Problem z nagrywaniem

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Problem z nagrywaniem

Post autor: Rave »

Otóż mam pewien problem. Komputer wykrywa, że mikrofon jest podłączony, jednakże nie można nagrywać (audacity pierdzieli że nie może otworzyć urządzenia audio). Jeszcze parę dni temu wszystko działało jak należy, a mikrofon działa na 100% (sprawdzałem na innym komputerze). Próbowałem reinstalować drivery, itd. Nic.

No więc googlam, googlam... Znalazłem temat że niby jest jakiś konflikt z HDMI. No myślę, mam TV podłączone przez hdmi żeby fajnie się filmy oglądało, spróbuję. Wyłączyłem dźwięk z HDMI. Mikrofon działa.

Jednak to rozwiązanie nie odpowiada mi. Chciałbym mieć i włączony dźwięk HDMI i działający mikrofon, czyli sytuację sprzed wystąpienia problemu. Ma ktoś jakiegoś pomysła jak to wykonać?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Problem z nagrywaniem

Post autor: Rave »

To co, pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Problem z nagrywaniem

Post autor: Yoroiookami »

Próbowałbym bardziej na forum na którym zajmują się sprzętem, bo trochę trudno doradzić. Ja np. w ogóle się nie znam. :I
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Problem z nagrywaniem

Post autor: GameBoy »

Jeśli korzystasz ze sterowników ASIO4ALL to upewnij się, że nie masz uruchomionych żadnych innych aplikacji korzystających ze standardowego sterownika dźwięku. To jest chyba najczęstsza przyczyna opisywanego problemu.

Może podłączony monitor jest wykrywany jako "aplikacja" korzystająca ze standardowego sterownika.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Problem z nagrywaniem

Post autor: Rave »

Mam standardowe stery Realteka. Nie wiem czy to ASIO4ALL czy nie. I tak jak mówiłem, wcześniej działało OK, dopiero kilka dni przed napisaniem tego tematu zaczęło się chrzanić.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Problem z nagrywaniem

Post autor: Yoroiookami »

Wiesz Rave, z Realtekiem to różnie. Mi na przykład co jakiś czas przestawały działać głośniki po odłączeniu słuchawek, mimo że same głośniki sprawne. Musiałem odinstalować realteka i wszystko działa. Tak samo jak gryzł się z Dark Souls 2 jak ostatnio grałem. :I
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ