[RM XP]Gra z modelami 3D.

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zdrojek15
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 20:43

[RM XP]Gra z modelami 3D.

Post autor: Zdrojek15 »

Witam.
Jestem ciekaw czy można stworzyć grę z modelami 3D?Jeśli tak to w jaki sposób?
Przepraszam że zadaję głupie pytania ale mam zamiar zrobić RPG właśnie z taką grafiką a nie chce się przenosić na inny silnik ponieważ na RMXP bardzo przyjemnie mi się pracuje. :-D

Dodaje link do grafiki którą chciał bym uzyskać: http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=258251
Rób łapy, brzuchem nikomu nie zaje@#esz :wink:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [RM XP]Gra z modelami 3D.

Post autor: GameBoy »

Sprawdź skrypt Mode7, aczkolwiek są to tylko sztuczki, które powodują, że grafiki 2D wyglądają jak w 3D, jak np. w Doomie.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [RM XP]Gra z modelami 3D.

Post autor: Dragon Kamillo »

A jeśli Mode7 to za mało to jest jeszcze H-Mode 7: http://save-point.org/thread-3151.html
Obrazek

Z tego co wiem na razie nic lepszego do RM nie ma.
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: [RM XP]Gra z modelami 3D.

Post autor: tiberium »

Szczerze, Zdrojek?
Powiem ci że jeśli zostajesz przy RMXP bo wygodniej ci się na nim pracuje niż na jakimkolwiek innym silniku, to powinnieneś zabrać się za tworzenie własnych grafik niżeli modeli 3D. Chyba o wiele łatwiej jest odpalić tego smolonego painta i coś tam narysować, niżeli paprać się z modelami 3D, później skryptami (których dopiero nie jesteś autorem, i jak błąd jakiś wyparuje to mało kto będzie ci w stanie pomóc).

Nie wiem czy do dobry pomysł aby kierować się tym co chce się stworzyć przy braku umiejętności.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Zdrojek15
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 20:43

Re: [RM XP]Gra z modelami 3D.

Post autor: Zdrojek15 »

Tiberium, możliwe że masz rację.Nie raz porywałem się z motyką na słońce. Tworzyłem plany różnych ambitnych projektów, ale gdy przenosiłem się na silnik (wtedy Unity 3d) chcąc zrobić coś ambitnego to po pewnym czasie się poddawałem z powodu napotkania problemów których nie potrafiłem rozwiązać.Teraz gdy cały opis, fabuła i zarys projektu jest gotowy popełniam ten sam błąd co kiedyś. No nic, zostaje przy RMXP i klasycznej grafice. Może spróbuję zrobić własne tilesety w gimpie. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące walki. W jaki sposób zrobić walkę turową coś w stylu Heroes'ów.
Przeszukałem internet w poszukiwaniu skryptów, znalazłem tylko walkę w czasie rzeczywistym.
Rób łapy, brzuchem nikomu nie zaje@#esz :wink:
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: [RM XP]Gra z modelami 3D.

Post autor: tiberium »

A podstawowy nie może być?? Przecież jest turowy, chyba że chodzi o co innego.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [RM XP]Gra z modelami 3D.

Post autor: Adrap »

http://goniecrm.pl/analizy/tbs.html

Łapaj, chodziło chyba o taktyczny, a nie turowy.
A jest jeszcze skrypt na FPLE (coś w deseń ograniczonego Dooma), ale go nie zalecam do dłuższych projektów.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
ODPOWIEDZ