NocnyBus [2k3][download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

NocnyBus [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

Kolejna gra na RPG Makera jest trudna? A może zbyt BRUTALNA i nierealistyczna?
Tym razem WesołyMiękki prezentuje coś zupełnie innego! Coś czego (chyba) jeszcze nie było!
Symulator autobusu dalekobieżnego!
Zasiądź za sterami NocnegoBusa i woź ludzi z Warszawy do Katowic w środku nocy za jedyne 6 złote!
Aby lepiej się wczuć, możesz spersonalizować kabinę swojego pojazdu kilkoma z wielu dodatków.
Symulator posiada wiele zdarzeń losowych dodających realizmu!
Zmienna pogoda! Możliwość przypadkowego spotkania zwierzęcia na drodze! Losowe dialogi pasażerów!
Tak! Realizm! Poczujesz że wieziesz ludzi dzięki czemu możesz się lepiej wczuć w rolę!
Nie zapominaj również że jedziesz przez Polskę więc skup się bo na polskich drogach pojazdy mogą się dziwnie zachowywać!
I to nie wszystko! Możesz umilić sobie podróż włączając radio - aż 10 stacji do wyboru! I nie będzie to zupełnie obojętne dla pasażerów! - REALIZM!
Ale czy ta realność nie równa się trudność? Nic takiego! Dla mniej wprawionych kierowców jest opcja regulacji poziomu trudności.
Co prawda w ramach realizmu nie ma pauzy, ponieważ szczerze - czy Twoje życie też ma pauzę?
No ale też to tylko i aż symulator - odległość z Warszawy do Katowic jest nieco zmniejszona.

Więc na co czekasz?! Spersonalizuj kabinę, zmień wybierz ustawienia trudności i ruszaj w nocną trasę do Katowic!

A teraz trochę mniej marketingowych słów od autora:
Projekt w zamierzeniu powstał jako kolejna zręcznościówka zrobiona tak szybko jak się uda. Ale w trakcie prac spodobał mi się pomysł,
więc postanowiłem go rozwinąć o pewne bajery, by sprawić aby ta gra dawała jakąś frajdę i/lub rozbawiła.
I wyszła z tego najlepsza gra bo powstała w tydzień ;)
Zachęcam do spróbowania tej dziwnej przejażdżki, podzielenia się wrażeniami z niej oraz do pochwalenia się swoim doborem dodatków do kabiny.

Screeny:
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

LINK DOWNLOADU:
http://www.mediafire.com/download/m4w8m ... nyBus1.zip

Gra powinna działać bez konieczności posiadania makera/RTP (ogromna waga spowodowana tym razem nie wklejeniem RTP (są tylko faktycznie używane pliki) a obszerną ścieżką dźwiękową)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Spider
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2016, 21:09

Re: NocnyBus [2k3][download]

Post autor: Spider »

:wink:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2016, 14:06 przez Spider, łącznie zmieniany 1 raz.
Rpg maker? Tego się nie zapomina.
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: NocnyBus [2k3][download]

Post autor: PInroz »

O kurde czyżby doczekaliśmy się Makerowej wersji Desert Bus :mrgreen:

No normalnie zbrechtałem te grę gdyż bardzo mi przypomina właśnie Desert Bus... Ma nawet wiele z tej gry nawiązań. Zagram trochę i zobaczę co to za gierka. Może nawet napisze recenzje na Gonica :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: NocnyBus [2k3][download]

Post autor: Preki »

Od siebie dodam że część panoram oraz niektóre głosy pasażerów to moja robota. Dobierałem także kawałki do radia :-D Nawiązania są nie tylko do Desert Busa, ale też do innych gier (lub nawet nie gier). Śmiem twierdzić, że to coś więcej niż Desert Bus - Nocny BUS ma miasta (prymitywnie wyglądające ale są), radyjko, a co najważniejsze - pasażerów na pokładzie. No i można dla wizualnej przyjemności skonfigurować sobie wnętrze kabiny. Ja miałem taką:
Spoiler:
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Re: NocnyBus [2k3][download]

Post autor: Charlie Vermin »

KoSmos był jak uboższy klon Hong Kong '97, za to NocnyBus wygląda na bogatszego klona DesertBusa. Ze screenów i opisu wygląda bardzo obiecująco, powiem coś więcej jak uda mi się pobrać bo mam tragiczny internet ostatnio.

Edit: udało mi się pobrać. Zagrać. I wygrać. Krążyłem po Katowicach przez dłuższy czas szukając przystanku, aż w końcu zatrzymałem się i wygrałem. Przednia szyba pokryła się różowością, a kursor w menu zwolnił. Jak już mieć bugi to lepiej na końcu niż na początku. Ogólnie dobra gra dostarczająca jakiejś rozrywki. Na pewno pasażerowie dodają grze dużo życia.
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: NocnyBus [2k3][download]

Post autor: BH Daimaouji »

O Jezu przypomina mi to Crazy Bus, oby muzyka w tej grze była lepsza
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
ODPOWIEDZ