Politikula [2k3]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Politikula [2k3]

Post autor: Charlie Vermin »

POLITIKULA
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Politikula to gra zręcznościowa z elementami logiki, która przy odrobinie starań może zająć ci mniej niż dziesięć minut.
Wkul się w rolę młodego i idealistycznej kandydata na prezydenta, i przekonaj lud do głosowania na swoją "osobę"!


Znowu to samo: Myślę nad fabułą, wymyślam mechaniki, a kończy się na tym że nic nie robię. A potem nagle siadam i nagle mam grę. W dwa dni. Zebrałem do kupy trochę nieużytych zasobów (Sferę z typowej gry w kulki, ośmiornice i żukoludzi z jakiegoś nie wiadomo czego) a reszta sama się zrobiła. Ważne, że żyję i coś robię!
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 21:13 przez Charlie Vermin, łącznie zmieniany 1 raz.
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Politikula [2k3]

Post autor: Kleo »

Zostanie prezydentem zajęło mi 607 sekund, czyli jednak trochę więcej niż 5 minut. Chyba nie będę się pchać do polityki, bo najwyraźniej się do niej nie nadaję.

Nie bardzo wiem, jak te sekundy skomentować - znów fajny pomysł "fabularny", prosta (w każdym razie od strony technicznej) rozgrywka i charakterystyczna oprawa. Czyli kolejna dziwna minigra, do jakich już zdążyłeś nas przyzwyczaić.

W intrze stoi napisane, że Sfera "oglądała telewizję", a zaraz potem, że "jego rodzice" coś tam. Tak się zastanawiam, czy bohater(ka?) nie ma przypadkiem lekkich problemów z tożsamością płciową?
Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Re: Politikula [2k3]

Post autor: Charlie Vermin »

Aż chyba sam zmienię to "pięć minut" bo sam nie umiem szybciej niż 5 minut 50 sekund.

Problemy to ma język w którym nie da się zapisać czasownika w czasie przeszłym bez określania płci. Najlepiej jest w języku takim jak węgierski i fiński gdzie jest tylko jeden imek osobowy dla obu płci.
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Politikula [2k3]

Post autor: GameBoy »

Nic nie stoi na przeszkodzie by napisać "Sfera oglądał telewizję" jeśli postać o tym imieniu/pseudonimie jest płci męskiej. :)


@dół: W języku polskim jest to raczej niewykonalne.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Politikula [2k3]

Post autor: Dragon Kamillo »

Coś jednak stoi na przeszkodzie, jeśli nie chcemy określać płci naszej postaci...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Politikula [2k3]

Post autor: Jazzwhisky »

Pograłem, nawet fajny pomysł, z potencjałem, ale właśnie domagał się czegoś ekstra, jakiegoś rozwinięcia w stylu NYE. Ale i bez tego gra się fajnie, dzięki! :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ