Venesard się nudzi.

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Adrap »

Venesard pisze:Podjąłem kolejną próbę narysowania artworka w stylu jak powyżej. Mam nadzieję że poprawiłem kwestie które wymieniliście mi powyżej :)]
A tło? Sam nie zauważyłem tych ud, chociaż teraz widzę, że są zbyt małe. Szczerze mówiąc to myślałem, że to za "maską" to po prostu ukryta twarz w cieniu. Jak dla mnie lepiej od poprzedniego. I to o dużo.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Tak jak pisałem, tło jest tak byle by było, to postać ma skupić na sobie uwagę :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Rave »

Bardzo fajnie, art technicznie dobry, tyle że... po prosty nie lubię stylu gier flash. Oczywiście to nie twoja wina, sama grafika ładna.

Może po prostu to dlatego że uważam grafikę wektorową (albo taką jaka wygląda że była zrobiona w programie wektorowym, np. Flash czy Inkscape, z prostych wielokątów i krzywych) za lenistwo (bo podobne coś można w Inkscape w kilka minut zrobić, póltora godziny max - sorry ale taka jest prawda).
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: lorak »

@Rave: Jak zwykle przesadzasz gdy chodzi o wpływ oprogramowania na efekt końcowy.

Ogólnie zmiany in plus. Podoba mi się ogólnie o wiele bardziej. Rób rób.
Ręce trochę krótkie, biodra trochę wąskie i kaptur jest moim zdaniem przekombinowany. Jak rysujesz takie elementy jak np. ten kaptur to używaj obrazków z google grafiki jako odniesienia (pewnie i tak to robisz, ale tak piszę dla pewności).
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

@Rave, to nie jest grafika wektorowa, narysowałem to zwykłym okrągłym pędzlem w kilku kolorach.
@lorak, nie wzorowałem się jak do tej pory na grafikach z google, ale może spróbuję :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Rave »

Wiem że to nie jest grafika wektorowa, tylko wygląda jak grafika wektorowa którą można zrobić w max 1.5h w wektorowym programie do grafiki wektorowej. Czegoś takiego, jak np. to:
Obrazek
byłoby b. trudno zrobić w programie do wektorów ;). Takie coś to dobre wykorzystanie grafiki rastrowej.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Jazzwhisky »

1,5h? No to brawa dla Venesarda, ani ja, ani Rave nie zrobimy podobnej grafiki do końca roku, a może i dłużej. :)

Ostatni rycerz ma zdecydowanie za krótkie ręce. Warsztat robi się coraz fajniejszy, ale rzuca się w oczy to przespanie pierwszych dwóch lekcji (http://drawingacademy.com/images/drawin ... cademy.jpg) rysunku ludzkiego ciała. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Dzięki za link Jazz :) Chyba najwyższy czas skorzystać z paru poradników, jak do tej pory wszystkie rysunki to ciągła improwizacja, stąd te niedociągnięcia i zaburzenia proporcji. Postaram się niedługo wrzucić kolejną pracę.
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Efekt braku pomysłu na rysunek i braku weny na makerowanie.
"Pustka"
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Adrap »

Światło dziwnie rozchodzi się na boki, a tak na 22 minuty roboty to nawet zgrabnie wygląda.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Rekkimaru »

Niezła baza na coś więcej. Dodaj jeszcze tylko kilka fantazyjnych detali w tle, ale pozostaw wszystko w cieniu i masz ciekawy, tajemniczy świat, niczym w Another World.
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Tak lepiej? :)
Obrazek
Usunięty

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Usunięty »

Bardzo fajne prace. Gdybym był bogaty to bym ci przesłał datek, ażeby pokazać ci że robisz to zaje... :-D
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Hahah, dzięki :) staram się jak mogę.
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Dawno mnie tu nie było. Długa przerwa od rysowania, trochę odpocząłem, zmieniłem środowisko graficzne i powoli wracam do formy :)
Obrazek
ODPOWIEDZ