Dobre platformówki 3D na PC?

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Dobre platformówki 3D na PC?

Post autor: Rave »

Jakie znacie oprócz oczywistości typu Psychonauts?

Chodzi mi o gry na PC lub porty - wiem że są emulatory, ale niczego po SNES (a w wypadku handheldów GBA) nie da się wygodnie emulować na PC bez pada którego chwilowo nie mogę nabyć (problemy finansowe). Pasują również strzelanki trzecioosobowe typu MDK2, bo mają dużo wspólnego z platformerami 3D w kwestii level designu.

Dlaczego się pytam? Otóż edytor do gry którą tworzę od jakiegoś czasu jest prawie ukończony (właściwie jedyne co muszę skończyć edytor nagłówka poziomu (nazwa, opis, autor, itd.), edytor celu (każdy poziom będzie miał różny cel który można w tym edytorze ustawić - rzeczy typu ile trzeba znajdziek zebrać, zabić potworów, itd. żeby następny poziom odblokować) i zapisywanie/ładowanie) i muszę obczaić jak poziomy robili w "klasykach" ci którzy się na tym znają, żeby to miało ręce i nogi (i dobrze się sprzedało).
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Dobre platformówki 3D na PC?

Post autor: GameBoy »

Lepiej ogarnij emulację PSX i N64 (złote czasy gatunku), bo tak naprawdę bez pada to w platformery 3D na klawiaturze też nie pograsz zbyt dobrze.
Przecież i tak nie będziesz grał w te gry dla przyjemności. =)

Od siebie mogę polecić dowolną grę 3D z Mario, Donkey Kong 64, Banjo-Kazooie, Crasha, Spyro (mój faworyt), Medievil, Bugs Bunny & Taz: Time Busters.
Z gier, w które zagrasz na PC: pierwsze Tomb Raidery, seria Jedi Knight, Mirror's Edge, Prince of Persia: Sands of Time i nowsze, Psychonauts, Rayman 2 i 3 oraz nadchodzący Hat in Time (obczajcie to sobie wszyscy), w betę można chyba grać już teraz.
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Dobre platformówki 3D na PC?

Post autor: tiberium »

może: Croc: Legend of the Gobbos, GEX, Pandemonium.
Ale faktycznie wysyp był na PSX (Crash, Spyro, Kingsley adventure) i N64 (Banjo-Kazooie, Conker's Bad Fur Day). Nie wiem jak jest z emulacją N64, ale z PSX nie ma najmniejszego problemu i to nie jest wcale skomplikowane. Pobierasz ePSX, i przy pierwszym odpaleniu uruchamia się konfiguracja - zaznaczasz tylko pluginy i tyle. Nie problem grać na klawiaturze (chociażby w Crasha na PSX).

A argument "że nie mam finansów" jest śmieszny. Pad do PC kosztuje 10-20zł, a to nie jest jakiś mega wydatek, gdzie trzeba płakać.
Napisz kartke "Zbieram na piwo (lub pada)", usiądź z kapeluszem na rynku i na pewno w ciągu jednego dnia nazbierasz.
Ewentualnie napisz, że pomożesz przy linuxie.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Dobre platformówki 3D na PC?

Post autor: BH Daimaouji »

tiberium pisze:może: Croc: Legend of the Gobbos
A tak, gra z Yoshim którą nintendo nie chcieli

Ontopic

Czy Giana sisters : twisted dreams może być?
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Dobre platformówki 3D na PC?

Post autor: Amelanduil »

BH Daimaouji pisze:Giana sisters : twisted dreams może być?
Giana Sisters to bliżej 2.5D, niekoniecznie się wpasowuje.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Dobre platformówki 3D na PC?

Post autor: Rave »

Croc jest fajny, pamiętam to, ale level design ma dość kiepski. Po za tym powodzenia w uruchomieniu tego na Win7 - albo się nie da albo nie ma muzyki. A Giana Sisters to chyba na Commodore jest, nie?
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Dobre platformówki 3D na PC?

Post autor: BH Daimaouji »

Rave pisze:A Giana Sisters to chyba na Commodore jest, nie?
Tak, ale twisted dreams została wydana na Xboxa 360, PS3 i PC (widziałem pełną wersje tej gry w biedronce)
Giana Sisters to bliżej 2.5D
Po #$% wam gry 3D? Ja nawet nie umiem sterować w Super Mario Galaxy 2 na mojej siostrze syna Wii (New Super Mario bros Wii działa dobrze)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Dobre platformówki 3D na PC?

Post autor: kvachu »

Rave pisze:Croc jest fajny, pamiętam to, ale level design ma dość kiepski. Po za tym powodzenia w uruchomieniu tego na Win7 - albo się nie da albo nie ma muzyki.
Muzyka jest, bo sam w to grałem chyba ze trzy miesiące temu. Wystarczy zamontować płytę w pierwszym napędzie cd/dvd. Jeśli masz do tego fizyczny napęd, który niemal na 100% będzie tym pierwszym, to go na czas gry w Croca deaktywuj menadżerze urządzeń.

Nie wyobrażam sobie grać w platformera 3d bez pada.
ODPOWIEDZ