Świat Asgun, Noruj Gra, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: Noruj »

Blog Noruj Gra
Nowa recenzja - Golden Sun: The Lost Age, kontynuacja poprzedniej recenzji
Zapraszam.
http://norujgra.blogspot.com/2015/10/go ... a2002.html

Fragment:
Umówmy się na samym początku – GS:TLA to gra bardzo, ale to bardzo podobna do swojej poprzedniczki. Mamy tą samą rozgrywkę, te same mini-gry, tą samą grafikę, te same walki. Niemal nic tu się nie różni – więc dlaczego bawiłem się ciut gorzej? Diabeł tkwi w szczegółach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: Amelanduil »

To co Noruj, teraz tylko Dark Dawn na DS'a ci zostało. Też będziesz recenzował? :P
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: Noruj »

Chętnie bym zagrał w Dark Dawn, chociaż czytałem, że taka sobie gra.
Na stronie w następnej kolejności pojawi się prawdopodobnie Harvest Moon:TLV i Summon Night:CS.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: Jazzwhisky »

Mamy bardzo bardzo podobne odczucia jeśli chodzi o GS i GS2 (chyba trudno mieć inne :P), więc dorzucę się do opinii - GS3 to umiarkowana klapa, u mnie numer 1 na liście "najlepiej zrobiona słaba gra w historii", jest trochę jak GS1 jeśli chodzi o długość (i pewien niedosyt, nie?), GS2 jeśli chodzi o treść (trochę dramat), ale lepsza od obu jeśli chodzi o techniczne wykonanie i dopracowanie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: Amelanduil »

No, w porównaniu do poprzednich części trójka jest bardzo słaba. Jak ogrywałem to miałem też takie wrażenie, że strasznie krótka.
Szkoda, że jakoś ta marka została zapomniana... bardzo bym się ucieszył gdyby wyszła następna część. A i nawet z Isaaca w smashu też byłbym rad.

Edit:
A, i byłbym zapomniał - straszliwie łatwa była, i dziwny endgame miała w którym co walkę mi się level wbijał...
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Quadfour, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Noruj »

Obrazek

Kroniki Asgun
to gra wyobraźni, fabularny erpeg, którego akcja rozgrywa się w uniwersum Asgun.

Każdy ma możliwość zarejestrowania się na forum, stworzenia swojej własnej postaci i wzięcia udziału w przygotowanych przygodach wraz z innymi graczami.

Dlaczego warto zagrać w Kroniki Asgun?

- Fabularne rpgi rozwijają wyobraźnie i zdolności pisarskie.

- Kroniki Asgun to też gra, możesz tu rywalizować z innymi, rozwijać swoją postać i być coraz lepszym.

- Masz okazje aktywnie współtworzyć świat Asgun. Wszystko, co dzieje się w Kronikach Asgun, zaliczam do kanonu. Bardzo możliwe, że w którejś grze w uniwersum Asgun, znajdziesz nawiązanie do własnej postaci.

- Najciekawsze przygody będą nagrywane przez lektorów w postaci "audio-booków" i wrzucane na serwis youtube.

Jesteś zainteresowany grą? Chcesz stworzyć postać i nauczyć się grać?
Zajrzyj do księgi!
Obrazek

Zapraszam!
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Quadfour, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Adrap »

Przeczytałem już się zapisuję. Zawsze chciałem w coś takiego pograć, teraz mam okazję.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Quadfour, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Amelanduil »

A, czyli to coś takiego jak PbF (Play by Forum)? Próbowałem raz, znienawidziłem za to w jak chory sposób ludzie potrafili się rozpisywać podczas gdy ja ledwo kleciłem 3 zdania ._.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Quadfour, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Noruj »

Przygotowałem dla was 5 kwiatków z Kronik Asgun.

- Orientuję się, że w tym świetle Trish wygląda jakby miała grubo po pięćdziesiątce.
- Paladyn Veth po zapaleniu pochodni.

- Znam jedną opowieść. To historia drzewa, które stało sobie w lesie i drażniło podróżnych. Pewnego dnia, drzewu trafiła się grupka ludzi, którą postanowiło ono zdenerwować. Jednak nie miało ono pojęcia, że jeden z tych podróżników żył całe życie na wsi i ma ogromne doświadczenie w rąbaniu drewna. Ciąg dalszy zależy od tego, czy ta historia ci się podoba. - Poszukiwacz Rinet, kiedy napotkane Drzewo, zażądało od niego, żeby opowiedział historię.

- Uuuaaa... - wychodzę z namiotu, ziewam i przeciągam się - ale się wyspałam. A raczej wyspałabym się, gdyby nie to, że przez pół nocy śniło mi się, że atakuje nas jakiś straszliwie ryczący potwór. Dopiero nad ranem zorientowałam się, że to po prostu chrapanie, dobiegające z sąsiedniego namiotu... A tobie Caan, jak minęła noc? - Magiczka Trish po wyjściu z namiotu.

Szeptem mawiam do Vetha: - Mam nadzieje że nie będziemy musieli tkwić tu w nieskończoność, bo teraz narobiłeś mi ochoty właśnie na pulpeciki. - Rekrut Caan, po tym jak usłyszał o obiedzie Vetha.

Hałasujący towarzysze budzą mnie. Całe szczęście. Nie mogłem się wybudzić z tego koszmaru, w którym wyrywałem buraki z ziemi i jeden z nich chciał mi odgryźć palec. - Rinet, pochodzący ze wsi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Quadfour, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Adrap »

Sytuacje z roślinami najlepsze.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Quadfour, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Noruj »

Niedługo nowa część kwiatków.
Tymczasem zapraszam na blog Świat Asgun na moje osobiste podsumowanie roku 2015.

http://theasgun.blogspot.com/2016/01/po ... -roku.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Noruj »

Zapraszam na coś wyjątkowego - prezentuję wam 1 część opowiadania audio, które rozgrywa się w Uniwersum Asgun. Bohaterami opowieści są gracze z www.asgun.fora.pl i to na podstawie ich przygód będą powstawały kolejne rozdziały. Główną bohaterką jest postać, znanej wam z forum Kleo.

https://www.youtube.com/watch?v=yreeTWblL1g

Zapraszam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Deathwing »

Fajny pomysł na rozwój uniwersum i plus za same chęci na nagrywanie słuchowiska (to na pewno ciekawsza jutubowa inicjatywa niż jakieś let's play), ale to tyle z pozytywów, bo mam na razie trochę uwag :) Nie pasuje mi zupełnie prezentacja postaci na początku. Wiem, że to standardowa procedura w erpegach, ale w tym wypadku historia powinna wyjść jakoś naturalnie w trakcie opowiadania. Takie wyrecytowanie opisu przed lustrem jest mocno sztuczne, a poza tym dokładna wiedza na temat przeszłości bohaterki jest słuchaczowi raczej niepotrzebna. Generalnie chodzi mi o to, żeby sesja była tylko inspiracją i punktem wyjścia do bardziej literackiego przedstawienia akcji. To wymaga więcej wysiłku niż kopiuj/wklej, ale na pewno słuchałoby się tego lepiej (nie żeby sam opis postaci był zły, wręcz przeciwnie). Z bardziej technicznych rzeczy - nie podchodzi mi głos narratora, ale to już raczej subiektywne odczucie. Za to jest ładna muzyczka i dźwięki w tle :)
turn up the silence
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: PInroz »

Ciekawe podejście do tematu :-) Na forum i ogólnie w świecie RM nie znam osób które z takim zapałem rozwijają uniwersum stworzonego przez siebie świata. Tak trzymać :-D Lecz oczywiście mam pewną uwagę. W czasie opowiadanej przez ciebie historii niech w pewnych momentach zmieniają się obrazki, przypisane danym sytuacją, doda to klimatu opowiadaniu. Lub lepiej zrób to w postaci serialu animowanego. To by było coś :mrgreen: Ale nie będę ci się narzucał zrobisz jak będziesz uważać. Fajnie że do swojej inicjatywy zwerbowałeś Kleo. W sumie to może i lepiej. Czekam na kolejną część opowiadania audio ze świata Asgun :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Noruj »

Uznałem, że skoro Kleo tak fajnie to napisała, to jak słuchacz pozna trochę faktów z życia, które później nie wypłyną, a mogą mieć wpływ na odbiór, to nikt się nie obrazi, jak je pozna. To bardziej serial niż książka, bo sam nie wiem dokąd ta historia będzie zmierzać. Może Kleo zrezygnuje za jakiś czas? Albo coś innego się stanie?


up@
To słuchowisko.
Obrazek
ODPOWIEDZ