Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Obrazek

Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska


A więc stało się :lol: Patch 1.6 przerodził się w projekt usprawnienia, a ten w dodatek!
EC jest remasterem Edorii.

W projekcie uwzględnię wszystko na co narzekaliście w OzE (skradanie :-) ! i system ucieczki tyż! :-D ), a także dodaję nowe elementy i wątki. W dodatek będą mogli spokojnie zagrać także ci który raz przeszli OzE - pojawią nowe wątki, alternatywne zakończenia starych zadań, a główna linia fabularna zostanie ulepszona.
Obrazek
- pogłębienie wątku głównego - przybliżenie postaci i ich przeszłości, rozwinięcie niektórych wątków
- ulepszenie końcowego etapu gry
- około 12 nowych zadań, także na które miałem pomysł w oryginale, ale z różnych powodów nie zostały wprowadzone
Obrazek
-poprawiona mechanika walki
- zrobiony nowy system ucieczki, w pełni działający i wygodny :-)
- nowi przeciwnicy
- poprawiony balans
Obrazek
- zupełnie nowy system skradania - "System Zagrożenia" - łatwiejszy, mniej przypadkowy i zabawniejszy
- polepszone minigierki, nowy system otwierania zamków i kopania skarbów
- system stawiania ognisk w dziczy dla regeneracji i awansów
Obrazek
- różne usprawnienia
- ponownie - ulepszony balans, także przez nowe drzewka postaci (na dodatek jeszcze większe! 8) )
- normalne przewijanie napisów w cutscenkach :-o
- dużo nowych cutscenek i "filmików"
- zintegrowany Antilag
- dołączona instrukcja, poradnik, solucja i materiały dodatkowe 8)
- lepszy instalator z dołączonym RTP



Tego się nie spodziewaliście, prawda? :-)

Uprzedzając pytania: nie zapowiadam nowej gry, bo miałem kilka projektów od ostatnich GF-ów, ale różnie kończyły. Ostatni miał prawie skończoną mechanikę i rozpisaną fabułę, ale utopiłem go, bo nie zadowalał mnie. Ale możecie się spodziewać jeszcze gier ode mnie w bliskiej przyszłości :-D
Ostatnio zmieniony 17 lip 2019, 22:53 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 27 razy.
Awatar użytkownika
takikaki012
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2015, 09:35

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: takikaki012 »

Ten system skradania… jaram się tym jak jeszcze niczym dotąd :o Czekam na download…
Dawniej KacpiPL ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Wreszcie sobie zagram i może poziom trudności będzie miał litość. :lol:

(Zmieniłbym obrazek przy skradaniu się. Niby fajny, ale mało klimatyczny :roll: )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Adrap »

Miało być na lato :/
Teraz nie mam czasu żeby przejść.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

@KacpiPL - cieszę się. System jest gotowy i testowany przez najmnitów... :-)

@Yoro: Postaram się aby był ludzki. Znowu będą 3 poziomy trudności, ale lepiej zbalansowane.

@Adrap: Ale na lato to miało być chyba coś innego ;-) Na EC też trzeba będzie trochę poczekać.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

,,Długi czas oczekiwania dobiegł końca. Wszechmocny Kryzz333 doprowadziły nas tutaj gdzie będziemy świadkami jego Edycji Cesarskiej Opowieści z Edorii. Jego poprzednia wersja 1.5 która ukazała nam wizji, skupi naszą duchową siłę. Zjednoczcie swe myśli tak by Kryzz333 usłyszał naszą radość. Bo jego jest moc która umożliwi nam zagranie w wersję 1.6, a my jesteśmy chętni zagrania w jego grę. DAJ NAM ZAGRAĆ W WERSJĘ 1.6 OH KRYZZ!!!"

Może to nie jest jeszcze gra, a zapowiedź, ale nie mogłem się powstrzymać :lol: :lol: Pozwoliłem sobie żartobliwie zacytować przerobioną wypowiedzią z gry. Pewnie większość kojarzy te o to słowa. Ale mniejsza z tym. Żarty żartami a tu powstaje rozszerzona wersja Opowieści z Edorii. Jestem zainteresowany co z tego wyjdzie. Mam nadzieje że posłuchałeś moich rad ( przynajmniej część z nich) i stworzysz coś niesamowitego.

Trzymam kciuki i obserwuję temat z nadzieją na wysłuchanie nowych wieści o Edycji Cesarskiej.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: ravenone »

Czekałem na zapowiedź od ciebie, ale liczyłem na coś świeżego. A tymczasem po roku czasu dostajemy jakiś DLC i podpicowaną podstawkę.
Jeśli da się zagrać w to odrębnie to ok, jeśli nie to nie będę dla kilku questów znowu kilkudziesięciu godzin pykał.

Ogólnie nie rozumiem tendencji w tym roku, to już bodaj trzecia gra typu - rozszerzenie podstawki, dlc itp.
Takie rzeczy robi się albo dla kasy, albo dla rzeszy fanów. Ani jednego, ani drugiego w polskim RM nie ma.

Żeby nie było - OzE to jedna z ciekawszych gier ostatnich lat, ale naprawdę liczyłem na jej kontynuację lub coś nowego.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Ogólnie nie rozumiem tendencji w tym roku, to już bodaj trzecia gra typu - rozszerzenie podstawki, dlc itp.
Takie rzeczy robi się albo dla kasy, albo dla rzeszy fanów. Ani jednego, ani drugiego w polskim RM nie ma.
Wiesz co, w zasadzie można byłoby rozszerzyć to na całego RM :wink:

Robię dodatek z paru powodów:
1. wstyd mi trochę za stan w jakim zostawiłem OzE. Chciałbym aby było grywalne w pełni itd. Przy okazji wprowadzę parę wątków pobocznych które z różnych powodów nie przeszły (będą m.in. wątek pewnego pułkownika, wątek z Hipodromem... :-)

2. jeśli ludzie będą wracać po mojej pierwszej produkcji chcę aby była w dobrym stanie, a nie z bieda skradanką na początku którą połowa nie była w stanie przejść

3. nie byłem w stanie nic zrobić przez cały rok...
Jak pisałem jakiś czas temu, miałem wiele projektów w tym roku: OzE II, spin-off Edorii, drugi spinoff... Ten drugi miał kilka razy przepisywaną fabułę i jest nadal "aktywny", ale nie potrafię go już ogarnąć i wolę zacząć coś od nowa.
Latem zrobiłem jedną grę do szuflady, mającą aż 6 h gameplayu, ale to jet do szuflady i nie nadaje się na internet.

EC potraktuję także jako poligon szkoleniowy. Jak zakończę sprawę OzE będę mógł zająć się nową grą. Nie wydaje mi się abym miał obecnie zdolności i siły aby zrobić grę znacznie wybiegającą jakością od OzE.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Noruj »

Ta sama gra (inna wersja) może brać ponowny udział w GFach? xD
A za rok Opowieści z Edorii: Wersja Imperialna? xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Ta sama gra (inna wersja) może brać ponowny udział w GFach? xD
Zobaczymy. Summon admin :-D
A za rok Opowieści z Edorii: Wersja Imperialna? xD
Premium Deluxe pre-sale Remastered 1080p version xD Jak spieprzę z tą wersją to tak xD


EDIT:
A tak wogóle - dodałem normalne przewijanie tekstu w intro :-D Masz powód aby zagrać :-)

EDIT2...

Co do tych GFów to jak Jazz da, to spoko, ale chodzi mi o to, że i tak nic konkretnego już nie zdążę zrobić prócz upgradu, więc robię upgrade.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Przyznam, że trafiają do mnie wyjaśnienia dlaczego powstaje nowa wersja gry (ja to lubię, są gry w który w innym wypadku bym nigdy nie zagrał, patrz też post by Yoroiookami), celem są przecież także (a może głównie?) nowi odbiorcy.

Co do GF - niestety nie mamy precedensu, więc w tej chwili nie odpowiem na 100%. Niemniej gdyby ktoś przystawił mi pistolet do głowy i kazał decydować natychmiast i bez konsultacji z kimkolwiek, to (jeśli rozszerzenie rzeczywiście doda nowe wątki i technikalia, plus nie miałbym wyraźnych głosów, że nowa wersja to tylko kosmetyczny pic-na-wodę-fotomontaż) prawdopodobnie dorzuciłbym tytuł do GF z wyraźną adnotacją, że jest to wersja rozszerzona, głosujący sami mogliby w ten sposób decydować, czy usprawnienia warte są kolejnego uznania. Opcją jest przy tym też np. powiększenie podium o jedno miejsce jeśli gra pojawiłaby się na nim ponownie (w ten sposób nikt nie zostałby wypchnięty). Oczywiście rozumiem wątpliwości, też przez moment zawahałem się, czy po prostu nie dokleić tego tematu do istniejącego wątku o grze. No i wszystko co napisałem to takie przemyślenia na szybko, przede wszystkim życzę powodzenia w rozwijaniu gry, na pewno jest jeszcze spore grono osób, które dzięki nim zaatakuje tytuł. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Stworzyłem "Zrodzonego ze Spamu" jako dodatek z kilku powodów. Między innymi to, o czym wspomniał Jazz. Niby nie zmieniło to pierwszych dwóch godzin gry nie wiadomo jak, ale osoby które grały w sam dodatek przegapiły choćby scenkę z moim 'tajemniczym projektem'. Zresztą wydawanie dodatków, nawet na mejkera nie powinno być takie dziwne. W końcu to po prostu zwyczajnie bardzo duży update istniejącej już gry. A w Opowieści z Edorii nie grałem i specjalnie czekam na tę nową edycję, bo standardowa wersja miała dla mnie zbyt frustrujący poziom trudności. Nie ma chyba w tym nic złego.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Noruj »

Ja podobnie jak Yoro, oczekuję mniejszego stopnia trudności. Zwłaszcza w cenach noclegów, potków.
Bo oryginalna gra była pod tym względem dla mnie nieprzyjemna . A wbrew pozorom miałem chęć przejścia gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Mówisz i masz:


MINIUPDATE
W Dodatku wybieramy poziom trudności po Prologu, żebyśmy wiedzieli czego się spodziewać. Jak obrazek rzecze - na Normalu poziom trudności jest prologowy (średnio-niski).

Co do regeneracji, mikstury nadal będą elitarne (a przynajmniej bardziej niż w innych grach), ale odpoczynek to zaledwie 50 solidów za 100% + dostajemy Zestawy Obozowe do odpoczynku w dziczy.

+
Nowy system książek - oparte na tradycyjnych Obrazkach
Ostatnio zmieniony 10 sie 2017, 19:05 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
takikaki012
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2015, 09:35

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: takikaki012 »

To menu wybierania poziomu trudności z czachami - świetne, na książki fajny pomysł, ale mnie tak tak trochę czcionka do tych książek nie pasuje. Ale co ja tam wiem ;d
Dawniej KacpiPL ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ