GRA2 [Pełna wersja]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Pełny tytuł: GRA2
Wersja RM: RPG Maker 2003
Link: http://www.mediafire.com/download/yi5xm ... /GRA_2.rar

Opis:

Kontynuacja (może chronologiczna a może nie) GRY. Dłuższa, ciekawsza i mam nadzieję, lepsza. Jeśli nie graliście w pierwszą część, warto. Tym bardziej, że nie zajmie wam więcej niż 9 minut waszego czasu hehehe...

Tym razem nie ma limitu czasowego. Nie ma matematycznych zagadek. Jesteście tylko wy i... gra.

Zastanawiam się czy przez końcówkę gry nie powinienem dać jej znaczka "+18". Jeśli komuś uda się dojść do tego momentu, niech da znać co uważa na ten temat. W razie czego: ostrzegałem.

I jeszcze jedno: jeśli używacie głośnika lub głośników po których ciężko poznać czy dźwięk leci z lewej czy prawej strony, w jednym momencie możecie mieć problem z przejściem. Będziecie wiedzieć o co chodzi.

Screeny:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Noruj »

Doszedłem do etapu gdzie gasimy światła i podarowałem sobie tę grę. Ni to straszne, ni to treściwe - surrealizm na każdym kroku, co by można zlepić kilka etapów. Może bym jeszcze doszedł dalej, ale jeśli wyciszam dźwięki w grze, bo nie jestem w stanie wytrzymać tego efektu gameoveru, to gra raczej nie spełnia swojej roli.
PS: widać mocną inspirację SH2.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Kleo »

Noruj ma rację, ja też mam już dość oglądania (i słuchania) tego koszmarnego efektu, choć akurat doświadczam tej wątpliwej przyjemności (po raz nie wiem, który) sporo dalej, bo już w tej jaskini, w której trzeba przejść pomiędzy paskami różowawego światła. Może gdyby bezpośrednio przed nimi był save, to jeszcze bym popróbowała, ale tak, to chyba na razie podziękuję.

Wprawdzie nie widziałam finału, ale jeśli chodzi o kawałek, który przeszłam, to mogę z całą stanowczością stwierdzić, że GRA bez cyferek pod każdym względem podobała mi się o wiele bardziej.

No i coś mi się zdaje, że bez porządnych słuchawek nie ma szans na przejście tego kawałka z drzwiami.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Zależało mi na uwarunkowaniu gracza by bardzo, bardzo nie lubił "Game overu". Nie było ograniczenia czasowego, a główne założenie GRY by do końca dotarli "najlepsi" (cokolwiek teraz miało by to znaczyć) pozostaje aktualne. Wadą (dla mnie, twórcy) był przymus takiego skonstruowania gry, by gracz mógł tylko siebie winić za przegraną. I faktycznie, gdy ją testowałem znalazłem tylko jeden moment w którym można przegrać "przypadkiem" (chociaż też nie do końca).

Generalnie jestem z siebie zadowolony. Implementacja niektórych etapów była dla mnie ogromną frajdą. GRA2 to już nie zgadywanie haseł i czas wypełniają nam co raz to nowe rzeczy. Przy okazji tworzy spójną, chociaż nieco zagmatwaną historię. I te etapy, mimo "surrealizmu" są sprowokowane historią, a nie stanowią losowego zlepku mapek. Ale to wpis nie na ten moment, gdy dopiero co była premiera :d
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Kleo »

Sobriquet Gaido pisze:Zależało mi na uwarunkowaniu gracza by bardzo, bardzo nie lubił "Game overu".
Najwyraźniej udało się perfekcyjnie, przynajmniej w moim wypadku. :)
Sobriquet Gaido pisze:czas wypełniają nam co raz to nowe rzeczy.
Ale już z tym bym akurat polemizowała, większość tego, co jest do roboty, to "szkielecikowe" unikanie poruszających się rzeczy, których dotknięcie powoduje natychmiastowy game over. A w każdym razie głównie to zapamiętałam, bo było dla mnie, delikatnie ujmując, frustrujące. Ale pewnie i tak jeszcze będę próbowała ukończyć GRĘ2, choćby po to, by się przekonać, czy finał będzie tak przewidywalny, jak się zapowiada. :P

Edit.
Skończyłam i podtrzymuję (może nawet jeszcze bardziej?) swoją poprzednią opinię - dla mnie GRA była lepsza. Co do ewentualnego +18 - jakiegoś specjalnego wstrząsu nie doznałam (między innymi dlatego, że wczuwanie się w historię mocno utrudniała mi koncentracja na tym, żeby znów nie paść na ostatniej prostej), ale co niektóre obrazki, choć niewyraźne, to istotnie do najpiękniejszych nie należą.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Minął blisko tydzień od pojawienia się gry. Wczoraj, za co bardzo dziękuję, pojawił się news na stronie a sam tytuł znalazł się w jej downloadzie.

Póki co, poza wiadomościami wyżej, nie mam zbyt dużego feedbacku. Zacząłem pracę nad ostatnią trzecią GRĄ i niżej, za spoilerowym tagiem opiszę szczegóły. To będzie ostatni tytuł z serii, tak więc wszelkie wasze opinie i przekonania o tym co było dobre, co nie, co zwróciło waszą uwagę, co waszej uwagi nie zwróciło wcale, są dla mnie ważne.

GRA3 (są spoilery z poprzednich części):
Spoiler:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Jazzwhisky »

Yeah, kolejna trylogia. :)

Niestety nie przeszedłem GRY2 i raczej nie zamierzam. Nie odzywałem się też głównie dlatego, bo odniosłem wrażenie, że nie o feedback chodzi, dla mnie GRA2 to głównie najgorsze elementy z poprzedniej części (a tam było sporo uwag) plus trochę akcji (dla mnie na zero) minus najlepsze kawałki, nie rozumiem tego.
Początek mi się podobał, ale wszystko po napisach początkowych było już tylko irytujące, nie czułem zupełnie tego, co zmuszało do dalszych prób przy pierwszej części. Żadnego wyzwania, GRY, przypominało to raczej losowanie z przeszkadzającymi elementami wzrokowo-dźwiękowymi. Z perspektywy gracza to jest jednak zlepek, podpisuję się też pod tym, co napisała Kleo.

Tak sobie pomyślałem grając, że gdyby efekt z Game Overu był nonstop w trakcie gry to byłoby to jeszcze większe wyzwanie, czyli idąc tym tokiem rozumowania - lepiej, nie? :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Tak sobie pomyślałem grając, że gdyby efekt z Game Overu był nonstop w trakcie gry to byłoby to jeszcze większe wyzwanie, czyli idąc tym tokiem rozumowania - lepiej, nie? :)
Chodziło o uwarunkowanie gracza, by czuł strach przed game overem, a nie by go nim męczyć. Podobnie jak w eksperymentach behawioralnych z pierwszej połowy XX wieku, gdzie raziło się prądem uczestników. Większą torturą dla nich było oczekiwanie na "kopnięcie" niż ono samo. Gdybym cały czas miał włączony "game over", gracz by się do niego przyzwyczaił i miał gdzieś :p
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Jazzwhisky »

Tak, czytałem ten argument wcześniej, niemniej chyba się nie udało, efekt w pierwszej kolejności irytuje, potem odstrasza od grania (emotka oddająca autentyczną reakcję to chyba v.v), a do opisanego rezultatu nie doszedłem i zapewnę nie dojdę, bo ostatecznie (w przeciwieństwie do eksperymentu) tu zazwyczaj wiem kiedy nadchodzi efekt no i mogę wyłączyć głośniki i/lub ukryć okno gry. :)
Spoiler:
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Deathwing »

Dałem sobie spokój w tym samym miejscu co Noruj. Więcej w tym elementów zręcznościowych niż logicznych, a i sama creepypastowa konwencja nie jest dla mnie na tyle przekonująca, żeby to ciągnąć dalej. Nie wspominając już o game overze. Naprawdę trzeba mieć jakieś skłonności masochistyczne, żeby przebrnąć do samego końca z tym wyskakującym efektem. Może mam po prostu inne zdanie na temat roli gier, ale wydaje mi się, że powinny one oferować przynajmniej minimum satysfakcji albo ciekawą historię, a nie nawarstwienie absurdów i ciągły wku*w.
Swoją drogą, wiedząc, że i tak nie przejdę dalej, sprawdziłem sobie z ciekawości obrazki. Myślę, że jakieś ostrzeżenie jednak by się przydało, jeśli nie przed samą grą, to przynajmniej w nazwie tematu. Chociaż wątpię, żeby ktoś wrażliwy na efekty wizualne dotarł w tej grze na tyle daleko :P
Sobriquet Gaido pisze:Chodziło o uwarunkowanie gracza, by czuł strach przed game overem, a nie by go nim męczyć.
To raczej nie miało szans zadziałać. Pomijając już, że ludzie mają trochę bardziej skomplikowane mechanizmy myślowe niż psy, to w tym wypadku gracz ma świadomość, że może w każdej chwili odpuścić i rzucić to w cholerę. I zapewne w większości przypadków skorzysta z tej możliwości, a nie będzie męczył się na siłę.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Tam gdzie jest pościg to chyba nawet nie połowa gry xD
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Jazzwhisky »

Dzięki za uprzedzenie, przeleciałem przez kolejny etap (najlepszy z całości) i chyba tyle wystarczy, ten eksperyment zakończył się niepowodzeniem. :)

edit
Rzuciłem okiem na te obrazki, na wszelki wypadek, no i tak - podejrzewam, że nie byłbym pocieszony gdybym grał dalej. Szkoda, że nie skończyło się kolorowo.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Wiem, czepiam się, ale ten etap kończy się kolorowo xD
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Jazzwhisky »

Nie no wiem, dlatego tak napisałem ("najlepszy z całości"), doszedłem dalej, a szkoda. :)

A, ostatnio kilka pdoobnych gierc (wliczając Game Over, ale bez sztucznych ciemności i tematyki horroru) wypuścił Charlie Vermin. Tam jednak wyraźnie tytuły są grywalne, kręcą się wokół jakiejś mechaniki, mają też wyczuwalne drugie dno i dialogi z zębem. Tu jest sprawdzanie karteczek i zasadniczo pustka, zręcznościowe ucieczki przed pojedynczymi elementami. Dlatego rzucając się na trzecią część obadałbym wcześniej inne produkcje.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: GRA2 [Pełna wersja]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Znaczy, rozumiem trudności, ale to ciekawe, że dochodząc do kolejnych etapów w którym każdy ma inną mechanikę (za wyjątkiem końca, który scala to co było wcześniej) ktoś mówi, że właśnie przeszedł najlepszy etap w grze :P Ja akurat najbardziej lubię (i do tego wracam) do tego etapu który jest czymś rodzaju prostego klona "5 Nights at Freddy" (i w sumie na tej podstawie można by zrobić cały odrębny tytuł). Widzę co się nie podoba, ale to też wskazówka dla mnie, że jednak nie oceniacie całości tylko pierwszy etap.
ODPOWIEDZ