Walki

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JanKowalski
Posty: 15
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:24

Walki

Post autor: JanKowalski »

Hej! Jestem tu nowy. Wie ktoś może jak zrobić w RPG Makerze VX taki system walk, w którym bijemy się już na mapie, a nie na oddzielnej planszy taktycznej? Chodzi mi o taki system jak jest w grze "Kruk" (http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=kruk). Domyślam się, że temat był już poruszany, albo coś, ale nie znam terminu, który określa taki system walki :P
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Walki

Post autor: Dragon Kamillo »

Z recenzji:
Walki w grze toczą się w czasie rzeczywistym, co w praktyce sprowadza się do ustawienia bohatera frontem do przeciwnika i szybkiego nawalania w klawisz S. No i od czasu do czasu naciskania tego, pod którym zapobiegliwie zapisaliśmy sobie do użycia odpowiednią miksturkę. Niby w walkach można też używać czarów, odskoku i haka, co ponoć czyni je bardziej dynamicznymi i ciekawszymi, ale osobiście przetestowałam z sukcesem wyżej opisaną, najprostszą strategię. I pewnie dlatego walki raczej nudziły mnie i męczyły, niż dawały jakąkolwiek frajdę, poza błogim poczuciem, że wreszcie radzę sobie z jakimś ABS-em. Chociaż jedno muszę w tej kwestii przyznać - nie bardzo wyobrażam sobie system walki, który lepiej pasowałby do tej gry.
Więc już wiadomo jak ten typ walki się nazywa (ABS), co do jego wykonania:
- możesz poszukać skryptu wpisując ABS rpg maker VX itp.
- albo postarać się i napisać samemu taki system na zdarzeniach - np poradnik (ale do XP, ale niczym to się w sumie tu nie różni) masz na twierdzy: http://www.tsukuru.pl/forum/?co=rpgmaker&typ ... poradyxp-5
Awatar użytkownika
JanKowalski
Posty: 15
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:24

Re: Walki

Post autor: JanKowalski »

Trochę poszperałem, ale mimo wszystko proszę o pomoc. Jeżeli ktoś znalazłby gotowy skrypt do RPG Makera VX, to byłbym wdzięczny, bo ja znalazłem tylko do XP i VXAce, a pisanie tego samemu zajmie długie godziny.

Przeniesiony, dalej tylko gotowe skrypty, please.
ODPOWIEDZ