Sezon IV - Najlepsza mapa

Bo składanie mapek to sama przyjemność. Sezon V, wyniki!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Sezon IV - Najlepsza mapa

Postautor: Jazzwhisky » 01 maja 2015, 14:40

Obrazek

Bez specjalnej zwłoki - ostatnie ligowe starcie. Różne rozmiary, chipsety i style, ale to nieważne, zwycięska mapka może być tylko jedna!!! A tak serio - przed nami bonusowy punkt rywalizacji, rozrywkowo, pożegnalnie i na luzie, galeria najlepszych prac tego sezonu.

GŁOSOWANIE. Wyjątkowo głosujemy poprzez posty, komentując i wybierając jedną jedyną pracę spośród poniższych, najlepszych map w następujących po sobie kolejkach IV Sezonu LM.

kolejka 1 (Prometherion)
Obrazek

kolejka 2 (Dragon Kamillo)
Obrazek

kolejka 2 (Prometherion)
Obrazek

kolejka 3 (Venesard)
Obrazek

kolejka 4 (Prometherion)
Obrazek

kolejka 5 (Keibi)
Obrazek

kolejka 6 (Deathwing)
Obrazek

kolejka 7 (Prometherion)
Obrazek

Głosowanie potrwa do końca poniedziałku, 04.05.2015 włącznie. Ktoś pamięta jak zaczynaliśmy zapisy w lutym? =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)

Re: Sezon IV - Najlepsza mapa

Postautor: Kleo » 01 maja 2015, 15:10

Jakkolwiek na widok postów Iksa i używanego w nich (z uporem godnym lepszej sprawy i wybitnie męczącą częstotliwością) sformułowania "kartka świąteczna", dostaję już odruchu wymiotnego, to najbardziej podoba mi się mapka, do której akurat to określenie wyjątkowo pasuje.

A mianowicie jest to dzieło Deathwinga z kolejki szóstej i właśnie na nie oddaję swój głos. Gdyby był jeszcze jeden, to poszedłby na "kontrowersyjną" mapkę Prometheriona z pierwszej kolejki. Ale jak się nie da, to trudno - już przywykłam do tego, że w LM zawsze jest więcej fajnych map, niż głosów, które mogę na nie oddać. :)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 2)

Postautor: Yoroiookami » 01 maja 2015, 15:29

Ja głos oddaję na mapkę Prometheriona z kolejki siódmej.
Spoiler:

Po prostu najładniej wygląda. Być może nie jest w 100% praktyczna (Głównie chodzi mi o drzwi), ale przykuwa uwagę.
A co do kartek świątecznych, X-Tech ma trochę racji. Na tym ten konkurs polega, zupełnie jak na konkursach piękności. Liczy się piękno a nie praktyczność.
(Chociaż przy tworzeniu samych gier, wręcz przeciwnie) :roll:
Awatar użytkownika
Sefiro
Kontakt:

Postautor: Sefiro » 01 maja 2015, 15:46

Swój głos oddaje na mapę Deathwinga z kolejki szóstej.
Bardzo ładna pocztówka, chciałbym takie dostawać ;p
"Buduj gry, a nie mapy. Jeśli tworzysz mapy pod ocenę screeenów jesteś skończony." - X-tech

Spoiler:
Awatar użytkownika
ADI
Kontakt:

Postautor: ADI » 01 maja 2015, 15:58

Dodam +1 dla mapki Prometherion'a z kolejki 4

Co prawda, to widzę tam 2 mapy, bo nie ma żadnego przejścia w ścianie między pomieszczeniami,
ale jakoś wszystko ładnie się komponuje etc...
Jak dla mnie wygrywa :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja I (zwycięstwo)
Kontakt:

Postautor: Michu » 01 maja 2015, 16:23

Głosuję na mapkę Dragon Kamillo z kolejki drugiej - choć nigdy nie było to kryterium, które brałem pod uwagę przy ocenie mapek, ta właśnie wygląda mi na najbardziej jrpg-ową. A że jestem po ukończeniu CT, duży sentyment do tego gatunku przeważył =].
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 01 maja 2015, 16:51

Ja głosuję na kolejkę 2 (Prometherion).
To moja ulubiona mapa z całej LM. Ta winda i całe pomieszczenie jest genialne. Tron, podest i rytuał. Miodzio.

(chyba się nie dogadamy XD)
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Yotta

Postautor: Yotta » 01 maja 2015, 16:57

Mapa Prometheriona z kolejki 4..

Kto pyta, nie błądzi. Kto nie błądzi, ten znajdzie drogę. Kto znajdzie drogę, ten odnajdzie własne szczęście.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 01 maja 2015, 17:05

Oczywiście, że to o czym pisałem znajduje potwierdzenie.

Przykładowo mapy 1,3,6 - Jak kartki świąteczne czy fotki najładniejszych widoczków z wakacji.
1 wakacje nad morzem lub casualowa gierka z facebooka (niezła kartka na wakacje)
3 domek wakacyjny w górach (niezła kartka na wakacje)
6 Kartka na święto np: halloween (na święto zmarłych kartka lub wspominka z wakacji)

Mapa która wygra to prawdopodobnie mapa 7, bo ma najwięcej kolorów i jest dokończona (ale to drugie tu nie jest kryterium)

Jeśli miałbym głosować to między 2,5,7

2 jest trochę niedokończona, ale najmniej z niedokończonych czyli wszystkich poza 7
4 jest trochę niedokończona
5 jest trochę niedokończona, ale ogólnie jest przynajmniej jakaś koncepcja - choć kolorystyka taka średnio klimatowa

Ostatecznie 7 i 2 jak dla mnie.

Którą wybiorę - napiszę.

Ogólnie żeby nie było że jestem jakimś hejterem ładnie wyglądają te wszystkie zrzuty z lokacji.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2015, 22:27 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 01 maja 2015, 17:17

Noruj pisze:(chyba się nie dogadamy XD)

Mapa Venesarda z trzeciej kolejki, chyba najbardziej klasyczna lokacja w zestawieniu.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo)
Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 01 maja 2015, 17:37

Mapa z 2 kolejki Prometherion. Za diabelnie dobry pomysł i scenkę z akcją.
~VladArges
ten mały puchar pod avatarem zrobil mi wtedy taka radoche ze latalem i z 10 razy chwalilem sie rodzicom xD
~Jazz
dla takich rzeczy powstało TA i całe forum
nie dla lajkow pod profilem
Zapraszam na stronę o moich grach i pixelarcie :-D

Obrazek
Awatar użytkownika
Keibi

Postautor: Keibi » 01 maja 2015, 19:36

Najlepsza według mnie jest mapa nr 4 z kolejki 3 autorstwa Venesarda. Dlaczego? Wszystkie są najlepsze, ale którąś musiałem wybrać, więc strzelałem :lol:
Kontakt : keibigames@gmail.com
Aktualnie pracuję nad grą : WKRÓTCE SIĘ DOWIESZ...
Awatar użytkownika
Deathwing

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 1) Sezon II (miejsce 2) Sezon IV (miejsce 3) Sezon V (miejsce 1); TA Sprite Contest 3 (miejsce 1); TA Sprite Contest 2 (miejsce 1)(miejsce3);
Kontakt:

Postautor: Deathwing » 01 maja 2015, 19:41

2 Prometheriona, nieźle mną sponiewierała. Turbopomysłowe, a jednocześnie nie przekraczające granic estetycznego użycia tilesetu i nadające się na scenkę do gry.
Śmieszna sprawa, że w zestawieniu znalazła się też (moim zdaniem) najbardziej kaszaniasta mapa z tej samej kolejki, autorstwa Dragon Kamillo :P Dobry przykład, jak nie powinno się używać tego tilesetu.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 01 maja 2015, 22:32

Zdecydowałem się na siódemkę. Po prostu może i w zestawieniu z innymi mapiozami na tym samym tile wyglądała zbyt przesycenie to jednak w tym zestawieniu dla mnie te kolory i ten klimat daje się we znaki.

Pozostałe zrzuty są ładne żeby nie było że hejtuję, ale nie łechcą mnie za bardzo jako lokacje do gierc. Po zastanowieniu kolorystyka i klimat siódemki działają na mnie najlepiej.

Siódemka zdecydowanie, a na drugim miejscu mapa numer 2 też od Prometheriona. Ta druga wydaje mi się świetna jako fragment jakiejś lokacji który muszę sobie do(wyobrazić) do gierki w stylu Zelda czy Landstalker z zręcznościowym systemem.

Musiałem coś wybrać. Dla mnie siódemka jest najbardziej growa i klimatyczna z tego zestawienia każdy fragment tego fragmentu budynku jest w jakiś sposób dość interesujący, a kolorowe elementy sprawiają, że to jest dość atrakcyjne i bije z tego radocha i swój klimat.

Chciałbym zagrać w grę z takimi lokacjami przygodowo rpgową z fantazją i eksploracja i moze wala w której każdy element tych lokacji ma jakieś znaczenie i cel.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: ravenone » 01 maja 2015, 22:44

kolejka 2 (Dragon Kamillo) - za przestrzenność i schody:)

Wróć do „Liga Mapperów”