[XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Kleo »

Demo, choć krótkie, jest zaskakująco fajne - szczerze przyznam, że spodziewałam się czegoś sporo gorszego. Klimat, pewnie z powodu specyficznie brzmiących dialogów, mocno przywodzi mi na myśl "Magicznych wojowników". Grafika jest prosta, ale całkiem przyjemna. Zastrzeżenia mam (tylko :)) dwa. Dialogi są za cicho w stosunku do reszty udźwiękowienia, przez co czasem trudno je zrozumieć - przydałoby się dać trochę ciszej muzykę i mocno przyciszyć dźwięki w menu, bo hałasują okropnie. Druga rzecz to droga do krawca - dłuższą chwilę zajęło mi zorientowanie się, że można po niej iść dalej. Przede wszystkim dlatego, że w instrukcji napisałeś, że kliknięcie zwykłego kursora nie powoduje żadnych efektów, co w tym przypadku nie jest prawdą.

Całkiem nieźle, Helio, czekam na więcej. :)
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

W sumie to masz rację. Instrukcja najprawdopodobniej będzie przedłużona o jedną stronę z paroma informacjami op których zapomniałem. A jeśli chodzi o te dialogi to popracuje nad tym :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Vodun »

Gra podobała mi się, grafika i ogólne wykonanie mają swój urok który przyciąga. Design królowej lodu oraz lwa Alana szczególnie mi się spodobały, chciałbym zobaczyć więcej takich postaci. Dosyć prosta przygodówka i być może właśnie w tej prostocie leży największy plus tej gry.

Co do dialogów to chyba tylko rozmowa ze szczurem krawcem była tak cicha że nie wiedziałem co mówi. Całokształt dialogów pozostawia wiele do życzenia ale też nie są aż tak tragicznie złe że trzeba je natychmiast usunąć, przydałoby się więcej ludzi do ich odgrywania (lub by danemu głosowi->postaci dać więcej charakteru).

Moim zdaniem powinna powstać jakaś animacja (oparta choćby na PICTURE'sach) która pokazywałaby używanie przedmiotów(dostajemy pajęczynę, wymieniamy 3 monety na kapelusz). Szczególnie podczas zakupu kapelusza u szczura brakowało mi czegoś bo by mi pokazało/powiedziało co zrobiłem.

Oprócz tego, chętnie zobaczę więcej i z chęcią poznam przygody Marcusa :)
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: lorak »

Fajnie jest, podpisuję się pod słowami Voduna na temat rozmowy ze Szczurem. Kapelusz mógłby też zniknąć ze stojaka.
Sympatyczne grafiki, głos podkładany w dialogach przypadł mi do gustu :)
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

OK, animacje z krawcem już wzbogaciłem o to że on idzie i zabiera ten kapelusz i daje Marcusowi :P Ogółem biorę się za animacje :D Mam nadzieję że będzie lepiej
Obrazek
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Keibi »

Zagrałem w to demko i przyznam szczerze, że nawet całkiem fajnie ci to wyszło. Stylistycznie to fajnie wygląda - jak gra dla dzieci, więc fajnie się grało, choć strasznie krótkie to demko... Mam nadzieję, że ukończysz tą grę!
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Mam zamiar ukończyć :P no chyba że znowu zrobię wypad na 3 miechy do ośrodka :/ ale na razie jestem w domu więc pracuję intensywnie. Za nie długo najprawdopodobniej wydam aktualizację demka :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Dragon Kamillo »

Jest dobrze, choć te wcześniejsze wersje co dawałeś na chacie jakoś bardziej mi się podobały.

Trochę szkoda że filmiki są w innej rozdzielczości i wyświetlają się w gorszej jakości niż obrazki. Nie podoba mi się też opcja że można je przeklikać, intro OK, ale reszta filmików jest na tyle krótka, że pozbyłbym się tej opcji.

Trochę też z tymi monetami mi się nie podoba, że były pojedynczo, większość czasu zastanawiałem się jak je wrzucić do jednego - chciałem je jakoś owinąć tym papierem, a tu tak jakoś to dziwnie było.

Reszta była raczej OK, dźwięki słyszałem wszystkie. Choć podgłośnić ciebie nie zaszkodzi, w intrze jest chyba z tym najgorzej.

Obyś tylko tego nie zepsuł, bo coś nie mogę odpędzić się od myśli że to zepsujesz XD.
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Zaktualizowałem wersje demonstracyjną gry. Naprawiłem parę rzeczy itp. Wrzuciłem już ją na mediafire a teraz wrzucę jeszcze na inne hostingi. Miłej gry ;)

Dodałem nowy zwiastun, myślę że lepszy od poprzedniego :) Zapraszam do zapoznania się :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Jazzwhisky »

Bardzo krótkie, bardzo proste, ale i bardzo dobre demo. Uwagi Kleo, Voduna i DK celne, zdecydowanie czekam na pełną wersję! :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Noruj »

Całość zajęła mi z 3-5 minut, ale to i tak moje ulubione demo wszech czasów :-D
Mam osobne miejsce w sercu dla takich pogodnych, kolorowych point'n'clickowych gier (zawsze chciałem taką zrobić, ale autorska oprawa to niezła blokada).
Uwagi - fajniej jakby więcej sensu to miało, nie za dużo, ale np. powiedziane czemu akurat on chce tabletki na katar, a piekarz chce pajęczynę xD
Dubbing - niektóre kwestie (zwłaszcza w intrze) do nagrania jeszcze raz.

Anyway, podobieństwa w historii do Opowieści z Narnii to przypadek? xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

To nie podobieństwa lecz nawiązania. Będzie w grze takich sporo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Jazzwhisky »

W sumie pajęczyna jest ładnie wyjaśniona, ba, nawet więcej niż ładnie, Piekarz nie jest taki głupi. :)

Ale pomyślałem o tych filmikach, i czy naprawdę nie łatwiej 100% scenek zrobić w RM? Video i tak trzeba poskładać, a w Makerze jest wszystko - picture, poruszanie, resize... A wyglądałoby (i ważyło!) znacznie lepiej.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Dodałem ankietę do strony MiKLa. Będę ją co jakiś czas podmieniał. Zapraszam do głosowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Hej! Jak Wam się podoba nowy wygląd strony? :) Poświęciłem sporo czasu na zrobienie tego co jest teraz i mam wielką nadzieję że spodoba Wam się bardziej niż poprzednia, która, powiedzmy sobie, nie była zbyt przyjemna dla oka.
Obrazek
ODPOWIEDZ