RPG Maker 2003 na Steam!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Rave »

Deathwing, jest. Otwierasz RPG_RT hexeditem i jedziesz.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: lorak »

Jak się wstawia polskie znaki? Mam wersję ze Steama.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Rave »

Lorak, jakie są nazwy czcionek używane przez wersję steamową? Bo ja wiem jak to zrobić, tylko muszę mieć nazwy czcionek żeby napisać dobry tutek do tego.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

"RPG2000”/”RPG2000G" - pierwsza to MS Gothic, druga MS Mincho. Czcionki są jakoś zakodowane w tym dllku co przychodzi z nowym makerem. No i niestety nie mają PL znaków. Można więc zrobić po staremu, po prostu zmienić te nazwy w RPG_RT i wrzucać fonty do Windows/Fonts, albo jakoś rozgryźć format tego dllka i znaleźć sposób na podmianę tam czcionek - co byłoby lepszym wyjściem. A tak na prawdę to trochę dali dupy z tymi czcionkami, zamiast PL liter są jakieś pierdoły (ciekawe kto by tego w grze używał), więc mogli popatrzeć i przystosować czcionkę do większości krajów używających łacińskich czcionek (no chyba że się miejscami pokrywają), albo co było by lepsze, przygotować kilka wersji tego dll - trudno pewno nie było, skoro dali to nawet do 2k, którego szczerze mówiąc póki co lekko olali. Ale nadal byłby problem z własną oryginalną czcionką w grze.

Jedno jest pewne - trzeba rozgryźć tego dll.

Przy 2k3 można spokojnie grzebać, nawet jak chce się sprzedawać gry - Patch EULA, no ale niestety przy 2k jest ten sam problem, a żadnych zezwoleń póki co nie ma.
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: pakitos »

Editor and engine

The title screen is now optional (can be changed in the System tab of the database). If disabled, a new game will always be started automatically, where one may display their own title screen.
If the “Show Title Screen” option in the “Game” menu is disabled while the title screen is disabled in the database, the load menu will be called automatically upon testplay.
Event commands “Open Load Menu”, “Exit Game”, “Toggle ATB Wait Mode”, “Toggle Fullscreen Mode”, “Open Video Options”.
Conditional branch type “Other”, with options “Savestate is available”, “Playtest mode is active”, “ATB mode is ‘Wait ON’”, “Fullscreen mode is active”.
Niedawno wyszła aktualizacja dodająca to + kilka innych poprawek. Bardzo ciekawe funkcje :)

Całość: http://steamcommunity.com/games/362870/ ... 5452358612
co
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Tak wiem, ale na razie tylko w wersji sream.

Pytałem się i za niedługo będzie też w oficjalnej.

Dodam że jak tylko wyjdzie to w oficjalnej to kontynuuje robienie Nichtera, póki co projekt jest zamrożony.
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: pakitos »

Udało się komuś coś wykombinować na polskie znaki?
co
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Tak, podmieniłem to, ale działa to jak działa. Mogę napisać tutka (już kiedyś pisałem, ale poddałem się bo to jest strasznie losowe), ale nie gwarantuje 100% działalności. Po za tym nie wiem czy to będzie chodziło z wersją sreamową.
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: pakitos »

Jakbyś napisał to byłbym wdzięczny :)
co
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Dla tych co może nie śledzą tego, w końcu (po ponad pół roku) pojawiła się zaktualizowana wersja RM2k (1.61) i 2k3 (1.11) po za sreamem, czyli na RMweb (w przypadku 2k3) i na HB (w przypadku 2k). Pojawiło się to jakoś po cichu, więc możliwe że jest to już dostępne od miesiąca, ale raczej nie dłużej. Ja właśnie sobie testuję.

Ciekawe czy przy jakieś kolejnej aktualizacji też będą takie problemy...

Edit: Takie coś powinno być standardem w każdym RM i nie tylko:
Obrazek
ODPOWIEDZ