RPG Maker MV: Nowy RM.

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: McLaren »

Tak.
Jest nadzieja ,że przed wydaniem programu wszystkie rpg makery na których robimy będą w cenach promocyjnych:)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Dragon Kamillo »

McLaren, nadzieja oj nadzieja, ale nie wiem czy wiesz, ale nie wszystkie, RM2k nadal nie jest dostępny ze strony RM.web (to już chyba 4 miesiąc), a jakiś miesiąc temu powstała nowa wersja RM2k i 2k3 i mimo starań Cherrego i próśb użytkowników nadal aktualizacja nie pojawiła się na RMweb.

Oczywiście główny powód jest bo MV, bo wszyscy się na nim skupiają, bo wszyscy się nim jarają (ja nie XD) i w ogóle. Więc w sumie nie jestem aż do końca pewien jakichkolwiek promocji innych makerów przy okazji jego wydania. Tym bardziej że na pewno będzie droższy niż w tym preorderze. Słowem nie muszą nic obniżać.

A tak z innej strony RMXP czy 2k/3 jest już w dość przystępnej cenie - a to nadal świetne silniki.

VXACE (o zwykłym nie wspominając) straci za pewne wiele przy okazji premiery MV - no bo jak można się domyślać MV to ACE+, wygląda że wszystko będzie lepsze i nic gorsze, jak to miało miejsce kiedyś między makerami od 95 do VX.

Przy okazji o ile 2k3 jest nadal w rozwoju przez Cherrego, to 2k raczej nie niestety i prawdopodobnie nie dostanie nawet poprawionego fullscreena, z tego co wiem sytuację tu komplikuje to że program 2k nadal jest aktywny w japonii i ma kod źródłowy (którego nie ma 2k3 bo został utracony), a cherry tą zmianę potrafi wykonać tylko w pliku binarnym - czym stracił by kod źródłowy aktualnej wersji.

E tam rozpisałem się, pewnie nie potrzebnie XD
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Ekhart »

No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Rave »

Nom. Może 17 grudnia to jest data tylko dla japońców?

Anyway fajnie.
simple
Posty: 16
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:59

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: simple »

DEMO do sciagniecia (20 dniowe) tutaj:

http://www.rpgmakerweb.com/download/fre ... g-maker-mv
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Powczan »

To jest przedsprzedaż. Można już pobierać co prawda, ale po premierze zmieni się pewnie cena i zawartość paczki.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Jazzwhisky »

Pierwsze odkrycie, Panowie i Panie - można normalnie napisać "ą". :)

edit
Poza tym wychodzi na to, że nie mamy wcale opcji eksportu bezpośrednio dla Androida/iOS, jest tylko manual (F1 -> Converting to an Android App), a o wszystko trzeba zatroszczyć się samemu (co jak teraz pomyślę - było bardziej niż do przewidzenia).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Ekhart »

Jazzwhisky pisze:Pierwsze odkrycie, Panowie i Panie - można normalnie napisać "ą". :)
Fuck yeah. Przenoszę projekt do MV. Ile razy usunąłem dialog w grze, bo ą mi zaznaczyło caly tekst :C (na szczęście dali ctrl+z!)
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: McLaren »

Program jest po Polsku?
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Ekhart »

McLaren pisze:Program jest po Polsku?
Nope, po angielsku.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: McLaren »

Trzeba go będzie zrobić tak jak z naszymi programami przetłumaczyć i nie będę pisał co bo Jazz ostatnio mi nie kazał o ty pisać ale wiecie sami o co chodzi a gdy będziemy chcieli sprzedać swoje gry to będzie można kupić program oryginalny żeby mieć licencje :) Więc może...? Hmm?

Ściągnąłem wersję Trial i nie podoba mi się ten program chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do makera xp :) Jedyne co jest dobre w tym programie to to ,że można gry odpalać na androida itp. Nie podoba mi się edytor postaci... jak i same postacie przypominają mi małe boby.
Grafika w programie nic specjalnego. Jestem ciekaw czy dałoby się wydobyć z tego programu kod na te platformy i dodać do XP bo tylko tak szczerze zależy mi na tym i pewnie wam też:)
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Ekhart »

Obrazek

Czy mi się wydaje, czy MV nie ma wsparcia dla .mp3?
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
simple
Posty: 16
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:59

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: simple »

niema. tylko ogg i m4a. (m4a podajrze dla mobilnych)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: Dragon Kamillo »

Akurat mp3 możesz na OGG przekonwertować, ale ogólnie to dupnie. MP3 nadal jest dość popularnym formatem, usunięcie go to wielki minus (choć pewnie można go dodać z powrotem). A przy okazji to też problem przy konwertowaniu projektów.

Nie lubię triali, a nawet nie chce mi się tego testować. Może jak wyjdzie wersja lite, lub będzie za grosze to się skuszę, póki co czekam na oceny innych i nowsze wersje 2k/3 XD.

No i dobrze że nie ma błędu z ą, to na prawdę wkurzało.

A i może ktoś dokładniej wyjaśnić o co chodzi z tym eksportem projektów na gówienka.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RPG Maker MV: Nowy RM.

Post autor: GameBoy »

Licencja na używanie kodeka/biblioteki MP3 w komercyjnych produktach kosztuje, więc pewnie dlatego pozbyli się tej opcji.

http://mp3licensing.com/
ODPOWIEDZ