Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Mikan

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2015, 20:36

Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Mikan »

Jest to gra nawiązująca stylem do arcadowych beatem upów, utrzymana w klimacie filmów z Brutusem Lee i Jackie Chinem.
Opowiada o wojowniczce kung fu wysłanej na bardzo ważną misję przez swojego mistrza. Ot typowa zręcznościowa gra walki z jakich słynie mój brat.
Powstała po to by mu pokazać że moja druga gra w historii tworzenia może przebić jego współczesne dzieła.
Starałam się aby grę mógł przejść każdy ale by stanowiło to jakieś wyzwanie. A przede wszystkim chciałam by gra dawała frajdę, stąd też kilka elementów humorystycznych.
Aby było łatwiej, niektóre rzeczy na mapie można zniszczyć aby zdobyć przedmiot odnawiający część hp po wejściu na niego. Co dodaje klimatu gry arcade.
Tak samo odzyskamy część HP jako nagrodę za przejście planszy.
Dla mniej zręcznych jest zapis w dowolnej chwili, co mam nadzieję znacznie zmniejszy irytację towarzyszącą grom w tym stylu zrobionym przez mojego brata.
Powodzenia w graniu! Liczę że pomożecie mi udowodnić bratu że są lepsi twórcy zręcznościówek od niego! xD
I że przy tej grze będziecie się dobrze bawić ;)

Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DOWNLOAD:
http://www.mediafire.com/download/q0ii0 ... Piesci.zip

Dla ludzi nie posiadających RTP osobny link do niego (w środku instrukcja gdzie je wrzucić):
http://www.mediafire.com/download/7q6s4 ... /RTPME.zip

Aktualizacja - post przypisany autorce gry.
Jestem znana również jako "Siostra Ska'cia" ale nie radzę mnie tak nazywać :p
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Yoroiookami »

Hahaha. Prezentuje się kolorowo. Pobieram. Potem zedytuję pościk żeby nie śmiecić. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: ADI »

Na pierwszy rzut oka, po przeczytaniu opisu, i spoglądnięciu na SS, mam wrażenie jakbym miał do czynienia z mejkerową wersją Little Fighter'a. Idę i naparzam.

Zasysam na wieczór. Wgl ostatnio fajny wysyp giereu przed końcem roku :D
Obrazek
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

Wow toż to parodia tej gry z Rikim i Kuniem ("Atsem")
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Axer »

Powrót Ska'cia :o
Już zasysam.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Dragon Kamillo »

Przecież to nie jest gra Skacia.

W weekend zassam.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: GameBoy »

Pograłem chwilę, ale nie napiszę nic o grze dopóki Mikan się nie zarejestruje na forum. =)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Jazzwhisky »

Wygląda srogo, na pewno zagram w weekend, ale właśnie miałem nawet napisać, że... Gdyby. Ktoś. ODWAŻNY (a nie jak...). Miał. Ochotę. Walnąć jakiś bardziej prowokujący post, zwymyślać autorkę czy coś, to z przykrością muszę przyznać, że ekipa moderująca ma związane ręce jeśli chodzi o reagowanie, bo Mikan nie jest nawet użytkownikiem forum. :[
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: ravenone »

Zacna bijatyka, tylko jak pokonuję mini-bossa i zaczynam grę w drodze do hotelu, to po dwóch pierwszych falach nie da się iść dalej. Mapa mnie nie przesuwa.

Edit: ok, wcześniejsze save'y rozwiązały problem.
Czy gra kończy się
Spoiler:
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Ska'ciu »

Co prawda grę przeszedłem już chwilę temu i podzieliłem się wrażeniami bezpośrednio z autorką, ale wypowiem się i tutaj.
Żartobliwie mogę stwierdzić że jest to chińska podróbka moich gier. I to bardzo dobra podróbka.
Gierka prosta ale daje sporo frajdy i powoduje uśmiech na twarzy. Choć niektóre motywy są żywcem zerżnięte z pewnej mojej produkcji to i tak mnie rozbroiły. Jestem pozytywnie zaskoczony pomysłowością mojej siostry. Zrobiła grywalną i zabawną grę dobrze oddającą klimat wspomnianych filmów (z przymrużeniem oka).
Zauważyłem jednak przy tym irytujący błąd - po każdej walce bohaterka się cofa aby "zresetować" pozycję ekranu. Jeśli jej na to nie pozwolimy (o co łatwo w 4 etapie), pojawianie przeciwników się zbuguje i uniemożliwi dalszą grę.
Dlatego polecam by dla pewności po każdej walce cofnąć się samemu aż ekran przesunie się w lewo.
Ps. Warto przejść całość, na przykład by poczytać napisy w outro!
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Kleo »

Ja jestem z siebie dumna, bo udało mi się pokonać pierwszego bossa. Drugiego już pewnie pokonać mi się nie uda, a wątpię, czy w ogóle uda mi się do niego dojść - chyba jeszcze mam spory kawałek, a znów został mi tylko jeden punkt życia (wszystkie psy, koty i hamburgery w okolicy już zjadłam). Bardzo mi się podoba klimat projektu: muzyka i dźwięki, dialogi, pustawe wprawdzie, ale całkiem przyjemne mapki, bohaterka, no i oczywiście jej zabójcze kozaczki.

Jest jeszcze jeden błąd - postać może wyjść poza ekran (o kratkę lub dwie, ale jednak), co dodatkowo utrudnia, już i tak niełatwą, walkę. Nie jestem pewna, czy dotyczy to wszystkich map, ale na pewno sporej ich części.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Michu »

Ja przyłączam się do części przedmówców - chętnie wypowiem się na temat gry (niekoniecznie w superlatywach), ale dopóki na forum nie ma jej autorki, będzie to nie fair w stosunku i do niej, i do nas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Amelanduil »

Kurde, też bym chciał mieć rodzeństwo które robi gry, moi bracia to mnie hejtują za to że się tym zajmuję... :c
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Mikan

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2015, 20:36

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: Mikan »

No to czekam na opinie osob ktore czekaly na mnie :p
I przypominam iz w tej grze w przeciwienstwie do gier mojego brata mozemy miec zapis w dowolnej chwili wiec po kazdej udanej walce czy nawet po kazdym pokonanym przeciwniku bez utraty HP, mozemy zapisac a jak nam nie wyjdzie - wczytac by wyszlo! Dzieki temu kazdy przy odrobinie cierpliwosci da rade ukonczyc calosc.
Jeszcze raz powodzenia i czekam na kolejne opinie o tej grze ;)
Jestem znana również jako "Siostra Ska'cia" ale nie radzę mnie tak nazywać :p
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Legenda legendarnej pięści by Mikan [2k3][Download]

Post autor: GameBoy »

Dostałem gameover po śmierci w trybie 99 żyć. To błąd czy kara za bycie noobem?
ODPOWIEDZ