziej pozytywnie zaskakującą edycję najbardziej pozytywnie zaskakującego konkursu w historii tego forum (a zarazem w historii polskiej RM-społeczności w ogóle).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Noruj »

Ja swoją mapę już oddałem. Jestem dumny, że nie ominąłem żadnej kolejki :)
A mapa słaba, jak zwykle. Ciężko było ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Kryzz333 »

Mapak wysłana równo z północą :lol: , ale chyba możecie sobie już ostrzyć zęby na tego VX-a... :-x

No, zobaczymy. Powodzenia w finale.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon IV - kolejka 7

Post autor: Yoroiookami »

A ja na przykład dopiero się zorientowałem że jest już prawie północ. Po kilku dniach gapienia się na tileset, zwyczajnie przegapiłem datę oddania prac. Nawet chciałem jeszcze coś kleić, ale miałem około czterech minut, a tyle to się u mnie uruchamia Paint.
:| A szkoda, bo bawiłem się przednio i chciałem brać udział w każdej kolejce. Mimo wszystko może pomogę komuś wygrać w tym roku, głosując jutro na mapki. :roll:

A tutaj, żebyście się nie gniewali, moje dzieło:
Obrazek

Wbrew pozorom, mapka ma głębokie przesłanie. Mówi o pustce i samotności.
(A także o chodnikach) :?
Obrazek
Obrazek
Zablokowany