[MV] World of Cebulandia

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Jasemir

Golden Forki 2019 - Dema (miejsce 2)
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2016, 23:20
Kontakt:

[MV] World of Cebulandia

Post autor: Jasemir »

Obrazek


Wstęp
Witam wszystkich! Zarejestrowałem się na waszym forum bym mógł podzielić się z wami moim małym projektem pod tytułem "World of Cebulandia". Zanim jednak zaczniecie czytać dalej, bądź ściągać grę, muszę was uprzedzić: World of Cebulandia została stworzona dla osób chcących wbić się w klimaty naszej gildii, Warlords of Cebulandia i poznać część najbardziej aktywnych osób oraz jej gildyjne "memy". Jesteśmy polską gildią w World of Warcraft, stacjonującą po stronie hordy na serwerze Chamber of Aspects. Jeżeli ktoś z was gra w WoW'a to zapraszamy w nasze szeregi! :)

Oficjalna strona gildii: Warlords of Cebulandia

Niestety dla osób z poza gildii gra okazać się może zwykłą bablaniną, JEDNAK...
Chcę udostępnić dla was tą grę ze względu na fakt, iż RPG Maker MV jest dość nowym silnikiem, który miał niedawno swą premierę. Jeżeli ktoś z was zaczyna lub planuje robić na nim swoją grę, jestem otwarty na wszelkie pytania i w miarę swoich możliwości mogę pomóc. Szczególnie w kwestii tego jak wykonałem to co możecie zobaczyć w World of Cebulandia.



Fabuła

"Kultowe" postacie gildii Warlords of Cebulandia wyruszają na specjalną misję odbicia firmy Zamieć (Blizzard) z rąk nieznanej nikomu bandy fanatyków, którzy opóźniają pracę nad nowym dodatkiem do World of Warcraft. Poznaj wersję alternatywną przyczyny ponad dwunastu miesięcy męki w Hellfire Citadel.




Mechanika Gry

Pod World of Cebulandia: Gra Konszualowa stworzyłem specjalną mechanikę na której opiera się cały gameplay. Osiągnięcie danego celu w grze będzie wymagało ciągłej współpracy od naszych jednostek specjalnych. Gracz w dowolnym momencie będzie w stanie przełączyć się między trzema jednostkami specjalnymi:

Obrazek





Muzyka

Jeden z członków naszej gildii oraz mój dobry kolega Chytry (Rafał Fiedorowicz) napisał i zagrał główny motyw do "World of Cebulandia". Zachęcam do przesłuchania! :)

Obrazek



Screeny
Spoiler:
Użyte Pluginy/Skrypty:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Rahim »

Mam chęć na jakiś filozoficzny wywód, ale od kiedy nie ma tu Norusia i ich nie komentuje nie chce mi się.
Powiem krótko czekam na zaprezentowanie waszej gildii, ale chce by to było przedstawione nie od wewnątrz teamu, a także z zewnątrz.
Gry robione pod dane jednostki które tylko między sobą wiedzą o co chodzi są passe.
Pozdrawiam Ozzaku z Royal Questa~♥
Awatar użytkownika
Jasemir

Golden Forki 2019 - Dema (miejsce 2)
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2016, 23:20
Kontakt:

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Jasemir »

Hej!

Nie do końca rozumiem dlaczego tak ostro reagujecie na mój post.
Gra ta nie jest i nigdy nie miała być "Sztuką", ani komercyjnym sukcesem (ba!), lecz po prostu małą mini-gierką dla gildyjnej ekipy, którą robiłem w wolnym czasie i w ramach dobrego treningu. (Pracuje i uczę się też tworzenia gier na UnrealEngine 4). Dlaczego zamieściłem grę na waszym forum napisałem powyżej. Jako, iż jest to polskie forum RPG Makera uważam, że warto poznać waszą opinię, szczególnie od strony technicznej od osób również pracujących na RPG Maker.
Spoiler:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: PInroz »

Jasemir pisze: Jeżeli ktoś z was gra w WoW'a to zapraszamy w nasze szeregi! :)
Nie wiem dlaczego ale zwykle tego typu zaproszenia na serwery w jakiś grach World of Warcraft, Minecraft lub co gorsza League of Legends kojarzą mi się ze świadkami jehowy :roll: Nie no spoko że postanowiłeś pochwalić się swoją grą, i my powinniśmy to docenić. Lecz jeżeli chodzi o jakość zapowiedzi gry, szczegółowo opisałeś swoją społeczność, jednocześnie zachęcając nas do przyłączenia się w wasze szeregi, natomiast co do fabuły, mechaniki i muzyki kilka króciutkich zdań i tyle, plus kilka filmików :shock: Ale spoko gra może być ciekawa chętnie zagram, mimo iż fabuła mało mnie zachęca. :roll: :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Jasemir

Golden Forki 2019 - Dema (miejsce 2)
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2016, 23:20
Kontakt:

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Jasemir »

Piotr I pisze:Nie wiem dlaczego ale zwykle tego typu zaproszenia na serwery w jakiś grach World of Warcraft, Minecraft lub co gorsza League of Legends kojarzą mi się ze świadkami jehowy :roll:
Haha, coś w tym jest... :) Przepraszam jeżeli odebraliście mnie w taki sposób. Chciałem tylko uprzedzić czym jest i po co ta gra została stworzona.
Piotr I pisze:Lecz jeżeli chodzi o jakość zapowiedzi gry, szczegółowo opisałeś swoją społeczność, jednocześnie zachęcając nas do przyłączenia się w wasze szeregi, natomiast co do fabuły, mechaniki i muzyki kilka króciutkich zdań i tyle, plus kilka filmików
Gra jest maksymalnie na półtorej do dwóch godzin grania. Uznałem (błędnie?), że filmiki są w stanie przekazać więcej niż długi tekst na temat krótkiej gry. Społeczność została opisana szczegółowo, gdyż to właśnie ona jest głównym atutem tej gry.

Mimo wszystko dzięki Piotr I za poświęcenie swojego czasu. :)
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: pakitos »

Amelanduil pisze:Sztuka umiera.
Daj spokój, każdy kiedyś zaczynał, a jak sprawia im to frajdę to co w tym złego? :-P
co
Awatar użytkownika
RavenInvazion
Posty: 25
Rejestracja: 07 cze 2016, 00:27

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: RavenInvazion »

"Ochroniarz emerged." "Pullne wszystkich na raz."

;_;
Obrazek
"Nie znam się na iniekcji transmetylonianu interpolarnego."
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Kryzz333 »

Zagram w Cebulandię, no bo czemu nie, wygląda spoko.

Ogólnie chyba większość swoją karierę rmową zaczynała od robienia gierek dla/o kumplach itd. więc w sumie rozumiem zamysł, ale właśnie taki produkt jest zazwyczaj niestrawny dla innych graczy.

Ale zobaczę jak to zrobiłeś.
Awatar użytkownika
Jasemir

Golden Forki 2019 - Dema (miejsce 2)
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2016, 23:20
Kontakt:

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Jasemir »

RavenInvazion pisze:"Ochroniarz emerged." "Pullne wszystkich na raz."

;_;
Filmik dałem w marcu gdy gra jeszcze była w trakcie tworzenia, tłumaczenie silnika nie było moim priorytetem. Oczywiście teraz w pełnej wersji już to jest wykonane. Przy wypuszczeniu filmiku sam tego nie zauważyłem, także przyznaję się do winy. ;)

Natomiast słowo "pullne" jest po prostu zapożyczeniem językowym, które jest bardzo często spotykane w grach MMORPG, tj World of Warcraft.


Spoiler:

Okej, może dodam klika słów od siebie jeszcze.

Grę tworzyłem głównie ze względu na opanowanie pracy przy eventach od siebie mocno współzależnych. To znaczy, mimo tego, iż gra jest dość krótka można ją przejść klika razy na różne sposoby, w kolejności drużyn wyłącznie zależnej od wyboru gracza. A wszystko to robiąc w sposób utrzymując balans i tempo rozgrywki. W pewnym momencie gry następuje również wybór, który wpływa na całą grę i dzięki niej ma troszkę inny potok zdarzeń.
Spoiler:
Owszem, gra nie ma dużych wartości fabularnych dla osób z zewnątrz gildii, tak jak Ozzaku o tym wspomniał. Rozumiem wasze negatywne podejście do tego projektu. Trochę szkoda. No ale próbowałem. (Kryzz333 dzięki za danie szansy! :) ) Może kiedyś jeszcze wpadnę do was z czymś nowym, tym razem bardziej fabularno-dostępnym dla reszty.
Spoiler:
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Adrap »

A według mnie to wygląda bardzo porządnie. Pewnie humor będzie dość osobliwy i niestrawny kompletnie (patrz tytuł), ale pobieram i opykam jako 2 grę na MV z jaką miałem do czynienia.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Kleo »

Panowie tu gadu gadu, a ja tymczasem przeszłam grę i właśnie zamierzam wyrazić swoje zdanie na jej temat.

Na początek fabuła. Dla mnie jest akurat najsłabszym punktem gry, bo faktycznie, taka z lekka hermetyczna wyszła, wyraźnie jest adresowana do pewnego specyficznego grona i ja nie dałam rady się w nią wczuć. Postacie też odebrałam jako niewyraźne i bez charakteru, nie było nikogo, do kogo nabrałabym jakiegokolwiek stosunku emocjonalnego. Poza tym zdecydowanie brakowało mi takiej, którą można by nazwać głównym bohaterem.

Za to cała reszta jest już tylko lepsza. Mapki bardziej niż w porządku, muzyka też (gratulacje dla twórcy głównego motywu, bardzo fajny jest - znaczy motyw jest fajny, a czy twórca też, to nie wiem :)), ale chyba najlepsza jest mechanika. Bardzo podobał mi się pomysł z możliwością zmiany drużyn, choć mam poczucie, że najbardziej przydatna była ta, która najlepiej walczyła (chyba Alfa?). Pozostałe mogłyby mieć trochę więcej zastosowań, ale rozumiem, że przy długości gry nie bardzo dało się z tego wycisnąć coś więcej. Walki nie nudzą, ale też nie są zbyt trudne - w zasadzie tylko w finałowej korzystałam z przedmiotów, wcześniej w zupełności wystarczały mi skille (też pomysłowe i różnorodne). Do tego jest jeszcze kilka małych dodatków, głównie zręcznościowych (choć znajdzie się i prosta zagadka). W sumie daje to naprawdę urozmaiconą i przyjemną rozgrywkę. Polecam zagrać, zwłaszcza tym, którzy krytykowali, nie zadawszy sobie uprzednio trudu (no dobra, w tym wypadku raczej przyjemności niż trudu) sprawdzenia, o czym się wypowiadają. :P

Temat został wyczyszczony z tych najbardziej lakonicznych wypowiedzi,
dalej bierzcie przykład - wyłącznie wypowiedzi choćby pod wpływem kilku minut gry, please.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Hubertov »

W fotel mnie wbilo jak zobaczylem ze on ma Lakewooda. :O Chyba kilka wyplat poszlo na ta gitare. Najwazniejsze ze motyw jest wlasny i uszu nie kaleczy. W sama gre nie wiem czy zagram, bo moge nie zrozumiec fabuly. Chociaz wlasna mechanika kusi :)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Amelanduil »

Jasemir pisze:Gra ta nie jest i nigdy nie miała być "Sztuką"
Sprostowanie do moich poprzednich słów, bo mam taką przypadłość, że jak piszę, to nikt nie rozumie (choć to moja wina, bo zazwyczaj nie lubię używać wielu słów. Albo po prostu jestem okropny w tłumaczeniu rzeczy): chodziło mi o sztukę tworzenia gry samej w sobie. Ostatnio jakoś tak po prostu więcej widzę gier w których dominuje pastisz i obracanie w żart, co mi się już troszkę przejadło i przestało interesować.

Po prostu chcę więcej gier, które traktują same siebie względnie poważnie.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Kitabake »

Podoba mi się prezentacja gry i to że chciałeś się z nami podzielić projektem, mimo nie bycia twoim targetem :)
Miło.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Jasemir

Golden Forki 2019 - Dema (miejsce 2)
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2016, 23:20
Kontakt:

Re: [MV] World of Cebulandia

Post autor: Jasemir »

Wow, wszedłem na forum oczekując kolejnej fali uszczypliwych komentarzy, a tu taka miła niespodzianka. Jest mi niezmiernie miło... :)) Szczególnie za wyrozumiałość co do mojej grupy docelowej w przypadku tego projektu.

Kleo, bardzo liczyłem na taką właśnie wypowiedź osoby, która jest obeznana w RPG Makerze. Ponadto widzę, że ukończyłaś całą grę, także potrójnie dziękuję! :) Cieszę się, że znalazłaś coś interesującego nawet dla siebie i to w dodatku w tym na czym najbardziej mi zależało, czyli w mechanice gry i gameplayu.

Co do muzyki, na pewno przekaże twórcy Wasze ciepłe słowa. To mój przyjaciel z dzieciństwa i pomimo tego, iż dzieli nas teraz ponad 3000km (mieszkam za granicą), tak dalej odnajdujemy jakoś swoje wspólne zainteresowania i robimy z nich pożytek (także twórca kawałku jest naprawdę fajny, zaufaj mi Kleo :) ). Hubertov z tego co pamiętam zbierał na tą gitarę dość sporo, ale najwięcej chyba zarobił grając na rynku. :D
Amelanduil pisze:Po prostu chcę więcej gier, które traktują same siebie względnie poważnie.
Masz na myśli ogólny rynek gier, czy mowa tu tylko o scenie gier RPG Maker? Bo w przypadku pierwszych bym się nie zgodził, lecz wydaję mi się, że jednak mówisz o tym drugim. Tak więc, poniekąd mógłbym się z tym zgodzić. Dzięki też feedbacku jaki otrzymuje w ciągu ostatnich paru dni, jestem wręcz pewny, iż jednak chciałbym zrobić jakąś jeszcze jedną małą, lecz ciekawą grę pod względem fabularnym ale i oczywiście pod względem mechaniki, bo to mnie najbardziej interesuje w projektowaniu gier komputerowych. W przypadku World of Cebulandia, cel miałem już dawno temu co do grupy docelowej, tworzenie go w formie lekko humorystycznej było nieuniknione. Dlatego dalej utrzymuję zdanie, iż "Gra ta nie jest i nigdy nie miała być "Sztuką" " . Więc nie martw się, sztuka nie umiera. ;)

Na tą chwilę robię sobie małą przerwę. Ale obiecuję, iż pojawi się ode mnie jeszcze kiedyś przynajmniej jedna gra, tym razem celująca w szerszą publikę. Myślę też, że zagoszczę u was troszkę na dłużej :). Z chęcią pogram i sprawdzę gry innych twórców.

Dzięki jeszcze raz za komentarze!
ODPOWIEDZ