Strona z recenzjami starych gier

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Michu »

Przeglądałem Sieć i w jej polskiej odsłonie nie znalazłem miejsca, które by kompleksowo podchodziło do tematu recenzji starych gier. W bazach Gier Online czy Retroage znajduje się maksymalnie 20 tytułów z GBA, co jest wynikiem nie do pomyślenia przy bogactwie produkcji na tę konsolę.

W związku z tym moje pytanie brzmi - czy są wśród forumowiczów osoby, które chciałyby pisać recenzje starych gier? Ja i tak w nie gram, recenzje też pisał będę, ale wiadomo, że w zespole zawsze raźniej. Mój pomysł jest taki, by na początku poprowadzić coś w stylu bloga (może np. w ramach http://www.nzklas.wordpress.com?) z recenzjami gier z jednej konsoli, np. GBA. Jeśli pomysł chwyci i będziemy pisać regularnie, można pokusić się w przyszłości o inne konsole, może jakiś serwer albo domenę (w razie czego sam wszystko funduję). Uważam, że miło byłoby jak za starych dobrych czasów prowadzić wspólnie stronę, na której pisalibyśmy o grach. Gokufan, Noruj, Gameboy, inni, których preferencji growych nie znam?

Temat powstał w tym dziale, ponieważ oprócz zachęty do wspólnego pisania chciałbym także poznać Wasze zdanie na temat tego, czy taka strona jest w ogóle potrzebna? Albo, z innej beczki, dlaczego nie ma (albo ja nie znam) portali, które by kompleksowo opisywałby ofertę grową takich legend jak SNES, N64 czy właśnie Game Boy?

EDIT DÓŁ:

Golden Sun ma 14 lat, Fire Emblem 12, Pokemon Ruby 13 - to SĄ stare gry. Oczywiście, są starsze, ale nie o to w tej dyskusji chodzi.
Obrazek
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: BH Daimaouji »

Michu pisze:Przeglądałem Sieć i w jej polskiej odsłonie nie znalazłem miejsca, które by kompleksowo podchodziło do tematu recenzji starych gier. W bazach Gier Online czy Retroage znajduje się maksymalnie 20 tytułów z GBA, co jest wynikiem nie do pomyślenia przy bogactwie produkcji na tę konsolę.
Szefie, czy ty myślisz że GBA to stara gra? Atari, NES, SNES, GB, MD, MS to SĄ stare gry
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Dragon Kamillo »

Tak zacznijmy od Magnavox Odyssey, przez Ponga, potem Arcade i tak dalej...

A tak serio to jak dla mnie pomysł OK (choć GBA mnie nie kręci), lubię stare gry. Choć też lubię nie stare gry, ale wychodzące na stare sprzęty (jak NES czy ATARI 2600). Na razie na mnie nie liczcie, chyba że w przyszłości (gdy stronka się rozwinie na więcej platform). Choć przyznam się, że też mi brakuje stronki z reckami może niekoniecznie starych gier, ale tak jak pisałem różnych gier na stare konsole/zrobionych w starym stylu.

Jedyne o znalazłem to tu: http://forum.jrkrpg.pl/topic-82.html - ale kończy się na 1984 i póki co nic nowszego nie ma.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Noruj »

Popisałbym, ale o GBA piszę głownie na własnym blogu. Michu, strzelasz tymi stronami jak z karabinu maszynowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Michu »

Zawsze Noruj mozemy polaczyc blogi :p. Co do stron - ta z grami wisi od dluzszego czasu, szukam po prostu koncepcji na jej prowadzenie. No i wychodze z zalozenia, ze lepiej probowac i przegrac, niz nigdy nie zaczynac.
Obrazek
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: BH Daimaouji »

Golden Sun ma 14 lat, Fire Emblem 12, Pokemon Ruby 13 - to SĄ stare gry. Oczywiście, są starsze, ale nie o to w tej dyskusji chodzi.
O_o, aż trudno uwierzyć że 10 lat minęło odkąd DB Advance Adventure wyszła na GBA
Choć też lubię nie stare gry, ale wychodzące na stare sprzęty (jak NES czy ATARI 2600).
Jak np. Fortress Kid? (czy jakoś tak)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Michu »

Od czasu dyskusji na stronie pojawiły się (w kolejności chronologicznej) recenzje następujących gier na GBA:

Dragon Ball: Advanced Adventure
TMNT
Pokémon Mystery Dungeon: Blue/Red Rescue Team
Recca no Honoo: Flame of Recca
Lady Sia
Kirby: Nightmare in Dream Land
Pokémon Ruby/Sapphire

Mam urlop, to mogę w spokoju pograć i popisać =].
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Yoroiookami »

Proponuję dodawanie recenzji gier nie tylko z GBA. Na przykład Moostone to świetna gra, ale na Amigę. Zdecydowanie warta zapamiętania, bo można porównać do takiego dzisiejszego Dark Souls. (No chyba, że ktoś nie lubi tego typu gier)
Stronka nazywa się "Noc Żywych Klasyków", to może znajdzie się miejsce na gry z różnych konsol? :roll: Taka luźna myśl.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Michu »

Wiesz, na stronie już są gry z innych konsol (patrz: kategorie). Po prostu wyznaczam sobie konkretny cel, a póki co tym celem jest zrecenzowanie wystarczającej w moim odczuciu liczby gier na GBA. Jak to osiągnę, wezmę się za inną konsolę (na 90% będzie to NES).
Obrazek
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: OverHiLL »

Taka mała uwaga - wiem, że szablon strony zapewne ma być bardziej funkcjonalny i przejrzysty jak pełen wodotrysków, ale może dałoby się nad nim trochę popracować? Zwłaszcza górny czerwony pasek mnie mocno razi, sam układ strony jest bardzo w porządku, wszystko jest elegancko posegregowane, natomiast ja generalnie odpuściłbym w ogóle cały ten czerwony pasek i napis oraz menu pacnął na obrazek w jakiejś fajnej czcionce. Ale to tak tylko taka luźna sugestia :)
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: BH Daimaouji »

Michu pisze:Od czasu dyskusji na stronie pojawiły się (w kolejności chronologicznej) recenzje następujących gier na GBA:

Dragon Ball: Advanced Adventure
TMNT
Lady Sia
1.Której stronie?
2.Używać internacjonalnej (sp?) nazwy wspaniałej gry, gdzie funimation zmienia muzyki co były w wersji amerykańskiej, zastepując je innymi, żal
3.TMNT? Z filmu 2007 czy od tej "przeklętej" bajki z 2003?
4.Pytanie, czy ona pokazuje swój brzuch czy to tylko bład animacji? (jak Miria w Guardic Gaiden)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Michu »

@OverHill - niestety strona stoi na darmowym Wordpressie, który mocno ogranicza możliwość ingerencji w szablony. Za jakiś czas, jeśli dalej będzie funkcjonowała, przeniosę ją na własny serwer i domenę, wtedy też popracuję nad layoutem.

@BH Daimaouji

https://nzklas.wordpress.com/
Obrazek
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: BH Daimaouji »

Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web
#$% z tym, zobacze na laptopie
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Dragon Kamillo »

Wkurza mnie ta strona, ponieważ jak sobie przeglądam listę, a potem chcę się cofnąć do poprzedniej strony, to muszę kilkanaście razy klikać wstecz, bo tam jakieś pagi w adresie się dodawają i usuwają. Bezsensu.

Dziwi mnie tylko, że masz aż takie chęci do pisania recek, chyba musisz to strasznie lubić. Co do gier to kojarzę tylko kirbiego, ale w tej wersji na NES i faktycznie gra jakby sama się przechodzi (bo jest taka łatwiutka).

Może tak walnij pogrubioną czcionką adres strony...
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Strona z recenzjami starych gier

Post autor: Michu »

@BH U mnie na IE chodzi bez zarzutu

@Dragon

Możesz rozwinąć o co chodzi z tym cofaniem strony? Bo niezbyt załapałem. Co do Kirby'ego, podobno na NES-ie poziom był dużo trudniejszy.
Obrazek
ODPOWIEDZ