Fallout 4 zapowiedziany

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ

Czekasz na Fallout 4?

Tak
4
22%
Jestem zainteresowany
6
33%
Nie
8
44%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: Kryzz333 »

Bethesda ujawniła trailer Fallouta 4.
Niewiele wiadomo jak na razie.



Ja nie jestem wielkim fanem serii, ale trailer zapowiada dynamiczniejszą i ciekawszą rozgrywkę.

Co myślicie?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2015, 12:43 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: GameBoy »

Grę robi Bethesda, która od czasów Morrowinda robi coraz gorsze i coraz bardziej skrojone pod gracza-debila gry, więc cudów się nie spodziewam.
Oprócz tego mogę powiedzieć, że podoba mi się grafika pełna kolorów, miło widzieć post-apo, które nie jest utrzymane w monotonnej, szaro-piaskowej palecie barw.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: BeVoo »

Każda z części - w tym Tactics - posiadała swój charakterystyczny Power Armor. Co prawda to dopiero pierwszy trailer, dlatego niecierpliwie czekam na prezentację nowego pancerza, bo ten lekko zmodyfikowany T45d z trailera nie robi wrażenia jak na nową część. Oby na światowej premierze odsłony gry - czyli 15 czerwca na E3 - pokazali konkrety;) Swoją drogą niezły prezent mi dzisiaj sprawiła Bethesda :)

Oficjalny trailer z polskimi napisami:
https://youtu.be/V_FrJU_JC4s

PS. Tag youtube nie działa prawidłowo :/
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: Kryzz333 »

@GameBoy:
Rzeczywiście nowe kolorki są ciekawe, ale fakt, że robi to Bethesda też nie napawa optymizmem.

PS. Trzeba wkleić samo ID filmiku.
Dodam go do głównego posta.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: BeVoo »

Znamy datę premiery: 10.11.2015
Spoiler:
A dla posiadaczy iOS (możliwe, że na Androida zobaczymy później) Bethesda przygotowała dzisiaj niespodziankę w postacji Fallout Shelter - darmową grę strategiczno-ekonomiczną: https://itunes.apple.com/au/app/fallout ... 53141?mt=8
Spoiler:
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
WebsterBolek
Posty: 113
Rejestracja: 02 paź 2010, 10:21

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: WebsterBolek »

No i są pierwsze gameplay z fallout 4.
https://www.youtube.com/watch?v=1t_YHgo_HN4
Szczerze wygląda lepiej od fallout'a 3 i czuć tu zabawę twórców :D
Jeśli ktoś oglądał gameplay to będzie wiedział że możemy zbudować chałupę, adoptować psa, modyfikować broń na więcej sposobów niż dodanie tylko celowniczka, modyfikacja pancerza i wiele zabawnych rzeczy jak broń miotająca pluszakami XD(tak w gameplay to jest).
Możemy latać też jetpack'iem co było moim zdziwieniem. Nie do końca jeszcze wiadomo na czym będzie się opierać rozgrywka. Znając twórców to będziemy mieli do czynienia z podrasowanym silnikiem skyrim'a(tu też główny zarzut że upodobnią fallout'a do skyrim'a, masa zadań, zero fabuły). Oby jeszcze dodali możliwość modowania i zabawa na wiele godzin.
X-tech pewnie będzie omijał tą grę. :D
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: Ekhart »

Broń miotająca puszkami (i innym śmieciem) była już w f3. Nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywała :c
A patrząc na te wszystkie dodatki i bajery, obawiam się, ze będzie trochę przerost formy nad treścią
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: Amelanduil »

Ja tam wolę rzut izometryczny z pierwszych falloutów, FPS to jednak nie to samo jeżeli chodzi o uzyskanie klimatu :v
Ale jako że jestem fanatycznym zwolennikiem customizacji w grach to czwórka z tego co widziałem mnie nie ominie raczej =w=
ObrazekGlico☆Magic?
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: BeVoo »

W mocno limitowanej edycji kolekcjonerskiej znaleźć ma się replika nowego, "czwórkowego" Pip Boya. [Nie jest to co prawda nowością, ponieważ podobna replika była sprzedawana wcześniej za konkretną sumkę pieniędzy, jako osobny dodatek. Jedynie w formie zegarka. O takie coś]
Ten model ma być zakładany na rękę i ma pomieścić standardowe rozmiary smartfonów, na których dzięki odpowiedniej aplikacji (dostępnej w czasie premiery gry) będzie można dzięki idei "second screen" wchodzić w interakcję z grą :twisted:

Ciekawe tylko jakiej jakości będzie plastik. Cena PipBoy Edition to ~120 euro :?
Co jak co, ale do Falloutów to mają konkretne podejście do kolekcjonerek.
Obrazek



Aha, no i oczywiście na PipBoyu można będzie nie tylko statystyki sprawdzać:
Spoiler:
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: BeVoo »

Wybaczcie offtopic, ale nie chcąc zakładać tematu chciałem poinformować o ciekawostce związanej z trzecim Falloutem:
13 lipca 2258 roku, czyli dokładnie za 243 lata urodzi się główny bohater Fallout 3.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: Soul »

Ja nie do końca jestem przekonany do tego fallouta.
To jest tak samo jak z fanami Gothica.
Jedni uważają, że seria gry wygląda tak: GOTHIC I>GOTHIC II>GOTHIC III>ARKANIA
Drudzy, że tak: GOTHIC I>GOTHIC II>GOTHIC III>ARKANIA>RISEN I>RISEN II

Tak samo jest falloutem.
Jedni uważają tak:
FALLOUT I>FALLOUT II>FALLOUT III>NEW VEGAS>FALLOUT IV
Ale jest też wielu, którzy uważają trójkę za zepsucie serii i uznają inną kombinację-
WASTELAND>FALLOUT I>FALLOUT II>WASTELAND II

Nie wiem całkowicie co o tym sądzieć, ale pod względem mechaniki i grafiki to WASTELAND II o wiele bardziej przypomina wcześniejsze gry i niektórzy ogłaszają go godnym następcą poprzednich gier. Ja jeszcze nie grałem, ani w FALLOUT III (bardzo zła reklama), ani w Wasteland II.
Wg wielu nowsze fallouty to tylko żerowanie na marce.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: BeVoo »

@Soul - zagraj, zagraj Obrazek

PS.
Obrazek
Android - 13.08.2015

Dla tych, którzy nie posiadają androida albo posiadają zbyt słaby sprzęt - pamiętajcie, że istnieją emulatory. Sprawdziłem http://www.bluestacks.com i potwierdzam, że Fallout Shelter na nim śmiga :) Ale posprawdzam też inne.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: Rave »

A jak z tym F2P w Shelterze? Czy to jest coś w stylu FarmVille, w sensie że trzeba czekać na byle g*no czy raczej przyjemnie się gra bez pieniędzy?
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Fallout 4 zapowiedziany

Post autor: BeVoo »

Jak zawsze model f2p budzi wiele emocji. Od początku wiadomo, że nie jest to standardowy model jak przy innych grach, gdzie chodzi o "przyspieszanie czasu". Tutaj czegoś takiego nie ma, kupuje się jedynie pudełka śniadaniowe (jawne nawiązanie do Fallouta 3) z kartami. W F:S każde pudełko zawiera kilka kart w tym jedną unikatową. Pudełka otrzymuje się za wykonywanie zadań i faktycznie w pewnym momencie może przeszkadzać coraz rzadsze ich otrzymywanie. Na kartach mogą znajdować się kapsle, surowce, wyposażenie, postacie. Wysyłając mieszkańców na wyprawę na pustkowia zdobywają oni kapsle/wyposażenie na kolejne wyprawy. Wśród postaci możesz otrzymać nawet postać z nadchodzącej 'czwórki', która posiada unikatową broń.
Ogólnie mi nie przeszkadza ten model dystrybucji w tej formie. Jeszcze ;) Nie jest on nachalny, można obyć się bez niego, w przeciwieństwie do innych free2playów. Odpowiadając na Twoje pytanie: tak - przyjemnie się gra bez pieniędzy.

Ciekawostka:
Spoiler:
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
ODPOWIEDZ