Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: tiberium »

Shadow EX pisze:Wcześniej na RM95, na pewno była też gra "Prosiałke" autorstwa Rahima (obecnie Ozzaku).
Link: http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=prosialke
Z innych gier jeszcze jest Przygoda Alexa od Dragona i Green Levithan od Reptile razem z RPG95.

A teraz jest jeszcze Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie :-D
Udało mi się zakończyć z C. Grafika jest przeurocza!! :-D, szkoda że taka krótka. Fajnie by było jakby wyszła
jakaś ulepszona wersja, bardziej dopracowana. Ile ją robiliście?

Aż się dziwie że jeszcze jej nie ma na Twierdzy.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: Dragon Kamillo »

To co wyżej + Skiny (http://tsukuru.pl/index.php?link=news/komentuj&no=612) i przegląd mapek pod tytułem "Władca Żywiołów", więcej nie znam.

Wersja ulepszona prawdopodobnie kiedyś wyjdzie, choćby z tego powodu, że nie udało nam się w grze zrobić wszystkiego tak jak planowaliśmy.
Spoiler:
Co do twierdzy, to recke ma przygotować Tepe, który już mi obiecał, że mi łeb kilka punktów utnie za te niby trudne minigierki.

Na koniec dałem do zagrania w gierkę dwóm moim kolegom ze studiów, którzy nie znają RM, pierwszy z początku nie wiedział jak ruszać postacią, ale jak doszedł do wprawy to nawet przeszedł kłody (co prawda za 30 razem...), drugi nie miał problemów z obsługą, ale minigierki dały mu popalić XD.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: BH Daimaouji »

Gokufan pisze:O rany, mieliśmy wcześniej jakąś polską grę na RM95? Szacun, bardzo fajnie to wygląda, zwłaszcza na tak prymitywnym programie :)
Ho? Lubie robić gry w wersji 2000, ale może kiedyś spróbuje zrobić grę w 95 :)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Usunięty

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: Usunięty »

Pograłem do momentu do póki gra nie zwiesiła mi komputera. Udało mi się dość do liska i dać mu to "antidotum". Do zwiechy bawiłem się świetnie, ale niestety mi nie było dane poznać dalsze przygody pieseła :-(
Gra wygląda fajnie i w ogóle mi się podoba. Szacun dla stwórcy. Czekam na więcej ;)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: Dragon Kamillo »

Po wymianie PW i testach po stronie EnterVPL doszliśmy do problemu i okazało się, że był on spowodowany kolidowaniem innego programu z grą z RM95. Po stronie gry więc jest wszystko w jak najlepszym porządku, strachu nie ma, można spokojnie ściągać i grać.

A sam problem polegał na tym, że EnterVPL używał do odtwarzania MIDI programu CoolSoft VirtualMIDI Synth, który dawał mu lepsze brzmienie tych utworów, ale coś nie chciał współpracować z RM95 (przynajmniej u niego, nie wiem jak to by działało na innych (mocniejszych) sprzętach). Program wywalał się przy wyświetleniu jakiegokolwiek okna podczas gdy w tle grała muzyka (w tym przypadku MENU w grze i pierwszy wybór czy iść dalej), EnterVPL pisze że powodowało to zbyt duże zużycie procesora. Problem zniknął gdy wyłączył on ów ten program do MIDI.

Trzeba więc pamiętać na przyszłość, że takie coś też może sprawiać problemy z graniem.
Jeszcze raz dzięki EnterVPL za cierpliwość i testy. Życzę miłego dalszego grania, choć ta gra akurat nie jest za dobra XD.

PS: "Stwórców" jest dwóch.
Usunięty

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: Usunięty »

Nie ma za co :)
Przy lepszym sprzęcie pewnie nikt by nie odczuł różnicy. Ja to testowałem na starym lapku:
- Intel Celeron M 1,60 GHz
- 1,37 GB RAM
Myślę że na i3 czy i7 oraz 3-4GB RAMu problemu w ogóle by nie było :D
Drugą sprawą jest to że ten program (CoolSoft VirtualMIDI Synth) sam w sobie nie zamula. Wina dokładniej wynika z tego że używam 500MB biblioteki MIDI. Gdybym użył 2MB lub mniej, to bym możliwe że nie miał problemu :)

WRACAJĄC DO SAMEJ GRY:
Niestety nie udało mi się jej przejść, więc uznaję że to gra dla BARDZO CIERPLIWYCH LUDZI. Nada się do typowych spotkań z kolegami, gdzie jak to wiadomo lubi się pograć w coś trudnego ;)

Pozdrawiam serdecznie. :)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: Kitabake »

Nie dało się zrobić tak, by kłody poruszały się wolniej?
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: Dragon Kamillo »

Nie, w samej grze się nie da.
Możesz oczywiście ściągnąć makera, otworzyć w nim grę i pozmieniać sam ręcznie, ale wątpię by chciało ci się zmieniać prędkość w około 150 zdarzeniach pojedynczo, ręcznie - spójrz na stronę wcześniej jak zrobiona jest ta minigierka.

Po za tym dasz radę, ludzie przechodzili przez te kłody XD.

Edit: Dzisiaj znam też już sposób jak można zrobić taką minigierkę bez tych bugów co były, że można było łazić po wodzie itp.
Ale w następnej wersji kiedyś i tak planuje zmienić lekko tą minigrę by była o wiele łatwiejsza.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: Kitabake »

Dragon Kamillo pisze:kłody XD.
20 minut prób. Zacząłem nawet chodzić po wodzie ale nawet to nie pomogło. Niestety pozostanę przy zakończeniach "B" i "C" :?
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Przygnębiająca opowieść bezbronnego pieska porzuconego w ciemnym lesie

Post autor: Dragon Kamillo »

Do A nie tylko kłody są potrzebne, w sumie chyba nawet nie były potrzebne, ale serio nie pamiętam. Jest coś innego, na początku jest coś ukryte, to jest potrzebne do zakończenia A na pewno.
ODPOWIEDZ