Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Tematy różne, różniste.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Rave »

Jako że biorę się od jakiegoś czasu za gamedev na poważnie, uznałem że niedługo trzeba będzie zabrać się za stronę gry. Tylko teraz problem jest taki, że nie wiem który hosting wybrać - jest ich tyle co królików po sezonie rozrodczym. Zagraniczny hosting jest wiadomo, dość drogi (najtaniej to chyba znalazłem 5 "baksów"/miesiąc), więc postanowiłem zwrócić się do polskich firm.

No i tutaj moje pytanie: Co sądzicie o webd.pl? Ofertę ma fajną, a 39.90/rok to nie jest tak wiele. Tyle że fajna oferta w sensie cena/jakość a faktyczna stabilność to dwie różne rzeczy. Używał ktoś? Wiem że parę osób ma strony na płatnym hostingu, więc jak ktoś używa/używał webd.pl to proszę o opinię.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1151
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Michu »

Korzystam od ponad roku. Mam na nim 3 strony (lexmanual.pl, pisze.pila.pl i celticpunk.pl) - wszystko na pakiecie mini. Nigdy nie zbliżyłem się do procenta wykorzystanego transferu (ale to łatwe, te strony to głównie tekst) - niedługo zamierzam wykupić większy pakiet, bo 3 konta FTP w mini to za mało.

Generalnie polecam, stosunek cena/jakość jest idealny, nigdy nie miałem problemów z dostępnością swoich treści, kontakt z obsługą jest błyskawiczny i rzetelny. Domeny tez wykupuję głównie przez nich.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Jazzwhisky »

Jeden ekspert na forum kiedyś pisał, że:
Rave pisze:Webd ssie. Ale płatny plan hostingera (ten za 9 zł, Premium) jest bardzo dobry. Znajomy ma na nim sklep internetowy [...]
A tak bardziej serio to pamiętam sajty na webd (w tym np. warezowe), też userów - i potwierdzam, bardzo fajny stosunek cena/jakość, istnieją też już długie lata.

Ale ofkoz klasę ocenia się m.in. na podstawie tego jak reagują na ew. problemy, poczytaj sobie trochę historii na http://www.webhostingtalk.pl/opinie/firma/200-webd-pl/
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Rahael »

Testowałem wiele hostingów (krajowych i zagranicznych) lecz w tej kwestii jest moim zdaniem jeden lider: Futurehost (http://futurehost.pl?a=6675 <- uwaga, mój ref-link ^^). Na webd.pl zgadzam się, że za niską cenę dostajemy spoko jakość usług, ale za to support ssie...oni na prawdę niewiele potrafią i opinie na webhostingtalk nie są bezpodstawne.
Na Futurehost mam serwer w pakiecie M (15zł netto/m-c ....płatność z góry za cały rok). W zasadzie przenosiny z home.pl (gdzie dowalili mi taką fakturę za kolejny rok, że podziękowałem z miejsca...1600 zł) wykonali za mnie w całości, łącznie z instalacją i konfiguracją CMSów (!) na których stały niektóre strony. Nie mówię tu o Wordpressie, który zna większość, tylko o rzadko spotykanym ocPortal. Co jest super funkcją na tym serwerze? Bardzo łatwe i czytelne zarządzanie wieloma domenami, które można podłączyć do jednego(!) serwera. Obecnie na nim mam 5 stron internetowych + wydzieloną domenę testową dla prezentacji stron robionych dla klientów. Do tego panel administracyjny jest najlepszy jaki do tej pory widziałem, jest intuicyjny i ma wiele przydatnych funkcji łącznie z Instalatorem CMSów (kilkadziesiąt mniej lub bardziej popularnych aplikacji, które automat za nas zainstaluje na serwerze). Jakość serwera? Dla mnie bomba, strona padła dopiero jak na nią próbowało na raz wejść 3k użytkowników więc jak na hosting w wersji jednym z najmniejszych pakietów to bardzo dobry wynik. Tak więc podsumowując, z futurehost nie zrezygnuję zapewne nigdy i każdemu będę go polecał, bo ze świecą szukać hostingów, które oferują tyle za tak stosunkowo niską cenę (bo to nie jest drogo za takie usługi i profesjonalny support).
Hosting można przetestować za darmo przez 14 dni bez obowiązku przedłużania umowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Rave »

Jazzwhisky pisze:Jeden ekspert na forum kiedyś pisał, że:
Rave pisze:Webd ssie. Ale płatny plan hostingera (ten za 9 zł, Premium) jest bardzo dobry. Znajomy ma na nim sklep internetowy [...]
A tak bardziej serio to pamiętam sajty na webd (w tym np. warezowe), też userów - i potwierdzam, bardzo fajny stosunek cena/jakość, istnieją też już długie lata.

Ale ofkoz klasę ocenia się m.in. na podstawie tego jak reagują na ew. problemy, poczytaj sobie trochę historii na http://www.webhostingtalk.pl/opinie/firma/200-webd-pl/
Moja opinia na temat tej firmy była umotywowana jej działaniami na tamten czas. Jak wiadomo firmy, podobnie jak ludzie, się zmieniają. W związku z tym i moją niewiedzą czy i co się zmieniło, powstał ten temat. Ale dziękuję za opinię, jak również opinię Micha. Myślę że postawię tam stronę, chociaż domena pójdzie z OVH, mają lepsze ceny, przynajmniej jeśli chodzi o te TLD które chcę wykupić.

@Rahael dzięki za cynk, no ale 180 złotych płacić to nie wiem czy jest sens jak się zaczyna. Jak oferta webd przestanie mi odpowiadać/wynikną inne problemy to wtedy będę główkował nad zmianą hostingu na inny. Nie ma co wydawać prawie dwustu złotych jak mi np. firma padnie po roku (czego oczywiście nie chcę, ale nie mogę wykluczyć).

Co do supportu, to ja raczej nie będę do nich latał, najwyżej jeśli będzie jakiś POWAŻNY problem typu problem z ustawieniem DNS, no ale ja już mam doświadczenie z ustawianiem tychże, miałem stronę (pozwoliłem domenie wygasnąć bo i tak to już był martwy serwis więc po co bulić), więc wiem co i jak.
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: tiberium »

Nie mam zdania na temat stronki webd.pl, ale jak szukasz czegoś "na start" to może taka oferta z hostinghouse.pl?
Tam masz za około 20zł (najtańsza opcja) za pierwszy rok. Może na start byłoby to dobre, a jakby było "za mało" to wtenczas poszukać czegoś lepszego. A tak na rok, na start, może byłoby dobre, bo zrozumiałem że chcesz testy porobić.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Rave »

Tja, tylko później za przedłużenie będzie 5x tyle. A o ile czegoś źle nie przeczytałem, z webd cena będzie zawsze ta sama.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Jazzwhisky »

Rave pisze:Moja opinia na temat tej firmy była umotywowana jej działaniami na tamten czas. Jak wiadomo firmy, podobnie jak ludzie, się zmieniają. W związku z tym i moją niewiedzą czy i co się zmieniło, powstał ten temat.
Nic się nie zmieniło od tamtego czasu, ew. jest trochę gorzej, a oczekiwane standardy tylko się podniosły, potwierdzają to mocno opinie w sieci.

Futurehost brzmi jak całkowite minimum jeśli naprawdę podchodzisz do czegoś konkretnie, a webd dla Ciebie "ssie" (niewiadomodlaczego) jeszcze mocniej niż kiedyś, tam masz opcję 120/rok razem z domeną pl.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: tiberium »

Synek ale ty masz kompleksy, wszystko jest wypisane czarno na białym,
15zł NETTO za pierwszy rok a później 25zł NETTO (za przedłużenie) czyli nie 5x.

A teraz żeby cię ściągnąć na ziemię, są jeszcze ceny BRUTTO (zawierające podatek VAT), które ciebie bardziej interesują :)
czyli, za pierwszy rok płacisz: 18,45zł
a za przedłużenie (i następne lata): 30,75zł

Jeżeli webd.pl ssie, no to szukasz czegoś co będzie ok.
Znam jeszcze hostpark, ale to jest 75zł na rok.

Za pierwszy rok płacisz 20zł, za następny 31zł, jak sobie zakupisz jakąś gdzieś domenkę no to jeszcze też to tam naliczasz, wiadomo,
Moim zdaniem nie ma co się rzucać na gigantyczne superowe plany hostingowe jeżeli:
- zaczynasz
- testujesz
- coś próbujesz

A jak coś nie wyjdzie to kasa idzie w błoto ;) przemyśl to zatem i działaj.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Rave »

36 złotych to znowu nie tak dużo, mniej niż za domenę. Wykupię na rok, zobaczymy jak będzie, najwyżej zmienię.
NarutoGame
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2016, 21:44

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: NarutoGame »

zagraniczny hosting wcale nie jest drogi :)
pytanie co ma na tej stronie być, zwykła wizytówka gry + forum?

bo jeśli tak to bierz dowolny najtańszy hosting, nie zakładamy przecież, że będziesz tam miał od groma ludzi

zacząłbym może nawet od płatnego smsem hostingu na xaa.pl - ta wiem badziew, ale jak utrzymasz prace nad stroną przez 2miesiące to przejdź na zwykły

a jak nie utrzymasz to stracisz 3,69zł/miesiąc :)

ale zanim wystartujesz stwórz stronkę na localhost (zainstaluj xampp'a) i jak dopieścisz to wrzucaj w neta


osobiście nie polecę jakiegokolwiek usługodawcy, bo po prostu wszyscy są kiepscy :P

jakbyś potrzebował miejsca na serwerze to wal śmiało, za friko mogę wydzielić kawałek serwera ;)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Co sądzicie o webd.pl (hosting)?

Post autor: Rave »

Dzięki, na kompie mam KrasnalServ, więc mogę "dopieścić" lokalnie, zresztą strona to będzie głównie HTML5, więc nie trzeba mi robić serwera.
ODPOWIEDZ