Co teraz robicie w RM?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Charlie Vermin »

Obrazek

Obrazek
Mechanika bardziej skomplikowana niż uciekanie przed generatorami: not even once.
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: GameBoy »

Obrazek
Można narzekać na VX Ace ile wlezie, ale jego skrypty RGSS są napisane w bardzo elegancki sposób i ich edycja szybko i prosto daje ładne efekty.
Jest to zmodyfikowany standardowy title. Tytuł to obrazek (Title1), do tego dopisałem jedną prostą metodę zmieniającą grafikę ramki (Title2) z opcjami w zależności od indeksu kursora standardowego okienka z nową grą etc. (ustawiłem szerokość tej ramki na 0 pikseli i po prostu się nie wyświetla, ale nadal działa).
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Amelanduil »

GameBoy pisze: Można narzekać na VX Ace ile wlezie, ale jego skrypty RGSS są napisane w bardzo elegancki sposób i ich edycja szybko i prosto daje ładne efekty.
Jest to zmodyfikowany standardowy title. Tytuł to obrazek (Title1), do tego dopisałem jedną prostą metodę zmieniającą grafikę ramki (Title2) z opcjami w zależności od indeksu kursora standardowego okienka z nową grą etc. (ustawiłem szerokość tej ramki na 0 pikseli i po prostu się nie wyświetla, ale nadal działa).
Czekam na " The :( "
Aż mi się przypomniało, że kiedyś tam do jakiegoš pobocznego projektu zrobiłem menu główne w całości na zdarzeniach... Ace jest naprawdę spoko, jeżeli chodzi o takie rzeczy :P
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Rave »

Charlie Vermin pisze:Nigdy nie lekceważ skunksa.
Obrazek
Może poprawię jeszcze strefę wizualną (np. mniejszą pauzę), ale mechanika już jest i działa!
Drzewa to eventy, tak?


Ja tam trochę dłubię przy DragonTale, ale z powodu tego że na głowie mam większy projekt (platformer 3d w Unity, link macie w podpisie) idzie to bardzo wolno. Może w sobotę pogrzebię o ile nie zgubię się w No Man's Sky ;) :lol:
Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Charlie Vermin »

Wiele rzeczy zajmuje moją uwagę, ale nie przestaję pracować nad projektami w RMie. Nawet jeśli produkcja przeciąga się absurdalnie długo.
Obrazek
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Charlie Vermin »

Obrazek Obrazek
Ta gra jest na tyle prosta że spodziewam się ją skończyć, a jednocześnie zdecydowanie bardziej rozbudowana niż Proper, Politikula czy F<o>resight. Podstawą rozgrywki jest uciekanie przed krawędzią ekranu a poziomy/fragmenty korytarza są losowo wybierane z większej puli. Chociaż zręczność jest tu istotna, postarałem się żeby rozgrywka nie była całkiem bezmyślna, a przeszkody pozostawały różnorodne. Już od początku można napotkać bonusy spowalniające i przyspieszające. Szkodliwość tego pierwszego jest oczywista, za to zebranie zbyt dużej ilości tych drugich doprowadzi do utraty kontroli nad postacią (dla przykładu, fragment na drugim screenie trzeba ukończyć strategicznie odbijając się od mebli żeby łatwiej wcelować w drabiny).
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co teraz robicie w RM?

Post autor: Stanior »

Cześć :)

Obecnie w RM nasz zespół Gildia RPG Maker 2017 będzie przygotowywał m.in. grę promującą polską Scenę RPG Makera. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wsparciem, to więcej znajdziecie tutaj -> viewtopic.php?f=2&t=5758
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
ODPOWIEDZ