Co u Was scenowicze?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Co u Was scenowicze?

Post autor: Twardy »

Zaglądam raz po raz na forum i ciekawi mnie jak to wszystko sie toczy jeśli chodzi o losy stricto scenowe. Mam na myśli jak toczy sie Wasze życie- oczywiście mam na myśli głównei osoby, ktore znam 'osobiscie' lub z forum, ale i te, które cały czas cegiełke po cegiełce tu dokładają. Do makera wracam bardzo często- naparzam w ulubione gry ale i grywam w mą ukochana gre Drizzt Do`Urden i zawsze gdy koncze demko, marzę o piątej czy szóstej reaktywacji. Szkoda, ze brakuje na to czasu. Zdarza mi sie odaplić nawet makera i co mnei dziwi i cieszy- umiejetności nie spadły, a co nawet dziwne- widze, że maker jest duzo łatwiejszy dzis, niż te 12-13 lat temu. Szkoda, ze nie da sie na tym zarobić jakis pieniedzy, bo mając człowiek 27 lat nie moze juz za bardzo poświęcać sie takim rozrywkom bez pokrycia.

Jesli chodzi o mnie to pracuje w fabryce kabli jako specjalista kontroler jakości. Zyje sobie cały czas w Bydgoszczy i mam się dobrze. Dodatkowym zajęciem co stało sie moją pasją jest filmowanie. Gdy okolo 8 lat temu stwierdziłem, ze nie mam wystarczająco zapału i czasu na zrobienie super gry ( mimo chęci ) poszedłem w nieco innym kierunku. Pare filmików nawet jakis dobry czas temu w offtopie wrzucałem, jednakze jesli chodzi o dzisiejsze produkcje to mam za soba pare teledysków muzycznych, wesel i innych podobnych filmów.

To co u Was słychać :) Co robicie na codzien, czy nadal siedzicie w makerze?
Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Co u Was scenowicze?

Post autor: GameBoy »

Ja studiuję i nadal PRÓBUJĘ (jeszcze mi się to nie udało, poza jakimiś małymi pierdółkami) tworzyć gry, tym razem w Unity, ale jako, że jest to moje trzecie podejście do tego silnika (dwa poprzednie były katastrofą) nie liczę na zbyt wiele. =)
Szkoda, ze nie da sie na tym zarobić jakis pieniedzy, bo mając człowiek 27 lat nie moze juz za bardzo poświęcać sie takim rozrywkom bez pokrycia.
Jest sporo makerówek na Steamie, ale raczej tylko ich garstka była na tyle popularna by jakiś konkretny zysk przynieść.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1151
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Co u Was scenowicze?

Post autor: Michu »

Ja ciągle robię w RM (już chyba 14 lat będzie), czego dowodem puszczone dla testerów minidemo Braci de Posaran. Bawiąc się RPG Makerem skończyłem podstawówkę, gimnazjum, liceum i studia prawnicze, a obecnie pracuję w kancelarii w Pile i odbywam aplikację adwokacką w Poznaniu.

Ostatnio zacząłem realizować jedną z moich największych pasji - pisanie opowiadań. W najbliższym czasie planuję wysłać coś do wydawnictw. No i jak zwykle, robię kolejne strony internetowe, które padają po dwóch miesiącach. Ale przestałem się tym przejmować - najważniejsze, że się nie poddaję =p.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Co u Was scenowicze?

Post autor: Rave »

GB, jak masz problemy z Unity, wal do mnie na priva bo się znam na tym silniku dość dobrze.

//edit: Co do tego co ja porabiam, no więc...
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Co u Was scenowicze?

Post autor: GameBoy »

^Męczę areva (on żyje jeszcze) jak mam jakiś problem. =)

Ej, tak swoją drogą, ma ktoś kontakt z Ludziksem/Mertruve?
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Co u Was scenowicze?

Post autor: Ekhart »

GameBoy pisze:Ej, tak swoją drogą, ma ktoś kontakt z Ludziksem/Mertruve?
Rodzice.

Ja pracuję średnio 40h w tygodniu, więc czasu na tworzenie nie mam aż tyle co kiedyś. Uczę się gry na saksofonie, no i pracuję dzielnie nad projektem, staram się robić co tydzień jak największy progres :p
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

czy nadal siedzicie w makerze?
Ja siedzę, właśnie jestem przy testowaniu użyteczności postaci w trybie all star
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co u Was scenowicze?

Post autor: Gokufan »

Z RPG Makerem zacząłem przygodę jak miałem jakieś 10 lat =). Ba, dołączyłem do TA pod koniec podstawówki, a teraz jestem w trakcie studiów prawniczych (pozdro Michu!) w Warszawie :). Z RPG Makerem mam kontakt tylko poprzez jakieś nowe gry które czasem odpalam. Za to do dziś bawie się w emulację i zacząłem (na razie skromnie) kolekcjonować gry retro, głównie na konsole Nintendo. Rok temu też w końcu na uniwerku rozpocząłem naukę japońskiego. Kiedy te wszystkie lata minęły... :D
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Co u Was scenowicze?

Post autor: GameBoy »

Ja teraz działam w VX Ace z nastawieniem na ukończenie krótkiej gry. =)
ODPOWIEDZ