Prace Daisetsu

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
ODPOWIEDZ
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Prace Daisetsu

Post autor: BH Daimaouji »

Daisetsu pisze:Obrazek
Sexy blondynka? No no, cóż jeszcze wymyślisz ziom
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Powczan »

Coraz lepiej cieniujesz. Poprawia się głębia dzięki temu :P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Scientist
Posty: 93
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Scientist »

Choć rysunkowo jest jeszcze sporo pracy przed Tobą, to digital-design całkiem mi się podoba. Ile trwa zrobienie przez Ciebie arta w wersji mangowej, takiego jak to?

Obrazek

Robisz może też takie arty na zamówienie z otrzymanego szkicu, czy coś takiego?
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Scientist - Trudno powiedzieć dokładnie ile, ale szacunkowo byłoby to gdzieś około 8 godzin [od etapu pustej kartki przez zeskanowanie aż do wersji finalnej].
Jasne, że robię :). Jak chcesz pogadać o tym więcej, to napisz do mnie na PW.
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

O rany, i znowu wieki minęły od ostatniej wizyty :p.
Mój znajomy zamówił u mnie swoją postać i ogólnie wygląda tak. Jest to swego rodzaju połączenie Sailor Chibi Moon z uzbrojeniem rycerza husarii:

Obrazek

Poza tym zrobiłem swoją pierwszą mangę. Znajdziecie ją na moim koncie na DA. Co prawda ma tylko 16 stron, ale zawsze to już jakiś gotowy projekt :).
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Prace Daisetsu

Post autor: BH Daimaouji »

Daisetsu pisze:O rany, i znowu wieki minęły od ostatniej wizyty :p.
Mój znajomy zamówił u mnie swoją postać i ogólnie wygląda tak. Jest to swego rodzaju połączenie Sailor Chibi Moon z uzbrojeniem rycerza husarii:

Obrazek

Poza tym zrobiłem swoją pierwszą mangę. Znajdziecie ją na moim koncie na DA. Co prawda ma tylko 16 stron, ale zawsze to już jakiś gotowy projekt :).
Nie widze w niej nic z córki Yamchy*, Videl/Pan* owszem

Przypominają sie czasy Valis, i grając jako sexy rycerzową (czy jak to tam) Yuko

*

-Touro Furuya gra Mamoru w Sailor Moon czyli ojca Chibiusy
-Yuko Minaguchi gra Sailor Saturn aka Hotaru
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Klonoa »

Uff, dlugo mnie tutaj nie bylo...

1. Rece/Dlonie
Mozna odrazu zauwazyc, ze cos jest nie tak z lewa dlonia naszej polskiej magicznej dziewczyny gdzie wydaje sie jakby miala ona zbyt duzo tluszczu w swoich walecznych palcach gdzie brakuje jej tez kciuka i dewoluowal jej nadgarstek zlewajac dlon z przedramieniem.
Wszyscy wiemy, ze stawy(jezeli tak nazwac) w palcach kiedy sa zgiete nigdy nie sa one w stu procentach okragle - zwlaszcza z takiej perspektywy. Doradzilbym tutaj rysowac podstawe pod piramidke z malym plaskim dachem - mozesz nawet na swoich dloniach popatrzec jak to wszystko wyglada. Bardzo duzo ludzi tak robi :)

Z drugiej strony prawa dlon wyglada jakby byla ona zlana na plasko z naszym punktem widzenia gdzie jej palce dodatkowo wygladaja na uciete lub magicznym zakleciem ukryte przed czujnym okiem poczwar ksiezyca chcacych zdobyc sailor crystal.. czy heart... mniejsza o to. Tak samo jak u lewej dloni nadgarstek kompletnie zanika i dlon wyglada jakby zlewala sie z przedramieniem. Kciuk ma usprawiedliwienie bycia zaslonietym tym kawalkiem czerwonej "husty"

Troche boli w oczy patrzenie jak jej rekawice nie potrafia sie marszczyc jak powinny normalne rzeczy, tym bardziej przy nadgarstku gdzie dlonie widac, ze sa wygiete w inna strone :c

2. Wlosy/Glowa
Nie mam zielonego pojecia z jakiej strony obracala ona glowe ale wyglada to tak jakby miala ja wyprostowane i zrobila zwrot w lewa strone. Jezeli tak jest to wydaje mi sie, ze sa one za bardzo wyrzucone w druga strone, a nie wyglada to jak jakis potezny zwrot postaci. Wydaje mi sie, ze lepiej byloby pokazanie subtelnego odrzutu wlosow na bok tak by "viewer" nie widzial natloku chaosu w licznych kosmykach wlosow porozrzucanych na lewo i prawo - na obrazku jest moja idea jakby to lepiej wygladalo(bez szczegolow).
Konczac ten punkt jej rozmiar wlosow naprawde buduje wrazenie jakby miala ona doslownie jakas gruba peruke na glowie lub jakas czarna czapke. Strasznie duzo wlosow odstaje od teoretycznej czaski heroiny i na to sie zle patrzy :/

Ostatnia rzecza sa usta... a raczej cala twarz.
Prawe oko powinno byc mimo wszystko minimalnie splaszczone w wzdluz i wydaje mi sie, ze jej usta powinny byc minimalnie wydluzone jak w przykladowym obrazku gdzie tez winny znajdowac sie chociaz minimalnie odsloniete zeby. Z taka ekspresja ust wydaje sie jakby byla ona zaskoczona, ale jednoczesnie gotowa do walki - przynajmniej ja odnosze takie wrazenie.

3. Magiczne efekty
Trzeci punkt bedzie dosc krotki bo nie mam sie az tak bardzo co czepiac, ale jezeli juz ktos sie przypatrzy to husarskie skrzydla zdaja sie byc przyczepione do husty heroiny, a nie do jej plecow gdzie powinny byc umocowane. Nie szkodzi ze jest tu wliczona magia, ale wyglada to bynajmniej slabo konczac slad skrzydel w miejscu gdzie stykaja sie z husta.. czy co to jest :/

4. Propozycja jakby moglo to lepiej wygladac.
Spoiler:
Uwaga!
Nie chce nikogo do niczego zmuszac, nie chce nikogo ponizyc, nie chce byc wredny - pokazuje moja idee jak ta praca moglaby lepiej wygladac, jest to moja czysta opinia. Mimo wszystko propozycja jest czystym malym szkicem gdzie zmienilem minimalnie postawe bohaterki i ustawienie jej dlonie wydaje mi sie bardziej naturalnie itp. itd. prosty szkic.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Tradycyjnie solidna krytyka od Klonoy.
Jakby co, to nie widzę powodu, żeby w ogóle być urażonym. Po prostu wyraziłeś swoje zdanie i tyle. I tak nigdy nie szło mi idealnie, więc wiadomo, że zawsze zdarzą się jakieś gafy, których nie widzę. A dzięki twojej opinii jestem w stanie w jakiś sposób je dostrzec, więc bardziej powinienem być ci za to wdzięczny niż urażony.

Kolejna praca:
Obrazek

Ta akurat jest na konkurs dla autorów komiksu Element Soul.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Prace Daisetsu

Post autor: McLaren »

Super:) ale czy ta postać wisząca jak nietoperz nie powinna mieć włosów rozpuszczonych opadających na dół? Pominąłeś ten szczegół? bardzo ważny szczegół czy to ma tak być?
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Prace Daisetsu

Post autor: lorak »

Bardzo podobają mi się kolory na tej pracy. Oczy tylko wydają się być umieszczone nieco zbyt wysoko i głowa jest chyba troszkę za duża (u tej po prawej). Fajnie ci wyszła sukienka.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Klonoa »

Spoiler:
Powyzszy obrazek sluzy jako odnosnik do dalszej czesci postu!


1. Dlonie/rece
Zaczne od oczywistej rzeczy, ktora pierwsze rzuca sie w oczy-- dlonie!
Jak widac w twojej pracy obie dlonie ulozone sa w taki sposob jakby podloze znajdujace sie pod woda zdaje sie byc nieregularne, a z kolei tez nasza heroina lezy na kompletnie plaskiej materii. Prawa dlon wyglada jakby opierala sie o kamien z mojego punktu widzenia, prawie go lapiac. Z kolei lewa dlon jest.. nawet nie wiem jak to dokladnie opisac jezeli mam byc szczery-- wydaje sie byc wykrecona do srodka budujac delikatne wrazenie zlamanego nadgarstka.
Na internecie istnieje bardzo duzo poradnikow i wzorcow dloni, ktore sa w roznych pozycjacj jak na przyklad trzymajac kieliszek, zaciskajac piesc w strone kamery czy nawet szarpiac koldre/posciel itp. itd.

2. Woda i wlosy
Nie mowie ze wode jest w jakikolwiek sposob latwo narysowac ani drobnych delikatnych fal jakie sie tworza kiedy cos wleci do wody lub w niej sie porusza, ale wszystko jest tutaj dosc chaotyczne jezeli chodzi o ruch wody, a jakie czesci ciala gdzie sie znajduja zanurzone. Nawet jezeli woda jest o kolorze cyanu(tak mi sie wydaje) to we wszystkich mangach i jezeli sie nie myle w wiekszosci anime wszystko co jest pod woda staje sie odrazu ciemniejsze jakby padal cien na dany obiekt. Nawet w realnym swiecie kiedy zanurzymy czesc naszego ciala w wodzie to przygladajac sie widac, ze zanurzona czesc ciala jest odrobine ciemniejsza pod woda niz nad jej powierzchnia-- na dole przyklad. Jestem nieco zmeczony wiec nie edytowalem kazdego materialu jaki zawre w tym poscie.
Spoiler:
Na koniec dorzuce, ze granice wody lepiej jest rysowac ostra krecha niz gladkim pedzlem :)

Druga rzecza sa nienaturalnie zanurzone wlosy z kucyka tej dziewczyny w wodzie, poniewaz wszyscy wiemy, ze nasze wlosy bedace w wodzie sa lzejsze od niej i unosza sie przewaznie ku gorze lub sa po prostu bezwladne. Przewaznie jak wezmiemy garsc wlosow i zaczniemy je zanurzac w wodzie beda sie one rozchodzily na boki utrzymujac sie na powierzchni wody. Popnizej zalaczam dodatkowy przyklad poza moja proba wizualizacji tego co pisze..
Spoiler:
3. Koszulka/sukienka
Nie wiedzialem co mi nie pasowalo w tym designie, ale potem juz wiedzialem co jest nie tak. Dekolt, a raczej kolnierzyk jest nienaturalny dla danej pozycji w jakiej sie znajduje tulow tejze postaci. Kiedy stanelaby ona w prostej postawie to na ten moment ten kolnierzyk by ja doslownie zaczal dusic nawet jezeli tam odstaje odrobina materialu dla luzu. W zalozeniu zakladam nie miales zamiaru robic dekoltu dla tej postaci, ale jednak wydaje mi sie, ze z dekoltem sprawy wygladaja o niebo lepiej niz z tym co jest nam zaprezentowane-- plus dekolt nie jest duzy, a pozycja sprawia tylko wrazenie, ze jest on duzy.

4. Postawa

Ostatnia rzecz jakiej sie uczepie to wlasciwie proporcje, a nie postawa nagiej bohaterki w tle.
Pierwsza rzecz przodem, a to znaczy ulozenie rak w stylu faraona. Jezeli staniesz przed lustrem i sprobojesz zrobic te same ulozenie rak to odrazu zauwazysz, ze cos tutaj jest nie tak i rece musialyby byc prawdopodobnie powybijane ze stawow by zobaczyc to co tu widzimy. Kolejna rzecza sa jej biodra, ktore zaczynaja sie okraglic troche nie tam gdzie trzeba zwazajac na te dwie linie, ktore prowadza do "intymnego" miejsca.
Nie bede probowal opisac o co mi chodzi, poniewaz moja wizje idealnie widac na przykladzie jaki stworzylem dla tego posta :)

@Daisetsu,
Tamto napisalem ogolnikowo bo nigdy nie wiadomo czy na forum nie pojawi sie jakas nowa dusza, ktora przejrzala by temat i uczepila sie mnie, ze sam nic nie pokazuje tylko potrafie krytykowac. Czlowiek przezorny zawsze ubezpieczony, tak?

Widze ze powoli zaczynasz sie poprawiac w swoich rysunkach, ale nie powiem... nie dajesz mi odetchnac kiedy wrzucisz cos nowego do tego tematu... chociaz przygotowywanie szkicow prezentacyjnych jest swego rodzajem praktyki, a wiec dzieki za pomoc hah :D
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

McLaren - Tak miało być :).

lorak - Dziękuję :). Jak zwykle trafią się jakieś gafy.

Klonoa - I tak moim zdaniem wrzucam strasznie rzadko :p. I to ja powinienem tobie dziękować za szczere opinie. Nie mam niestety nic na swoją obronę - po prostu znowu cała masa błędów, które dostrzegam dopiero wtedy, kiedy kto inny rzuci okiem.

Obrazek

Tutaj coś czuję, że będzie sporo błędów. W przypadku traditionali zdarzają się one znacznie częściej, a cała prawda o prawdziwych umiejętnościach pracy z ołówkami na papierze wychodzi na jaw.
Ogólnie rysunek ten przedstawia moje postacie z mojego pierwszego pomysłu na mangę, który opierałby się na przedstawieniu motywu domówki i nadmiernego spożywania alkoholu i efektów z tym związanych - tak jakoś taki pomysł mnie kiedyś naszedł po wysłuchaniu wielu opowieści z imprez :p.
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Po obejrzeniu paru speedpaint-ów na Youtube odpaliłem wczoraj GIMP-a i oto efekt:

Obrazek

I pomyśleć, że zaczęło się od narysowania kółka na środku :P
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Yoroiookami »

Śliczne. Szczególnie podobają mi się oczka. Twoje wcześniejsze prace też są ładne, ale to już chyba nieco wyższy poziom. :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Klonoa »

Diabli niech wezma to, ze gospoda lepiej dziala na tabletach niz na przegladarkach.

Jezeli mam byc szczery to portret jezeli moge go tak nazwac nie ma zbyt wielu wad bo tez nie widac tam zadnych rak ani nog itp. a jedyne do czego moge sie przyczepic to rozmiar wargi, ktory przynajmniej dla mnie buduje efekt prawie jej braku gdzie w mandze i anime kobiece wargi, a zwlaszcza te dolne sa nieco wieksze niz ustawa przewiduje.

Skora jest zdecydowanie zbyt jasna i przez to zlewa sie ona z bialkiem w oczach gdzie jak juz to rumience powinny znajdowac sie bardziej przy krancach oka nizeli byc bezposrednio pod nimi.

Kolejna rzecza do jakiej moge sie przyczepic to odrobine maly dystans miedzy oczami gdzie pewno znasz zasade zachowania dystansu rownego szerokosci oka :)
Idac ta zasada prawe oko powinno byc bardziej "splaszczone" i troche bardziej "wygiete".

Ostatnia rzecza do uczepienia sie jest te w kij nienaturalne przejscie wlosow. Chodzi mi o przejscie, ktore tworzy swego rodzaju X i przez to wyglada jak kawalek materialu jak np. kawalek papieru, a nie wlosy jak powinno byc.


Jezeli chodzi o rysunek na papierze to wstawie jego krytyke jak bede mial spreparowany jak zawsze material do zwizualowania moich mysli-- czyli pewnie poleci edit posta :)
Less Less Arte
Obrazek
ODPOWIEDZ