Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Z minigier nowy jest system kopania, może dodam coś jeszcze.
Oprócz tego są nowe minigierki "fabularne", między innymi minigierkowa obrona pewnej lokacji, z zarządzaniem zasobami i odpieraniem fal wrogów.

Umiejętności bohaterów zostały przerobione, jest ich więcej i są bardziej unikalne, ale walki dystansowej nie będzie, przynajmniej nie w tej grze :V

Dziennik zadań na razie jest stary, ale pomysł z "czytaniem go" dobry, może wprowadzę :-D

Ceny leczenia są teraz groszowe, ceny przedmiotów pozostają wysokie. Zmniejszyłem cenę sprzedaży (z 50% do 33%), aby wraz z przetasowaniem w przedmiotach zachęcić gracza do zbierania różnych konfiguracji uzbrojenia.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Fear »

Przejrzałem ostatnią stronę i chwalę, bo nowe screeny wyglądają o poziom lepiej, niż te z głównego postu zapowiedzi, tylko walka znów zdecydowanie za ciemno, a ściśnięty font zmień na skróty "Ene." Życ." I chyba już o tym wspominałem, ale boli okno dialogowe, w którym mamy imię i całą linijkę odstępu, dużo lepsza jest opcja ze spacją po imieniu, dla którego zmienisz kolor, dla utrzymania przejrzystości dla oka.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Hej Kryzz333 jak tam postępy nad grą :?: Nie chcę być jakiś upierdliwy czy coś ale fajnie by było usłyszeć coś nowego o Opowieściach z Edorii: Edycji Cesarskiej :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Nadal robię te bagna, spore będą. Będą na nich trzy naprawdę spore questy (jeden z nich będzie prawdopodobnie największym i być może najlepszym questem w OzE), będzie conajmniej jedna unikalna minigierka związana z nimi.

Wieczorem dam nowe screeny.

Ostatnio znowu wolniej robiłem, ale teraz ponownie będę miał czas.

EDIT:

Obiecany screen, z poziomu edytora - przedstawia miejsce do postoju w ruinkach na bagnie
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Amelanduil »

Kurczę, te XP'kowe bagna nigdy nie wyglądają źle :P Szkoda, że Ace nie ma jakichś dobrych tile'ów pod to, a zdążyłem się nabawić urazu do lasów... >~>
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Aż mnie korci by zbadać te bagna. Wszystko na razie wygląda solidnie... grafiki z RPG Makera XP mają swój własny urok. Już się nie mogę doczekać gry :mrgreen:

Hej Kryzz333 jak tam postępy nad grą :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

No ogólnie przez ostatni tydzień nie mogłem pracować, a przez trzy poprzednie tygodnie praktycznie mapowałem jedną lokację. Chyba kilkanaście godzin na to poświęciłem + wypełnianie jej zawartością. I jeszcze poprawiałem mechanikę.

No cóż mogę powiedzieć, EC robi się swoim tempem i trzeba czekać. Dodawanie nowych dużych kawałków gry jest ciężkie. Ale za to będzie dużo do robienia w dodatkowych lokacjach.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kitabake »

Ta sama gra (inna wersja) może brać ponowny udział w GFach? xD
Jeżeli coś takiego miało by się zdarzyć to należało by dodać adnotacje "Nie oceniamy całej gry tylko, dodatek/część rozszerzoną" i musiałoby być to wiadomość oficjalna i nie do pominięcia. Na normalnym rynku jesteśmy ocenić dodatek jak np. "Frozen Throne" jako coś oddzielnego, dlaczego by nie na RM? Tylko trzeba rozgraniczyć :P

No ale jeżeli "Edycja Carska" to bardziej reedition, czy enhanced edition, a wtedy to już nie jest dodatek.

Ciekawy przypadek ;p
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Adrap »

Kable III: Zrodzony ze Spamu (rozszerzenie)
GF 2015
Z tego co do tej pory widziałem, to mogę jasno powiedzieć, że jest to rozszerzenie gry. Nawet dosyć obszerne swoją drogą.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: HGS »

Drzewko rozwoju wydaje się być dla mnie nieco.. nudne. Co do reszty zapowiada się ciekawie i nie ukrywam, że tytuł najbardziej przyciąga. Jest króki i zawiera dość ciekawe wyrazy, które kują profesjonalizmem.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Mały update:

Dziś dałem paru testerom demo Edycji Cesarskiej które zawiera jakieś 20 godzin gry.
Jest to prawie cały I rozdział bez ostatnich 2 zadań z głównej fabuły i zawierający większość wątku na bagnach.

Do 1 sierpnia zamierzam dokończyć cały I rozdział.
Potem ostatnią górką do dokończenia OzE:EC będzie ulepszanie II rozdziału. Jednak tam dodatkowe lokacje nie będą tak rozległe jak dotychczasowe, mam nadzieję że mapowanie nie zajmie mi taki ogrom czasu.

Pod względem mechaniki w Edycji Cesarskiej nie zmieni się już dużo, choć zaplanowałem parę niewielkich usprawnień (praca na parę dni max).
Awatar użytkownika
takikaki012
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2015, 09:35

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: takikaki012 »

Więc j est szansa, że przed końcem wakacji EC ujrzy światło dzienne? :d
Dawniej KacpiPL ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Nie wiem, wątpię, chyba że mówimy o wakacjach studenckich :V
Awatar użytkownika
takikaki012
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2015, 09:35

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: takikaki012 »

Pochwalony.
Standardowo - Jak idą prace? Bo coś ten remaster rośnie na skalę prawie drugiej gry :p
Dawniej KacpiPL ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Byłem zajęty innymi sprawami i nie pracowałem prawie w ogóle nad EC od pewnego czasu, ale w ciągu paru dni zamierzam znowu ostro je robić.

By the way, etap bagienny został zrobiony już (tuż przed przerwą w pracach).
Jest jeszcze jedna rzecz którą chciałbym się pochwalić, ale na razie zachowam to dla siebie. W przeciągu tygodnia-dwóch zapodam jakieś nowe newsy.

Obiecywany UPDATE:


Rzeczą którą chciałem się pochwalić jest nowa/stara minigra - Cesarz i Żołnierz. Jak pewnie niektórzy kojarzą w podstawowym OzE była możliwość zagrania w prostą grę opartą o rzuty monetami na zasadzie orzeł/reszka.

Postanowiłem zrobić ten system od nowa i uczynić go ambitniejszym.

Nowy Cesarz i Żołnierz jest czymś w rodzaju zmutowanego pokera opartego o rzucanie i przerzucanie sześciu monet. Występują różne figury i możliwości przerzucenia. Minigra jest już zrobiona, ale w finalnej wersji zobaczycie pewnie ją dość zmienioną, bo wymaga szlifu i rozbudowy.

Obrazek

Dawno nie było screenów z walki to pokażę przy okazji jedną z nowych umiejętności - Fintę i nowy typ przeciwnika.

Obrazek

i jeszcze obrazek z osady na bagnie:

Obrazek
ODPOWIEDZ