[VX]Dark Dawn

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Diablo »

Uhhh... ulga... w razie dalszych problemów jestem do stałej dyspozycji :-)
Awatar użytkownika
RavenInvazion
Posty: 25
Rejestracja: 07 cze 2016, 00:27

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: RavenInvazion »

Utknąłem. Nie mam złota ani HP, a jedyne miejsca do których mogę się udać to jaskinia pająków (boss), albo jaskinia mantikory/lwa (boss). Przeczesałem dostępną mapę wzdłuż i wszerz i nie mogę znaleźć mapy jaskini do questa, główne zadanie jest niewykonalne gdyż kanibale zabijają mnie na jeden cios, zwierzęta zjadają resztki mojego HP. Pomocy!
Obrazek
"Nie znam się na iniekcji transmetylonianu interpolarnego."
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Venesard »

@RavenInvazion, bo nie grasz z głową ;) to jest gra w której trzeba mocno mierzyć siły na zamiary. Stopniowo eksplorować, wracać do Gniazda, odpoczywać, korzystać z eliksirów.
Awatar użytkownika
RavenInvazion
Posty: 25
Rejestracja: 07 cze 2016, 00:27

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: RavenInvazion »

Przeszedłem! Ostatni zapis tuż przed walką z Wielkim Złym: Obrazek Nie jest to więc tak długa gra.

Okazało się, że gram nawet całkiem z głową - całego Dark Dawn'a przeszedłem używając dwóch broni - Kosy Mantikory(czy jak to się zwie) na bossów, na resztę Miecz Smoka Wody.

Reszta zawiera spoilery, więc kto nie grał, niech nie czyta.
Spoiler:
Podsumowując, gra jest średnio-dobra. Za krótka (albo ja za szybko gram?), nie mogłem wczuć się w postać. Podobał mi się motyw z 'rozbudowującym' się Gniazdem oraz magiczna projekcja Magika (ten nie skakał, choć mieszkał wysoko). Nie było takiej rzeczy, która by mi się dosadnie nie podobała. Za to spora część gry uzyskała miano takiej sobie. Pisanie recenzji nie jest moją mocną stroną, ale swój tok myślenia już raczej wyczerpałem - pozostaje tylko liczbowa ocena :l

6/10
Obrazek
"Nie znam się na iniekcji transmetylonianu interpolarnego."
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Diablo »

Troszkę zniknąłem. Dzięki za opinię. No cóż, Dark Dawn to nie arcydzieło, ale jestem zadowolony z tej gry. Co prawda dziś zrobiłbym wiele rzeczy lepiej. No ale wiecie jak to jest. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś bugi, to wciąż może zgłaszać. Ostatnio zaktualizował link i gra już nie wymaga osobnej instalacji RTP (tak mi się wydaje).

Tak przy okazji, chciałem jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy grali w Dark Dawn. Mam nadzieję, że miło spędziliście czas! :V No i co? Pozostaje mi tylko liczyć, że zainteresuje was fakt o tym, że coś
Obrazek

Pozdrawiam, Diablo!
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Prometherion »

A ja nadal nie mogę w to zagrać, bo mi się nieziemsko tnie. To przez ten skrypt walki tak zamula :D Szkoda, bo nie wiem co zrobic, aby to wyeliminować.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Diablo »

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak uporać się z tym problemem. Niestety, jedyne wyjście to chyba zagranie kiedyś na czymś mocniejszym, bo u mnie wszystko działa. Na prawdę chciałbym sprawić, żeby gra nie lagowała i żeby każdy mógł zagrać :? :cry: Ale to raczej ostatnia gra na VX'ie. Teraz planuję migrację na stałe do innego mejkera. Mam nadzieję, że ten problem nie dotknie moich kolejnych gier.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: PInroz »

Diablo pisze:Ale to raczej ostatnia gra na VX'ie. Teraz planuję migrację na stałe do innego mejkera.
Na własnej skórze przekonałem się że tworzenie w RPG Makerze VX gry pokroju Parrallel Worlds nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli zamierzasz tworzyć grę przy której gracz spędzi kilka-naście-dziesiąt godzin swojego życia, to najlepszym programem do tego będzie albo XP albo VX ace.
Diablo pisze:Powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak uporać się z tym problemem.
Podejrzewam że gra zmula to raczej nie wina skryptu, a zdarzeń. Wiem coś o tym... zbytnia ilość eventów na pojedynczej mapie, lub ich złożoność sprawia że postać w danej lokacji zamula przez co pojawiają się nieprzyjemności. Wiem coś o tym. W tym celu musiałem przerzucić się na RPG Makera XP. RPG Maker VX nie nadaje się do tworzenia olbrzymich projektów, w których dominują zdarzenia. Jednak można to naprawić, jeżeli w Dark Dawn postarasz się ograniczyć zdarzenia do minimum. Może być ciężko, ale wieżę że ci się uda.
Diablo pisze: Pozostaje mi tylko liczyć, że zainteresuje was fakt o tym, że coś Nadchodzi...
Ciekaw jestem co... Dark Dawn 2, Pełna wersja Arkany 2, Na ultimie znalazłem dwie zapowiedzi twoich gier Pan Lodowego Ogrodu i Rise of the world( nie wiem czy są pełne wersje tych gier), może coś zupełnie nowego????? Mam nadzieję że doczekamy się z pod twojej ręki jakiegoś mocnego RPGa, typu 30 godzin rozgrywki, talenty postaci na zdarzeniach, pół otwarty świat, zadania poboczne, ciekawie zaprojektowane lokacje, barwne postacie itp. Czyli coś typu godnego następcy Wrót Arkany :mrgreen: Eh poczekamy zobaczymy. :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Amelanduil »

Diablo pisze:Obrazek
mam tylko nadzieję, że nie skończy to jak odliczanie pod tematem Shardsów xD
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Yoroiookami »

Naw. Odebrano mi podziękowania. :III

Ściągnąłem sobie po dluższym czasie pełną wersję gry.
Poziom trudności stoi mi na drodze. Jeden level wbija się przez godzinę mordowania potworów, ledwo cokolwiek potrafimy zabić bez ziół, a same zioła odnawiające 30% życia kosztują 6 razy więcej niż pełne odnowienie życia. Zwierzątka czasami unieruchamiają. Do tego pułapki których nie idzie rozbroić lewą ręką, mimo że musimy klikać Z. No chyba, że ze mnie po prostu kiepski button masher. :<
Ogólnie gra jest trudna ale na zły sposób. Do tego stopnia że w ogóle do siebie nie mam żalu o oszukiwanie. :?
No bo stanąłem przed wyborem, skoro nie mogę farmić bo nie stać mnie na leczenie, to muszę szukać ziół. Nie chce mi się szukać ziół przez dwie godziny po różnych mapach, wpadając przy tym w pułapki, więc muszę sobie te zioła wyprodukować sztucznie... :-(

To tak naprawdę jedyny negatyw w grze. Jest zbyt trudna na siłę. Pozostałe elementy gry są świetne - postaci barwne, dialogi w większości ciekawe, mapki przyjemne dla oka. System walki w porządku i zwykle działa dobrze, chociaż ogólnie za ABS'ami nie przepadam. Brakuje mi też trochę tarcz z Tajemnicy Wulkanu. Chociaż może jeszcze do nich nie doszedłem.

U mnie to już chyba tradycja, że pod każdą grą piszę "za trudna" a potem się okazuje że robiłem coś źle. Nie wiem, jak jest w tym wypadku, także jeszcze coś napiszę jak już przejdę. :shock: Jeśli po drodze nie zwariuję.

P.S. Nienawidzę zatrucia w tej grze. Praktycznie każdy stwór zatruwa, a zatrucie nigdy się nie kończy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Diablo »

Yoroi, a leczenie u Shai? Myslalem ze tanie leczenie zrownowazy ziola. Poza tym potem bedzie alkohol, ktory leczy 50 i 100% zycia. Potwory (szczegolnie te w podziemiach) nalezy omijac a nie z nimi walczyc. A pulapki, no, maja tytul najbardziej denerwujacych na polskiej scenie. :lol:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: PInroz »

Yoroiookami pisze:Poziom trudności stoi mi na drodze
Powtarzałem, powtarzam i powtarzać będę.... szukajcie broni która nazywa się Siewca Zepsucia. Zatruwa i unieruchamia. A jak przeciwnik jest unieruchomiony to atakuj go z boku, wtedy przeciwnik nic ci nie zrobi :wink: Broń jest w jaskini tam gdzie grasuje chimera :-D

Powtarzam to i powtarzam, ciekaw jestem czy ktoś bierze pod uwagę to co piszę :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Yoroiookami »

Diablo pisze:Yoroi, a leczenie u Shai? Myslalem ze tanie leczenie zrownowazy ziola. Poza tym potem bedzie alkohol, ktory leczy 50 i 100% zycia. Potwory (szczegolnie te w podziemiach) nalezy omijac a nie z nimi walczyc. A pulapki, no, maja tytul najbardziej denerwujacych na polskiej scenie. :lol:
Szczerze podejrzewam, że to kwestia mojego nierozgarnięcia, ale ta gra jest zwyczajnie wredna. :III
Nawet Dark Souls ma leczenie za darmo. A z tymi potworami...nie wiem...jeżeli nie mamy z nimi szans, to równie dobrze mógłbyś podmienić charset na poruszającą się kulę ognia. :| Albo można to pominąć i wyświetlić "Nie żyjesz" zaraz po wejściu do jaskini, żeby gracz się nie łudził, że jest tam po co wchodzić. =_=
A tak na poważnie, to chyba muszę zmienić swoje nastawienie z "zaciukam wszystko na tej wyspie" na "jestem bezbronnym króliczkiem i muszę uciekać".
PInroz pisze:
Yoroiookami pisze:Poziom trudności stoi mi na drodze
Powtarzałem, powtarzam i powtarzać będę.... szukajcie broni która nazywa się Siewca Zepsucia. Zatruwa i unieruchamia. A jak przeciwnik jest unieruchomiony to atakuj go z boku, wtedy przeciwnik nic ci nie zrobi :wink: Broń jest w jaskini tam gdzie grasuje chimera :-D

Powtarzam to i powtarzam, ciekaw jestem czy ktoś bierze pod uwagę to co piszę :roll:
Zabawne bo akurat pracowałem nad bronią o podobnej nazwie w Kabelku. >_> Kosmos chyba się ze mnie śmieje.
Jeszcze nie znalazłem żadnej chimery, bo kurczaki uniemożliwiają mi skuteczne zwiedzanie map. :lol: Ale dzięki za wskazówkę, spróbuję znaleźć.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: PInroz »

Yoroiookami pisze:Ale dzięki za wskazówkę, spróbuję znaleźć.
Jak znajdziesz to daj znać pod tematem :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Diablo »

Yoroiookami pisze:Albo można to pominąć i wyświetlić "Nie żyjesz" zaraz po wejściu do jaskini, żeby gracz się nie łudził
Podeślę ci ekran śmierci z DD. Jak będzie można mnie spotkać w Kabelku to wrzuć :lol:

Wygrałeś xD - zapiszę sobie gdzies ten cytat xD
ODPOWIEDZ