Trudny wybór (RPG Maker VX)

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: PInroz »

Siema wszystkim!!!

Mam takie małe pytanko. W programie RPG Maker VX, jak się tworzymy dialog(rozmawiamy z inną postacią) i chcemy dokonać wyboru wypowiadanego tekstu (Pokaż wybór) i tu mam pytanie... Czy da się wydłużyć tekst (w sęsie jak mamy opcja 1 to żeby ten tekst był dłuższy niż jest to zrobione),
Mam nadzieje że chociaż troche mnie rozumieniecie :-D :-D :-D

Czy istnieje jakaś metoda, skrypt, sposób.... Prosze o pomoc :roll: :roll: :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: Dragon Kamillo »

Możesz wyświetlić przed wyborem obrazek na którym wypiszesz opcja 1: bla bla bla, opcja 2 bla bla bla, a potem w pokarz wybór napiszesz tylko "opcja 1" "opcja 2" itp
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: PInroz »

Dobry pomysł, a czy da się jakość zrobić tak by tło (Pokaż wybór) było przezroczyste, tak jak jest to możliwe w zwykłych wiadomościach.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: Dragon Kamillo »

Nie rozumiem. Przecież pokaż wybór wyświetla się w tym samym miejscu i na tym samym tle co wiadomość.

Chyba że chodzi ci o ten obrazek. Wtedy musisz przygotować dwa obrazki, jedno z tłem, a drugie z ramką i napisem. No i wyświetlić najpierw tło z jakąś przeźroczystością, a na tym ramkę i resztę.

EDIT: chyba wiem o co ci chodzi.
Zrób tak, daj przed pokaż wybór, wstaw wiadomość, wybierz okno przeźroczyste i nic nie wpisuj.

Powinno to wyglądać tak
Wiadomość
Pokaż Wybór.

Edit 2: Co za gówniany maker, w ten sposób będziesz mógł mieć tylko 3 wybory. I o ile na przeźroczystym tle będzie wyglądać to OK, to na tym przyciemnianym już nie, bo linijka górna będzie pusta.

Rozważ może podmianę windowskina na przeźroczysty?

Edit3: Wiesz co to jest jakieś gówno a nie maker, tu nawet nie ma opcji zmiany windowskina. Więc jedyne co zostaje to 3 wybory.

Chyba że wykorzystasz opcję wprowadź numer, i zamiast wyboru opcja 1, opcja 2 bedziesz kazał wprowadzić numer opcji. Wtedy też możesz mieć więcej niż 4 wybory.
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: tiberium »

wyświetlić też jako obrazek? :D
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: PInroz »

tiberium pisze:wyświetlić też jako obrazek? :D

Tak chce zrobić.... Najpierw wyświetli się obrazek z odpowiedziami... potem wyświetliłby sie dokonanie wyboru lecz tło było by przeztroczyste. Lecz nie wiem jak przy (Pokaż wybór) sprawić żeby tło było przezroczyste...

Natomiast z pomysłów Dragon Kamillo.... cuż postaram się z tym poeksperymentować może coś fajnego wyjdźe... :-P :-P :-P
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: tiberium »

No mi o to latało że jakby zrobić obrazek ramki i wyświetlić najpierw ramkę, następnie odpowiedzi i na to dać wiadomość (ale BEZ ramki)
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: PInroz »

Mam inny pomysł

Czy jest jakiś skrypt który (Pokaż wybór) pokaże w rodzaju małej ramki z boku ekranu.


coś w tym stylu... Wiem że jest to do RPG Maker XP, leczy pytam się czy jest coś takiego do RPG Maker VX. Gdyby było serdecznie prosze o przesłanie skryptu lub sposobu w temacie.

30239007.png
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Trudny wybór (RPG Maker VX)

Post autor: PInroz »

Odświeżam mój niegdyś dawny temat.

http://rmrk.net/index.php?topic=25348.0

znalazłem skrypt który zwiększa wybór wypowiedzianych kwestii( zamiast standardowych 4 można mieć np 9 ) I tu mam problem. Demo mi nie działa, a skrypt z notatnika też mi jakoś nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić, lub ktoś umiałby poprawić demo bo jak próbuje zainstalować to wyskakuje mi informacja: Ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze. :cry:

Pomóżcie :cry: :cry: :cry:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ