Asgun [VX]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
John
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2013, 09:41

Re: Asgun [VX]

Post autor: John »

Dzięki :D Oczywiście jak przejdę to recenzję jakąś skrobnę. Idę grać(wygrywać).
bartosz54321
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2015, 21:46

Re: Asgun [VX]

Post autor: bartosz54321 »

Już grę skończyłem. Uważam że gra jest genialna. Gratuluję Ci Noruj za tą grę. Mam nadzieje że będziesz tworzył kolejne gry i zarazem trochę dłuższe.
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: ADI »

Osobiście historia mi się podoba, bardzo fajnie przedstawiana, choć faktycznie zgodzę się z GameBoy'em z początku ta cisza...
Tak jakoś dziwnie to wyglądało, ludu dużo, wielki turniej etc
Gra się całkiem ciekawie, jak dla mnie te całe retrospekcje jest to ciekawa sprawa.
Choć jednak wiemy że na końcu nie zdarzy się nic co by nas zabiło XD
Ale i tak jestem ciekaw jak historia się potoczy

Pomimo że mam jakieś 2,5 h gry to też nie popisałem się z monetami :P
Mam jakieś 5 czy 6 xd Nie wiem czy ja jestem ślepy, czy to jest tak poukrywane.

Co do rzeczy do których mógłbym się przyczepić: (Uwaga! Spoiler!)
Spoiler:
No liczę na coś, bo nasuwają się różne teorię - ale to dobrze, bardzo lubię takie produkcje które powodują że zastanawiam się co dalej, albo jak do tego doszło.

Ale ogólnie gra na plus. Pewnie dziś (za dnia) dokończę grę, może dorzucę jeszcze parę słów ażeby uściślić moje zdanie o grze. :D

PS. Pamiętaj że rzeczy do których mógłbym się przyczepić, są tylko rzeczami do których mógłbym się przyczepić, a nie rzeczami do których się czepiam =D
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Dzięki ADI za opinię, ciszę czasem wmontowywałem celowo. Nie miałem w planach odwzorowywania rzeczywistości na zasadzie -jest dużo ludzi, to musi być hałas. Monety są poukrywane dość mocno :D Hue hue hue.
Co do:
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: Asgun [VX]

Post autor: Omnom »

OK, gra ukończona (możliwe spoilery).
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Asgun [VX]

Post autor: Kleo »

Noruj pisze:Kleo, nie jestem pewny czy to ironia, ale uznam to za komplement do gry :P
Słusznie uznasz, bo to nie była ironia. Jako jednostka twarda, konkretna i w codziennym kontakcie nieco oschła, gdy nikt nie widzi, lubię sobie pozwolić na odrobinę słabości. I bardzo cenię okoliczności (w tym gry), które dają mi ku temu pretekst. Choć w wypadku scenki, którą miałam na myśli, poza wzruszeniem zagrało też wkurzenie, że zmarnowałam tyle mikstur na walkę z potworem, który od początku był nie do pokonania. Ale muszę przyznać, że stoczyłam z nim baaardzo długą i piękną walkę. ;)
Noruj pisze:ciszę czasem wmontowywałem celowo.
Kurczę, a ja myślałam, że mi jakichś kodeków brakuje i dlatego momentami nic nie słyszę. xDD
Omnom pisze:karcianka (chociaż zabrakło mi możliwości wyboru grania za większe stawki)
No, też bym chciała taką możliwość, bo w karciankę maniaczę przy każdej okazji i nie przegrałam jeszcze ani razu. A miękką poduszkę finansową pod tyłkiem zawsze warto mieć. :)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Asgun [VX]

Post autor: GameBoy »

Dzięki ADI za opinię, ciszę czasem wmontowywałem celowo. Nie miałem w planach odwzorowywania rzeczywistości na zasadzie -jest dużo ludzi, to musi być hałas.
Jednak nie możesz dawać wtedy kompletnej ciszy, bo jak sam widzisz ludzie myślą, że coś jest nie tak z grą. =)
Awatar użytkownika
Tepe
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:54

Re: Asgun [VX]

Post autor: Tepe »

Kurde dolazłem do lasu z tymi przełącznikami na kolumnach i nie mam zielonego pojęcia jak je ustawić by otworzyć te skrzynkę po środku :D

-------

Już nie ważne ogarnąłem :). Moje lenistwo nie zna granic :D.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

DOBRA, wygraliście. W wersji 1.1 nie ma już ciszy, eh :P
Poprawiłem też inne błędy, które wskazaliście. Jutro, albo dzisiaj będę wrzucał tą wersję poprawioną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Asgun [VX]

Post autor: Kleo »

No to cię, Norusiu, ucieszę nowym bugiem, żebyś za szybko tej nowej wersji nie wrzucał. To tak za karę za te goniące bohatera ptaszyska, przez które mnie mało szlag nie trafił.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Świetnie, dzięki Kleo.
Mam dla was wersję 1.1
http://www.mediafire.com/download/4gjj0 ... un1.1b.exe

Jakieś wszystkie inne błędy, będą już wchodziły na nową wersję, jeśli taka będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Asgun [VX]

Post autor: McLaren »

Noruj gra jest zarąbista:)
Awatar użytkownika
Zodiac
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:39

Re: Asgun [VX]

Post autor: Zodiac »

Dzisiaj ukończyłem, zajęło mi to ponad 6h. Oczekiwania co do Asgun miałem dość wysokie, ale ani trochę się nie zawiodłem :D
Fabuła według mnie jest dobrze napisana i potrafiła mnie zaciekawić. Pod względem warstwy audiowizualnej gra jest świetna. Bardzo podobały mi się świetnie zrobione scenki. System rozwoju postaci jest całkiem niezły, fajne jest również składanie miecza. Walki były dość ciekawe. Karcianka zrobiona bardzo dobrze, chociaż mogłeś dać wybór większych stawek. No i opcja rozmowy dobrze się spisała jako przypominajka :D
Bugów jako takich za wiele nie było, nie licząć kilku graficznych, o których wspomniano już wcześniej, napotkałem jeszcze dwa.
1. Morgan uniknął Skupienia, chyba, że taka możliwość jest zamierzona to ok xd
Spoiler:
Ogólnie gra jest świetna, bezwątpienia jedna z najlepszych na polskiej scenie, spróbuje kiedyś ukończyć ją na 100% (tym razem miałem 83%) :D
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Asgun [VX]

Post autor: Kleo »

Przeszłam grę, w ciągu 8,5 godziny udało mi się osiągnąć żenujący wynik 70% z niewielkim okładem (chyba 73? nie jestem całkiem pewna). Generalnie mi się podobało, ale parę zastrzeżeń też mam. Teraz nie chce mi się o nich rozpisywać (może później mi się zachce, ale nie mam pewności), więc tak w skrócie - jest dobrze, ale zdecydowanie brakowało mi bajkowego klimatu OzA.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

więc tak w skrócie - jest dobrze, ale zdecydowanie brakowało mi bajkowego klimatu OzA.
Wiem o czym mówisz - mi też tego zaczynało brakować gdzieś tak w połowie tworzenia, ale chciałem być konsekwentny w tym co robię. Postanowiłem sobie, że Asgun będzie mniej bajkowe, mniej beztroskie i mniej infantylne niż OZA. Między innymi, właśnie dlatego to nie jest Opowieści z Asgun II - tylko gra pod inną nazwą. Ale też tak znowu strasznie to nie było, nie? ;)
Ogólnie gra jest świetna, bezwątpienia jedna z najlepszych na polskiej scenie, spróbuje kiedyś ukończyć ją na 100% (tym razem miałem 83%) :D
Duże słowa! Dzięki chłopie.
83% to niezły wynik, patrz na Kleo ; d
Obrazek
ODPOWIEDZ