Kompatybilność VX i VX ace

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Kompatybilność VX i VX ace

Post autor: PInroz »

Siema Wszystkim!

Ostatnio zainteresowało mnie pewien fakt że nie które skrypty są w swojego rodzaju kompatybilne( można je używać zarówno do VX jak i VX ace) i innych wskazanych wersji RPG Makera. I mam tu takie małe pytanie: Znacie jakieś skrypty do VX ace które są kompatybilne z VX? Jeżeli znacie moglibyście mi podać przykłady takich skryptów. Z góry dziękuje :-)

A dla szukających wyzwanie kolejne pytanie :-D
Spoiler:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kompatybilność VX i VX ace

Post autor: GameBoy »

Od czego to zależy że skrypt jest kompatybilny i można go użyć zarówno do VX i VX ace?
Jako, że VX Ace to trochę ulepszona wersja zwykłego VX, wiele klas z edytora skryptów jest identycznych, bądź jedynie odrobinę rozszerzonych.
Jeśli inny skrypt dla VX robiony przez osobę trzecią odnosił się tylko i wyłącznie do tych niezmienionych rzeczy to będzie on działał też na VX Ace.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Kompatybilność VX i VX ace

Post autor: Amelanduil »

Piotr I pisze:Znacie jakieś skrypty do VX ace które są kompatybilne z VX? Jeżeli znacie moglibyście mi podać przykłady takich skryptów. Z góry dziękuje :-)
"Jakieś skrypty"... ugh, wrzucanie skryptów po to żeby były nie jest najlepszym pomysłem. Jak chcesz wrzucić do gry skrypt, to chociaż wiedz do czego ci on potrzebny.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Kompatybilność VX i VX ace

Post autor: Rahim »

Trochu to bez sensu... Większość skryptów spod VX jest już dostępna do ACE, więc nie widzę drążenia dziury w całym, i doszukiwania się skryptów kompatybilnych jednego makera z drugim...
ODPOWIEDZ