[RM VXA] Skrypt na walkę

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NuvernoPG
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:21

[RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: NuvernoPG »

Witam
Potrzebuję skryptu na walkę niestety jestem rudy w Ruby... Chodzi mi o walkę kartami... Że w EQ mamy karty których używamy zamiast ataków...
Tak wiem... Porypany pomysł xDDD
Jeśli ktoś coś to proszę o info
Z góry Arigato
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: Soul »

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Walkę kartami można zrobić również na podstawowym systemie walki przypisując do przedmiotów umiejętności, które wykonywały by się w walce i usuwając do wyboru pole "czarów" z menu walki. To zależy też od ilości postaci w drużynie i od tego jak to ma wyglądać, bo jak wiadomo w RM ekwipunek jest wspólny dla wszystkich postaci. Można też taki system by poskładać na zdarzeniach ale to jest o wiele bardziej skomplikowane.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: Amelanduil »

W gruncie rzeczy to może być cokolwiek. Opisz dokładnie co chcesz osiągnąć kartami w systemie walki.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Herion10
Posty: 84
Rejestracja: 18 maja 2013, 20:19
Lokalizacja: Terdania

Re: [RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: Herion10 »

NuvernoPG pisze:..Że w EQ mamy karty których używamy zamiast ataków...
Nie wystarczy przerobić ikony ataków na karty? Żaden skrypt nie jest potrzebny, jeżeli dobrze rozumiem twój post.
Daj wiarę w siebie innym, a oni osiągną coś wielkiego.
Hengort - wojna demonów (0.2%)
Hengort - starożytne katakumby (0.001%)
Awatar użytkownika
NuvernoPG
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:21

Re: [RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: NuvernoPG »

Hmmm... Na przykład ... Że znajduję kartę to znajduje się ona w moim EQ... I TO jest atak... Karty są zużywalne i ...
Po prostu coś jak w Hunter x Hunter Greed Island... (Jeśli ktoś coś to ... You Know...)
Nie potrafię lepiej wytłumaczyć...
O już mam !!! Masz kartę która zadaje obrażenia i daje otrucie przeciwnikowi to możesz ją użyć tyle razy ile jej masz w EQ
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: Dragon Kamillo »

No to w takim razie odpowiednio skonfigurowane przedmioty w walce.

W 2k3 dałoby radę prosto wywalić komendę czarów i ataku, a na pierwsze miejsce postawić przedmioty. W VX ACE może to być trudniejsze, ale na pewno do zrobienia.
Awatar użytkownika
NuvernoPG
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:21

Re: [RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: NuvernoPG »

Dragon Kamillo pisze:No to w takim razie odpowiednio skonfigurowane przedmioty w walce.

W 2k3 dałoby radę prosto wywalić komendę czarów i ataku, a na pierwsze miejsce postawić przedmioty. W VX ACE może to być trudniejsze, ale na pewno do zrobienia.
W jaki sposób ??? Bo przyznam że coś czaje ale mało... Coś z typowymi zdarzeniami ???
Jeśli tak to thx a jak nie to możesz mówić
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: Dragon Kamillo »

Przedmioty w walce robisz normalnie. Ustawiasz że używalne tylko w walce (tam masz taki wybór: menu/walka/menu i walka) no i potem już normalnie. Możesz też do przedmiotu przypisać umiejętność - będzie to działało tak że gdy gracz użyje danego przedmiotu to wykona się przypisana do niego umiejętność.

Co do wywalenia i zmiany komend atak, czary itp to niestety nie pomogę. W to muszą wejść jacyś RGSSowcy trójkowcy. Może jeszcze w XP bym coś zdziałał, ale skrypty w VX i ACE to kompletna czarna magia jak dla mnie.
Awatar użytkownika
NuvernoPG
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:21

Re: [RM VXA] Skrypt na walkę

Post autor: NuvernoPG »

Dobra już wiem
ODPOWIEDZ