gra komercyjna co i jak ?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
dudekmen
Posty: 44
Rejestracja: 30 gru 2015, 10:33
Kontakt:

gra komercyjna co i jak ?

Post autor: dudekmen »

1.Co jest potrzebne żeby móc zrobić gre komercyjną ?
2.Na jakich stronach można publikować takie gry
3.Ogólnie co i jak ?

Pytanie zadaje z ciekawości
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: gra komercyjna co i jak ? [Dowolny]

Post autor: Ekhart »

1. Legalną wersję RPG Makera. Jeśli używasz zasobów i skryptów znalezionych w internecie, dobrze też mieć pewność (a jeszcze lepiej - potwierdzenie), że autor zgadza się na użycie ich w grze komercyjnej.
2. Na pewno na Steamie. Prawdpodobnie na RPG Maker Net (oficjalnej stronie) też możesz projekt sprzedawać.
3. Szczerze, to projekt musi czymś się wyróżniać, żeby się sprzedał. I musi mieć pewien poziom, 20-minutówka na RTP (z "RTPową" fabułą znajdź 4 kryształki i zabij głównego złego) raczej się nie sprzeda.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
dudekmen
Posty: 44
Rejestracja: 30 gru 2015, 10:33
Kontakt:

Re: gra komercyjna co i jak ? [Dowolny]

Post autor: dudekmen »

Mam kupioną wersje XP i tu pytanie czy mogę robić gre na polskiej wersji(twierdzowej) i np wystawić ja jako komercyjną mając wersje kupioną (steam) ?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: gra komercyjna co i jak ? [Dowolny]

Post autor: Noruj »

Mam kupioną wersje XP i tu pytanie czy mogę robić gre na polskiej wersji(twierdzowej) i np wystawić ja jako komercyjną mając wersje kupioną (steam) ?
:lol: Nie
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: gra komercyjna co i jak ? [Dowolny]

Post autor: GameBoy »

Dlaczego miałbyś robić grę w twierdzówce skoro masz pełną i legalną wersję?
dudekmen
Posty: 44
Rejestracja: 30 gru 2015, 10:33
Kontakt:

Re: gra komercyjna co i jak ? [Dowolny]

Post autor: dudekmen »

To trochę śmieszna sytuacja ale ciężko będzie mi się przestawić na ang wersję z polskiej xD to jedyny problem
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: gra komercyjna co i jak ? [Dowolny]

Post autor: Dragon Kamillo »

A choćby dlatego że oficjalna wersja jest zbugowana, a ta ze sreama w dodatku ma chore ograniczenie niemożności otwarcia równolegle 2 razy programu - powodzenia w kopiowaniu jakiegokolwiek skryptu.

Rób na PL, potem otwórz na sreamowej i stwórz plik instalacyjny. Dla pewności możesz zawsze rozpoczać projekt w oficjalnej sreamowej wersji, potem otworzyć w polskiej (pliku rpgxp.rt zmienić z 1.05 na 1.03) i potem tak jak wyżej pisałem.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: gra komercyjna co i jak ? [Dowolny]

Post autor: ravenone »

Ale o czym wy tu rozmawiacie:) kolega zarzucił temat raczej z ciekawości niż z realnymi planami.
Pomijając wersję RM - w najlepsze polskie gry gra obecnie max. kilkaset osób.
Tak więc, żeby stworzyć coś płatnego musiałbyś wydać grę po angielsku, najlepiej na niestandardowych grafikach.
Chociaż na steamie nie brakuje VX-owych giereczek puszczanych za pół euro, tylko pytanie czy takie inwestycje się w ogóle zwracają.

Temat przeniesiony (Pomoc nie służy "pytaniom z ciekawości") i zamknięty, bo wielkrotnie
podobne wątki były już dyskutowane działach Pomoc/Scena. W razie potrzeby - search.php
Zablokowany