[XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Zablokowany
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: PInroz »

Ściągnąłem Demo i trochę sobie pograłem. I teraz mówię otwarcie. Pogromca Pustki ma potencjał :mrgreen:

Gra pod wieloma względami jest niezła. I zastanawiam się kiedy powstanie pełna wersja?

Lecz mam pewną uwagę :mrgreen:

W hud pojawia się mikstura lecznicza. I tu mam pytanie jak przypisać mikstury do paska hud? Fajnie by było gdyby można by było korzystać z mikstur przypisanych na pasku hud. Nie trzeba by było cały czas wchodzić w ekwipunek tylko po to by zregenerować sobie energie życiową lub manę. Było by to przydatne zwłaszcza w trakcie walki. Bo kiedy wchodzę do ekwipunku lub czegoś innego i wyjdę to przeciwnicy się odradzają i powracają na swoje miejsce tak jak są oni przypisani na mapie. Nawet nie wiem czy regenerują się też im energia życiowa. Mam nadzieję że to poprawisz lub już poprawiłeś:-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: HGS »

Cześć. Ten link do demo w ogóle działa? xD. Ta wersja jest tak stara, że sam się jej wstydzę. Miksturki przypisane są pod klawisz Q, a pasek który nazywamy HUD jest tylko jako wizualność, która pokazuje nam czy mamy dane potki w eq. Nie służy do przypisywania. W każdym razie jeżeli jesteś zainteresowany samą grą to już moge powiedzieć, że zmieniło się bardzo dużo i zapraszam albo do mnie na priv.
https://www.facebook.com/mojenowecostam89

Albo na te forum, na którym zaktualizowałem info:

http://forum.ultimateam.pl/Thread-XP-Po ... -3-stronie
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: Adrap »

Ciekawi mnie dlaczego autor nie publikuje swoich postępów nad grą tutaj tylko na ultimie. Szczególnie, że tu odzew jest o wiele większy. Dobra, moim zdaniem gra przeszła dużą rewolucję, a przynajmniej tak to wygląda. Niemniej nie tyle graficzną, co autor chyba się wreszcie wziął do roboty i popoprawiał parę systemów.
Haxo, naobiecywałeś duuuużo rzeczy, a projekt na ukończeniu. Mam nadzieję, że wszystko co jest wymienione napotkam w grze i będzie to lepiej wykonane niż system walki... no dobra. Całe demo.
P.S. Gra nadal wygląda dość brzydko i nieczytelnie.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: HGS »

Adrapnikram pisze:Ciekawi mnie dlaczego autor nie publikuje swoich postępów nad grą tutaj tylko na ultimie. Szczególnie, że tu odzew jest o wiele większy. Dobra, moim zdaniem gra przeszła dużą rewolucję, a przynajmniej tak to wygląda. Niemniej nie tyle graficzną, co autor chyba się wreszcie wziął do roboty i popoprawiał parę systemów.
Haxo, naobiecywałeś duuuużo rzeczy, a projekt na ukończeniu. Mam nadzieję, że wszystko co jest wymienione napotkam w grze i będzie to lepiej wykonane niż system walki... no dobra. Całe demo.
P.S. Gra nadal wygląda dość brzydko i nieczytelnie.
W odpowiedzi na twoje czepialstwo do grafiki w moim projekcie tak bardzo nieczytelnej i twoich wątpliwości co do samego projektu pozwolę sobie na przytoczenie kilku z wielu wypowiedzi osób nie związanych z waszą bardzo zamkniętą na siebie społecznością. Dziwi mnie tylko czemu wypowiedzi wasze mnie nie ruszają?

Obrazek

Naobiecywałem dużo i skoro to jest zamieszczone to znaczy, że to siedzi już w grze. Ale założę się, że znajdą się tutaj osoby potencjalnie zazdrosne, albo złośliwe w stosunku do mnie, który wytkną mi błahe błędy, które mogą wystąpić jak to w dużych projektach bywa. Idę również o zakład, że tak zwani "Konstruktywni" krytycy nie przejdą nawet połowy gry i wystawią jak bardzo wiarygodną opinię.

Grafika jest jak najbardziej spójna z całym designem gry. Nie wiem czy wiesz, ale 85% prac wykonuje osobiście, w tym grafikę i część muzyki. Jakoś dziwne, że krytykujecie ten projekt, a sami nic ciekawego póki co nie pokazaliście. O przepraszam znalazłem kilka perełek. Jedna z nich jest autorstwa Diablo i mówię tu o Dark Dawn, które udało mi się ostatnio uruchomić jakoś i pograć. Krytykę wyciągacie, ale nie bierzecie pod uwagę ilości czasu i wkładu w tą grę. Nie bierzecie też pod uwagę tego, że wszystko robię sam, bo nie lubię opierać się o inne osoby. Jeżeli już to robię to w wyjątkowych sytuacjach, kiedy sam faktycznie czegoś nie umiem ogarnąć. Jak przejdziesz Pogromcę Pustki ze wszystkimi możliwymi zakończeniami w grze, to podyskutujemy. Mam tylko nadzieję, że uda się tobie przejść Pogromcę chociaż z dwóch różnych perspektyw, które dla was przygotowałem. Jestem też ciekaw czy zrozumiecie skąd biorą się choroby nadawane postaci, jak działają random eventy, czy ulepszony system walki. Bo przecież tu siedzą sami guru Makera, którzy wszystko wiedzą jak najlepiej, ale po za tymi stronami nikt o większości projektów nie usłyszał.

No to byłoby na tyle. A co do tego, że na Ultimie wystawiam aktualne info to tylko dlatego, że nie chce mi się wciskać na wszystkie strony nowych info. Najbardziej wiarygodnym źródłem jest mój fanpage, albo strona gry. I wiem, że jest to ciężkie by zobaczyć linki na pierwszej stronie projektu ;)

https://www.facebook.com/Pogromca-Pustk ... 9/?fref=ts
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: GameBoy »

Uch.

Słuchaj, na tym forum jest tylko konstruktywna krytyka, bo argumenty ad personam są skrzętnie kasowane. Krytykujemy nie autora, tylko jego dzieło, a to dwie zupełnie odrębne rzeczy. Poza tym tu na forum siedzą ludzie, którzy na makerze zjedli zęby, niektórzy wydali po kilka gier i/lub siedzą w temacie od ponad 10 lat, więc wygarnianie im, że się nie znają to kiepski pomysł.
Nie możesz też oczekiwać, że Twoja gra spodoba się wszystkim, bo to jest zupełnie nierealne. Im prędzej sobie zdasz z tego sprawę tym lepiej dla Ciebie. Niestety jeśli tworzysz coś i pokazujesz to publicznie to musisz wyhodować sobie grubą skórę i nie obrażać się na każdą osobę, której Twoje dzieło się nie podoba i jeszcze (o zgrozo!) ma czelność krytykować. =)


A co do ilości czasu i potu włożonego w tworzenie gry - przeciętny odbiorca ma to, że tak brzydko powiem, w dupie. Liczy się efekt końcowy, czyli to czy komuś gra się podoba czy nie. Może Ci się to wydawać niesprawiedliwe, ale tak już się ten świat kręci i nic z tym nie zrobisz.


PS. Przeczuwam dużą gównoburzę, więc z góry uprzedzam, że moderator czuwa. =)
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: ravenone »

Jeśli na tekst o nieczytelności grafik reagujesz oburzeniem i pokazaniem, jak to cię ludzie klepią po plecach na fb, to coś jest nie tak.
Co będzie, jak ktoś zagra i mu się nie spodoba? Strach się bać.
Jak przejdziesz Pogromcę Pustki ze wszystkimi możliwymi zakończeniami w grze, to podyskutujemy.
Nie trzeba znać gry na wylot, żeby wyrobić sobie o niej zdanie.
I tak jak Gameboy napisał - gracza nie obchodzi to, czy siedziałeś nad grą 5 lat czy 5 miesięcy - liczy się efekt końcowy.
Więcej pokory i oby twoja gra okazała się tak dobra, za jaką uważasz ją ty sam.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: HGS »

Pozwolę sobie na nowy post dla lepszej widoczności

[size=large]Wyszła właśnie pełna wersja mojej gry i zachęcam do jej pobrania. Zanim wyruszycie w mam nadzieję zapierającej dech w piersiach przygodę pragnę powiadomić, że zdążyłem wykryć dwa drobne bugi związane z jednym wykrzyknikiem od zadania związanego z wyścigiem konnym w Rzymie, oraz w zachowaniu bota, który pojawia się i znika, ale to naprawię w ciągu dnia, dwóch[/size]

Poproszę o jakieś wypowiedzi, pierwsze wrażenia co do gry. Proszę również o przeniesienie wątku do pełnych wersji gry.

Pogromca Pustki - FULL

Jeszcze jedna rzecz. Jeśli napotkacie bugi, to prosiłbym o ich zgłoszenie :)
Co do dalszych rozwojów gry, prace nad nią nie zostały wstrzymane. Obecnie zajmuję się tworzeniem dodatkowych misji pobocznych, by po ukończeniu gry, było co robić. Gra jest w 100% możliwa do przejścia.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: Adrap »

No i mamy już kolejną grę. Teraz się zgodzę, że ten rok zapowiada się obiecująco. No i muszę to w końcu odpalić, bo każdy kolejny filmik na fb coraz bardziej mnie nakręcał. I może już nie będę narzekał na tą grafikę...
Kurde, taka szkoda, że dziś do szkoły...
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: Keibi »

Szczerze mówiąc, jeszcze nie miałem okazji zagrać w Pogromcę Pustki, ale skoro wyszła pełna wersja, to chyba zagram...
Jeśli takie tempo tworzenia gier się utrzyma do końca roku, to pewnie w tym roku GF na pewno się odbędą, a może i eliminacje nawet :-P
Adrapnikram pisze:Kurde, taka szkoda, że dziś do szkoły...
Było złapać jakąś grypę, to byś teraz mógł grać w RMówki tak jak ja...
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki

Post autor: HGS »

Grafiki nie poprawiałem, może trochę. No i drzewa są większe -_-, bo w pewnym momencie sam doszedłem do wniosku że postać jest za duża na tak małe drzewa. Mam nadzieje, że gra zaspokoi wasze pragnienia, tylko ostrzegam, ze jest dość trudna.

Łatka - jeżeli macie jakieś bugi w grze pobierzcie ją, być może już je naprawiłem. Link się nie zmienia, ale pliki są aktualizowane
https://drive.google.com/open?id=0B0lfm ... kl4T2tsQXc
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
MrAdamskyy
Posty: 40
Rejestracja: 09 sty 2016, 15:05

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: MrAdamskyy »

Pograłem chwilę i jestem znudzony. A może bardziej zażenowany. Dialogi są na poziomie podstawówki, pojawiają się przekleństwa, błędy (głównie składniowe), a dodatkowo nie przekazują nic ciekawego, nie można się nawet wczuć w grę. I tak na prawdę to mi wystarcza, by odrzucić grę. Natomiast widać w niej ogromne starania. Ma ona mnóstwo ciekawych mechanik, które po pograniu chwilę stają się pewnie bardziej przejrzyste. Jest mi po prostu przykro, bo już odrzucając grafikę, która wygląda dziwnie i wkurzające elementy typu brak imion w dialogach, to gra ma na prawdę ogromny, niewykorzystany potencjał. Jestem okropnym anty fanem ludzi takich jak ty, którzy nie umieją nawet złożyć ciekawego zdania, natomiast są świetni w wielu innych rzeczach. No przykro mi, bo gra zapowiadała się na prawdę fajnie :( Mam nadzieję, że zmienię moje zdanie choć trochę i gra czymś jeszcze nadrobi te ogromne straty. W związku z tym podchodź z dystansem do tego posta, poczekaj jeszcze chwilę na 'pełnoprawną' opinię i wtedy powiem ci, co mógłbyś ulepszyć. Tak czy siak, na papierze projekt jest fajny, wielki plus za dubbing i trzymam kciuki za przyszłe zmiany :)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Pograłem chwilę i jestem znudzony. A może bardziej zażenowany. Dialogi są na poziomie podstawówki, pojawiają się przekleństwa, błędy (głównie składniowe), a dodatkowo nie przekazują nic ciekawego, nie można się nawet wczuć w grę. I tak na prawdę to mi wystarcza, by odrzucić grę. Natomiast widać w niej ogromne starania. Ma ona mnóstwo ciekawych mechanik, które po pograniu chwilę stają się pewnie bardziej przejrzyste. Jest mi po prostu przykro, bo już odrzucając grafikę, która wygląda dziwnie i wkurzające elementy typu brak imion w dialogach, to gra ma na prawdę ogromny, niewykorzystany potencjał. Jestem okropnym anty fanem ludzi takich jak ty, którzy nie umieją nawet złożyć ciekawego zdania, natomiast są świetni w wielu innych rzeczach. No przykro mi, bo gra zapowiadała się na prawdę fajnie :( Mam nadzieję, że zmienię moje zdanie choć trochę i gra czymś jeszcze nadrobi te ogromne straty. W związku z tym podchodź z dystansem do tego posta, poczekaj jeszcze chwilę na 'pełnoprawną' opinię i wtedy powiem ci, co mógłbyś ulepszyć. Tak czy siak, na papierze projekt jest fajny, wielki plus za dubbing i trzymam kciuki za przyszłe zmiany :)
Stwierdzasz to po przegraniu dosłownie chwili w grze?
Nie wnikam, ale musiałeś naprawdę długo grać, by móc się tak wypowiedzieć :)
Wierzę jednak, że odważysz się przejść grę i zmienisz swoje zdanie na ten temat, albo znajdziesz inne aspekty, które tobie przypadną do gustu.
Pojawiają się przekleństwa i błędy składniowe
W wiedźminie też są takie rzeczy stosowane zwłaszcza przekleństwa i nikt nie narzeka. Jeśli tobie w grze przeszkadzają przekleństwa, to bałbym się tobie dać Wiedźmina do ręki. Poziom dialogów w grze to już kwestia indywidualna.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Amelanduil »

HaxoTV pisze: W wiedźminie też są takie rzeczy stosowane zwłaszcza przekleństwa i nikt nie narzeka. Jeśli tobie w grze przeszkadzają przekleństwa, to bałbym się tobie dać Wiedźmina do ręki. Poziom dialogów w grze to już kwestia indywidualna.
Nie wiem, może Adamskiemu chodziło o to, że mięchem trzeba umieć rzucić? :v
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Nie wiem, nie siedzę w jego głowie, więc nie wiem co autor tekstu maił na myśli :P
Zobaczymy, jak inni użytkownicy forum będą spostrzegać grę. :)
Ja jestem pozytywnej myśli, że przypadnie każdemu coś do gustu.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kryzz333 »

Obawiam się że muszę potwierdzić. Gra wyszczególnia się jedynie mechaniką, która ma mało zastosowania i grafiką która jest unikatowa ale słaba.

Naprawdę? Wielki, trenowany 15 lat pogromca zbierający kwiatki, roznoszący plakaty? Nie mówiąc już o jakości dialogów. Nie chodzi już nawet o przekleństwa, dialogi są po prostu cienkie. Łagodnie mówiąc. Fabuła tak samo. Setting tak samo. Gameplay tak samo.
Te napisy przed intro lecą tak szybko że nie idzie przeczytać zdania nawet.

Wysiadłem po kwadransie. Pogromca Pustki jest na poziomie takich hitów jak Amen czy te całe Jaworlandie, wyróżnia się tylko większym nakładem pracy.

Niestety, pośpieszyłeś się z premierą o całe miesiące. Ja bym czym prędzej anulował premierę i zastanowił się nad grą. Praktycznie wszystko trzeba byłoby wymienić aby była dobra.
Zablokowany