Nowa umiejętność - RPG XP

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
Fnyt
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2015, 20:02

Nowa umiejętność - RPG XP

Post autor: Fnyt »

Witam, mam następujący problem:

Gdy bohater wbija kolejny poziom i dostaje nową umiejętność, nie jest to nigdzie widoczne. Czy jest możliwe aby zrobić to gdzieś w ustawieniach, albo dodać skrypt umożliwiający pokazywanie się jakiejś informacji, że dany bohater właśnie nauczył się jakiejś nowej umiejętności po skończeniu walki (mniej więcej na takiej zasadzie, jak wyskakiwanie lvl up, choć i to jest ledwo widoczne). Jeśli tak, to prosiłbym o informacje.


Edit: Udało mi się zrobić zdarzenia równoległe pobierające zmienną - lvl bohatera, i po walce wyskakuje informacja, ale chciałbym się dowiedzieć czy jest to możliwe, aby wyskakiwało to w okienku jeszcze przy samej walce, np obok zdobytego expa i pieniędzy.
dudekmen
Posty: 44
Rejestracja: 30 gru 2015, 10:33
Kontakt:

Re: Nowa umiejętność - RPG XP

Post autor: dudekmen »

Możesz zrobić warunek :jeśli bohater posiada : umiejętność "nazwa umiejętności" to: wyświetl wiadomość :"tekst"
To taki najprostszy pomysł ;)
Awatar użytkownika
Herion10
Posty: 84
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:19
Lokalizacja: Terdania

Re: Nowa umiejętność - RPG XP

Post autor: Herion10 »

Fnyt pisze:Edit: Udało mi się zrobić zdarzenia równoległe pobierające zmienną - lvl bohatera, i po walce wyskakuje informacja, ale chciałbym się dowiedzieć czy jest to możliwe, aby wyskakiwało to w okienku jeszcze przy samej walce, np obok zdobytego expa i pieniędzy.
To nie możliwe na zdarzeniach. Tylko na skryptach takie coś się da radę zrobić, ale to musi być bardzo skomplikowany skrypt.
Daj wiarę w siebie innym, a oni osiągną coś wielkiego.
Hengort - wojna demonów (0.2%)
Hengort - starożytne katakumby (0.001%)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Nowa umiejętność - RPG XP

Post autor: Dragon Kamillo »

Nie dodawaj w walce expa i pieniędzy i spraw by przejście po walce było niewidoczne.
Potem szybko wyświetl obrazek z tłem walki i daj wiadomość zdobyłeś tyle i tyle expa, tyle i tyle złota itp i ten lvl, oczywiście dodaje exp i złoto ręcznie.

Głupie bo głupie, ale na siłę da się nawet bez skryptów.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Nowa umiejętność - RPG XP

Post autor: ravenone »

Oj chłopaki, chłopaki.

Proszę skrypt:
Spoiler:
Temat ze stycznia... 2015 roku, zamknięty.
Zablokowany