Co teraz robicie w RM?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Noruj »

Ja bym znalazł więcej niż kilka "podróbek Gothca".
Obecnie jestem zaangażowany w zapowiedzianą grę, ale chodzi mi po głowie coś dziwnego i kolejna gra w stylu Agnosco.
Obrazek
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Venesard »

Nie, nie chodzi o żadną podróbkę Gothica ;)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Kleo »

MMO jakieś?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Noruj »

Kurde, coś czuję, że Kleo trafiła w dziesiątkę. Pasuje do opisu jak ulał!
Obrazek
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Venesard »

Koniec zgadywanki :D
Zapowiedź na pewno się pojawi i wtedy wszystko się okaże :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Jazzwhisky »

W jedno polskie MMO w RMXP nawet grałem, działało krótko, bo krótko, ale jednak. No i nie było jedyne. Zasadniczo nie wierzę w hasła "tego jeszcze nikt nie zrobił" (bo i tak megaważniejsze jest jak, a nie co), no chyba, że na serio ktoś wypuści snookera w RM. :))

A, ja jeszcze czekam na jeden projekt do testowania i na jakieś info od Rekkimaru (i Amelanduila!) o tym, co robi teraz w RM.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Venesard »

@Jazz, jaki był tytuł tego MMO? Napisałem tak ze względu na wyniki moich poszukiwań w sieci. A Snooker w RM nie jest niemożliwy :)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Prometherion »

A ja sobie grzebię w Shaarimoth, klasycznym crpg z otwartym światem i customowm BS :) Niedługo dam jakieś nowe info. Makera uważam jako przyjemne hobby, nawet gdybym miał 90 lat :)
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Venesard »

Shaarimoth to gra na którą mocno czekam. Rób rób :D
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Jazzwhisky »

Venesard pisze:@Jazz, jaki był tytuł tego MMO? Napisałem tak ze względu na wyniki moich poszukiwań w sieci.
Właśnie próbowałem coś odgrzebać, ale nie da rady, chyba, żebym znalazł archiwa GG z lat 2006-2007. Zresztą sam tytuł niewiele tutaj wnosi, jeśli nie ma po nim śladu, nie? Anyway, na pewno była jakaś aktywna produkcja Neomina (ale możliwe, że na silniku Elysium Diamond z grafami z RTP), no i trochę produkcji prezentowanych na rmxp.pl, niektóre miały jakieś testowe serwery, np. Scatlandia. Niestety posty z forum z tamtego okresu w ogromnej większości przepadły na amen.
Oczywiście, żadnego z tych projektów nie można było nazwać pełnoprawnym MMORPG, był to jeden wielki, nudny bugfest, ale nadal coś tam było. No i w związku z powyższym - z mojego punktu widzenia - jeśli komuś uda się wypuścić coś grywalnego, to będzie to jeszcze większy sukces, niż gdyby ktoś po prostu miał odnotować "ja byłem pierwszy" i spowodować, że temat zaginie na prawie 10 lat, tak jak w przypadku MMO w RM. :)

Snooker jest oczywiście możliwy, pamiętam, że taki fajny prototyp dla jednej bili (ok, piłeczki, bo engine miał jeszcze grawitację) w RM2003 zrobił swego czasu SV. Tylko po co? ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Kryzz333 »

Robię obecnie EC głównie, szczegóły w temacie.

Mam też na podorędziu trzy inne projekty, jeden obecnie powolutku rozwijam, ale obawiam się że koncepcja się nie sprawdzi i będzie do wyrzucenia/zmiany założeń. Zobaczymy. Zapowiedzi nie zapowiadam, a jak już coś to dopiero późnym latem pewnie. :lol:

Ale spodziewajcie się większej aktywności z mojej strony, chciałbym na tegorocznych GFach wypuścić pełniaka (EC), demo i zapowiedź 8)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: GameBoy »

żadnego z tych projektów nie można było nazwać pełnoprawnym MMORPG, był to jeden wielki, nudny
Brzmi jak MMO dla mnie. =)
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Rekkimaru »

Jazz mnie wywołał do tablicy, więc choć nie chciałem jeszcze nic mówić, czymś się jednak podzielę. Kończę powoli etap kompozycji do mojego jedynego rm-owego projektu. Jednocześnie po przeprowadzce wziąłem się za zastępowanie wszystkich placeholderowych grafik wypikselowanymi przeze mnie, więc to kolejny długi etap. Co tam jeszcze...
W ostatecznym rozrachunku dzielę Under na epizody. Całość wychodzi mi tak długa, że razem z muzyką wyszłaby olbrzymia paczka. A dzieląc grę na kilka epizodów będę miał czas pracować spokojnie nad grafiką do kolejnych i zrealizować kilka innych mechanik. Pod koniec weekendu miałem zaprezentować main theme z Under, ale Jazz mi popsuł niespodziankę (tak z przymrużeniem oka). A że niewiele piszę, cóż, każdą wolną chwilę poświęcam na pracę nad grami i dokładnym dopracowywaniem pierwszego epizodu, by móc potem całość od razu zaprezentować, zamiast pisać o tym co się robi.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Amelanduil »

Jazzwhisky pisze:A, ja jeszcze czekam na jeden projekt do testowania i na jakieś info od Rekkimaru (i Amelanduila!) o tym, co robi teraz w RM.
Ja to tam wiadomo, robię to co idzie mi najlepiej, czyli mapy :P
Korci mnie żeby podrzucić jedną rzecz w formie czegoś pośrednio grą a poradnikiem, bo wykminiłem dość satysfakcjonującą metodę tworzenia dungeonów, używając do nich formuły z Super Mario 3D World: takiego stopniowego wprowadzania i ewolucji elementów gameplayu. Tylko muszę ten dungeon dokończyć.
Głównie zainspirowałem się filmikiem z kanału game maker's toolkit, jak ktoś chce wiedzieć o co chodzi podrzucam niżej:
Spoiler:
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Jazzwhisky »

Odpalając filmik natychmiast pomyślałem o Galaxy (przy którym spedziłem godziny), że tam ta filozofia znalazła swój startowy play/test ground, ale oczywiście ten motyw istnieje w grach (zwłaszcza Nintendo) od wielu lat. Bardzo fajny pomysł, polecam choćby namiastkę każdemu (w tym sobie, bo i ten motyw i dungeony odnoszą się sciśle do projektu o którym pisałem), motyw powoduje, że zamiast wypełniaczy, każdy fragment gry to mięcho. :)
GameBoy pisze:
żadnego z tych projektów nie można było nazwać pełnoprawnym MMORPG, był to jeden wielki, nudny
Brzmi jak MMO dla mnie. =)
:[
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ