[XP] Bohater

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Etmes
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2015, 12:40

[XP] Bohater

Post autor: Etmes »

Bohater


Słowem wstępu:
Witam! Chciałbym podzielić się z wami moim dziełem. Jest to gra pod tytułem "Bohater". Najbliżej jej do gry przygodowej. Nie znajdziecie w niej żadnej walki, zbierania ekwipunku i nabijania poziomów. Zamiast tego gra oferuję ciekawą (mam nadzieję) fabułę i kilka logicznych zagadek. Głównym elementem gry jest opowiadana historia. Chociaż może się ona wydawać na początku trochę infantylna to zapewniam was, że to tylko pozory. Zresztą nie musicie mi wierzyć na słowo. Gra jest stosunkowo krótka, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przekonać się samemu.
Obrazki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fabuła:
Beniamin jest nastoletnim chłopcem, którego życie zmienia się nie do poznania. Dowiaduje się on, że jego przeznaczeniem jest ocalenie świata. Chłopiec będzie musiał udać się w pełną niebezpieczeństw podróż. Czy sprosta on stawianym przed nim wymaganiom? Czy rozwiąże zagadkę magicznego lasu i pozna jego mroczną tajemnicę?

"Chłopiec spojrzał wiedźmie prosto w oczy.
- Cokolwiek planujesz, nie ujdzie ci to na sucho! - krzyknął gniewnie.
- A więc to ty... - mruknęła pod nosem wiedźma.
Miała ona długie siwe włosy, pomarszczoną skórę i parę niebieskich, wszechwiedzących oczu. Ubrana była w długą, czarną suknię, a na jej szyi wisiał naszyjnik z zielonym klejnotem.
- O czym ty mówisz? - chłopiec zapytał zaniepokojony.
- Czy to ważne? - odpowiedziała wymijająco starucha.
- Chcę znać prawdę!
- Uwierz mi, nie chcesz... - odrzekła cicho.
- Ale poznasz ją... Gdy wybije godzina prawdy - dokończyła po czym zaśmiała się szaleńczo. "
Dodatkowe informacje:
Zapraszam do gry i oczekuję konstruktywnej krytyki. Informacje o znalezionych błędach możecie wysyłać na pw.
UWAGA

Poniżej znajduje się:
jedyna, słuszna, płynna wersja gry.

Mała informacja dla wszelkich zbieraczy. W grze są ukryte kartki. W sumie jest ich 13 z czego 3 wiążą się z jedną z zagadek. Pozostałe 10 zawiera dodatkowe informacje. Owocnych poszukiwań!

SOLUCJA

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, 13:20 przez Etmes, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [XP] Bohater

Post autor: Kleo »

Obrazek

Zrób coś z tym, bo zapowiedź jest napisana składnie, z sensem i bez błędów, więc mam wielką ochotę zobaczyć Twoją grę. Ale przy takim komunikacie nie będę ryzykować.
Etmes
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2015, 12:40

Re: [XP] Bohater

Post autor: Etmes »

Za namową Kleo, dodaję zdowngradowaną wersję gry bez graficznych wodotrysków w postaci niestandardowego skryptu pogodowego. Powinno trochę pomóc, jeżeli gra się zacinała. Link poniżej:
LINK NIEAKTUALNY
Ostatnio zmieniony 07 lip 2015, 11:54 przez Etmes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [XP] Bohater

Post autor: Kleo »

Kurczę, pomimo "odchudzenia" gra nadal tnie mi tak koszmarnie, że od patrzenia na nią bolą oczy. Czy ktoś mógłby pobrać projekt (którąkolwiek wersję, w sumie nie widzę między nimi różnicy w płynności) i dać znać, czy też ma tak samo? Bo zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest jakiś problem po mojej stronie.

Edit.
No to pięknie, przy plikach .zip McAfee nic nie gadał, więc uznałam, że są ok. Ale chyba jednak trzeba będzie im się przyjrzeć bliżej...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [XP] Bohater

Post autor: Noruj »

Ja nie mogę ściągnąć w ogóle żadnej wersji, bo antywirus blokuje mi plik : <
Obrazek
Etmes
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2015, 12:40

Re: [XP] Bohater

Post autor: Etmes »

Obrazek

Oprócz tego zeskanowałem plik za pomocą:
virustotal

Co do płynności, to nawet jeśli jakieś spadki klatek występowały to nigdy jakoś szczególnie irytujące, chociaż to może być subiektywne odczucie. Ktoś jeszcze ma podobne problemy?
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: [XP] Bohater

Post autor: lorak »

Co do zacinania się to mam na laptopie to samo co Kleo - jakieś 5 - 8 fps. Nie dam rady tak grać. Nie jestem pewien, czy to w tym może tkwić problem ale RPG makera bardzo obciąża ciągłe wyświetlanie obrazków. Jeżeli u ciebie promienie słońca itp. są cały czas na nowo pokazywane to powinieneś to zmienić.

Jak coś to inne gry stworzone w RMXP działają w zadowalającym framerate.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [XP] Bohater

Post autor: Powczan »

U mnie to samo. 5 fps.

Optymalizacja tej gry leży, tak jak napisano wyżej - to nie jest tak, że te promienie światła to nieustannie wyświetlający się obrazek?
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Etmes
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2015, 12:40

Re: [XP] Bohater

Post autor: Etmes »

Owszem, to jest obrazek. Ale jest on tylko na kilku pierwszych mapkach. Poniżej wersja bez niego. Może to coś da.

LINK NIEAKTUALNY
Ostatnio zmieniony 07 lip 2015, 11:54 przez Etmes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [XP] Bohater

Post autor: Soul »

Jakim cudem ta gra pojawiła się już parę dni temu, a nawet tego nie zauważyłem.
Właśnie ją pobieram i dam znać jak u mnie działa, ale sądze, że to nie wina wyświetlających się obrazów. Sprawdzałem wyświetlanie 5 obrazów bez przerwy w XP i to nie powoduje lagów (chociaż nie wiem jak przy obrazkach o dużej wielkości z kanałami alpha i innymi bajerami xd

EDIT:
Straszne lagi :/
Może przesadziłeś z tymi motylkami na mapie? Wydaje mi się, że to to.

EDIT 2:
A jednak to nei motylki, bo w domu bohatera też laguje. Dalej już nie mam siły przedzierać się przez oddział lagów.
Etmes
Posty: 12
Rejestracja: 03 lip 2015, 12:40

Re: [XP] Bohater

Post autor: Etmes »

Wygląda na to, że znalazłem winnego. Odpowiedzialny za wszystko był prawdopodobnie skrypt na oświetlenie. Po jego usunięciu liczba klatek znacznie się zwiększyła. Przepraszam za wszystkie problemy, wkrótce dodam grywalną wersję, tylko upewnię się, że gra nie wysypuje się w żadnym momencie po usunięciu skryptu.

EDIT:
Dodałem poprawioną wersję. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie i serdecznie namawiam, żeby dać grze drugą szansę.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [XP] Bohater

Post autor: Kleo »

Przysiadłam do gry, żeby sprawdzić, czy już dobrze działa (efekt testu - działa dobrze :)), i jak usiadłam, tak nie wstałam, dopóki nie przeszłam całej.

Nie jestem całkiem pewna, czy dobrze zrozumiałam fabułę, ale i tak mi się podobała, choć chyba jeszcze bardziej podobał mi się, narastający z czasem, z lekka paranoiczny klimat gry. Zagadki też były fajne, choć dość łatwe i raczej na spostrzegawczość niż na myślenie (zasadniczo wolę takie na myślenie, ale nie będę marudzić, bo te, co były, pięknie pasowały do gry). Oprawa też w porządku, zarówno graficzna, jak i dźwiękowa (tylko przy scenie z wisielcem odgłosy nieco zbyt natrętne jak dla mnie). Krótko mówiąc - gratuluję udanego debiutu.

A na okrasę kilka drobnych błędów/niedogodności (uwaga, spoilery):
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Bohater

Post autor: Kryzz333 »

Ogólnie gra mi się dosyć podobała. Fabuła ostatecznie w dość sprytny sposób wyjaśnia jej nielogiczności i niedoróbki, w zasadzie jest w porządku, ale nie wszystko mi pasowało.

Jak dla mnie trochę za dużo szukania w ciemno i męczących zagadek. Jak Kleo pisała przydałoby się trochę typowo logicznych.

Grafika i oprawa była okej, ale dałoby się jeszcze dużo z niej wycisnąć.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Bohater

Post autor: Adrap »

Klawa gierka. Ma klimat. No i ładnie opowiedziana dobra historia, chociaż motyw głównego bohatera już mi się przejada (szczególnie w horrorach).
Najlepsze jest udźwiękowienie. Zagadki proste, ale nie wybaczę ci tych drzew i motyli, ponieważ jestem daltonistą (udało mi się strzelić).
Krótka na jeden wieczór. To chyba najbardziej kocham w przygodówkach z dobrymi fabułami.
Błędy w blokowaniu trochę przeszkadzały, a same mapy były trochę pustawe, wystarczyło zmniejszyć rozmiar. Dla mnie trochę za dużo łażenia. No i supcio te karteczki.
Gratuluje udanej gry!
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [XP] Bohater

Post autor: Amelanduil »

Z moim internetem gra ściągała się dobre pół godziny, może więcej. Miałbym conajmniej kilkadziesiąt epitetów na tych podludzi z plusa, ale netykieta zobowiązuje.

No... +1 do tego co mówi Kleo, niezły debiut. Fakt faktem przydałoby się mocniej doszlifować (mój potępiony arcy-wróg w postaci jednokratkowych ścieżek znów atakuje...), ale źle nie jest. Kiedy na początku spojrzałem na ten tytuł, wydawał mi się jakiś taki nijaki, prosty, jakby bez pomysłu. Ale w kontekście gry... chyba pasuje. Co do samego gameplayu to szczególnie podobała mi się ta zagadka na ze światłami i wiecznie żywe przesuwanie skrzyneczek.

Popieram też zdanie Adrapnikrama, motyw z tym wszystkim jest straszliwie nadużywany. Tak czy inaczej, mam nadzieję że autor na jednej grze nie poprzestanie.
ObrazekGlico☆Magic?
ODPOWIEDZ